Jak wyłączyć sugestie znajomych na Facebooku? [5 szybkich i prostych kroków]

Czy uważasz, że funkcja Sugestie znajomych jest irytująca i chcesz po prostu jak wyłączyć sugestie znajomych na Facebooku? Cóż, nie jesteś sam. I oto jestem, aby pomóc Ci w kilku prostych krokach, jak pozbyć się sugerowanych dla Ciebie na Facebooku.

Sugestie znajomych, które zwykle pojawiają się w kolumnie „Osoby, które możesz znać”, to najnowsza funkcja Facebooka. Pomaga to Tobie i Twoim znajomym łączyć się z innymi osobami lub dodawać znajomych na Facebooku. Załóżmy, że niedawno utworzyłeś konto na Facebooku. Nie masz zbyt wielu znajomych, z którymi mógłbyś porozmawiać. W takim przypadku kolumna „Ludzie, których możesz znać” może być jak skarb znaleziony bez żadnej pracy. Giggles! A co z weteranem Facebooka, który nie jest już zainteresowany nawiązywaniem nowych znajomości?? Może to być dla nich nieco frustrujące, ponieważ kolumna ta pojawia się tu i ówdzie podczas przewijania kanałów.

Nie panikuj, ponieważ jestem tutaj, aby Ci w tym pomóc i zapewnić Ci płynne przewijanie. Zastanówmy się więc, jak wyłączyć sugestie znajomych na Facebooku.

Jak wyłączyć sugestie znajomych na Facebooku?

Jak wyłączyć sugestie znajomych na Facebooku?

Można to zrobić na 2 sposoby. Wszystko zależy od urządzenia, z którego korzystasz, aby uzyskać dostęp do Facebooka (ponieważ częściej korzystamy z witryny Facebooka na komputerach stacjonarnych podczas korzystania z laptopów i aplikacji Facebooka na naszych telefonach komórkowych lub iPadach). Zobaczmy więc najpierw, jak wyłączyć Sugestie znajomych na stronie internetowej Facebooka, a następnie zobaczymy, jak wyłączyć je za pomocą aplikacji Facebook. Więc proszę bardzo…(phew!)

Jak wyłączyć sugestie znajomych na stronie Facebooka?

Istnieje więc 5 kroków, które należy wykonać, aby pozbyć się tych niepotrzebnych sugestii znajomych. Ta metoda wyłączania sugestii znajomych na Facebooku może być używana na laptopach i telefonach komórkowych w przypadku korzystania z witryny na komputerze.

Krok 1: Otwórz przycisk Strona internetowa Facebook i zalogować się na swoje konto.

Krok 2: Po zalogowaniu się kliknij przycisk Ikona dzwonka w prawym górnym rogu, aby otworzyć panel powiadomień.

Krok 3: Kliknij ikonę 3 poziome kropki po prawej stronie ekranu Powiadomieniea następnie wybrać Ustawienia powiadomień.

Kroki, jak wyłączyć sugestie znajomych w witrynie Facebook

Krok 4: W ustawieniach powiadomień znajdź opcję Osoby, które możesz znać i kliknij ją.

Krok 5: Wyłącz Zezwalaj na powiadomienia na Facebooku.

Kroki jak wyłączyć sugestie znajomych na stronie Facebooka

A teraz jesteś gotowy do pracy. (yippee! Misja zakończona)

Jak wyłączyć sugestie znajomych w aplikacji Facebook?

Oto 5 kroków, aby wyłączyć sugestie znajomych w aplikacji Facebook. Wystarczy otworzyć aplikację Facebook na telefonie komórkowym lub iPadzie (Android lub iOS) i wykonać poniższe czynności.

Krok 1: Stuknij ikonę Ikona menu w prawym górnym rogu.

Krok 2: Wybierz Ustawienia a następnie przewiń w dół i wybierz Powiadomienie.

Kroki, jak wyłączyć sugestie znajomych w aplikacji Facebook

Krok 3: W ustawieniach powiadomień wybierz Ludzie, których możesz znać.

Krok 4: Przełącz ikonę Zezwalaj na powiadomienia na Facebooku na wyłączoną.

Uwaga: Jeśli chcesz tylko wyłączyć powiadomienia, takie jak powiadomienia SMS, powiadomienia push i powiadomienia e-mail, możesz to zrobić również w tej sekcji

Krok 5: Stuknij Wyłącz aby potwierdzić zmianę.

Jak ukryć sugestie znajomych z kanału aktualności Facebooka?

Jeśli właśnie znajdujesz sposób na ukrycie tych znajomych’ sugestie na Facebooku, możesz to również zrobić (Hurra!). Należy jednak pamiętać, że można to zrobić tylko tymczasowo. W tym celu wystarczy dotknąć przycisku 3 poziome kropki obok Osoby, które możesz znać kolumna w Twoich kanałach. A następnie dotknij Ukryj osoby, które możesz wiedzieć. Pamiętaj, że nie możesz trwale ukryć osób, które możesz znać ze swojego kanału aktualności. Jeśli chcesz je trwale usunąć, po prostu zastosuj jedną z powyższych metod i wyłącz je na dobre. Koniec dramatów!

Jak Facebook sugeruje znajomych?

Jak zarządzać informacjami używanymi do sugerowania znajomych na Facebooku?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób Facebook sugeruje znajomych?? Jeśli Tak! Oto, co musisz wiedzieć. Facebook korzysta z algorytmu opartego na udostępnianych informacjach, takich jak kontakty, dane o lokalizacji, wspólni znajomi, szkoła/miejsce pracy itp. aby wysyłać te sugestie. Osoby te są zazwyczaj przyjaciółmi przyjaciół, osobami z Twojej sieci lub osobami, z którymi możesz mieć coś wspólnego. (Uwierz mi, to nie są kosmici)!)

Jak zarządzać informacjami używanymi do sugerowania znajomych na Facebooku?

Jak wiadomo, Facebook wykorzystuje udostępnione informacje do sugerowania nowych znajomych. Aby ograniczyć to do pewnego stopnia, możesz spróbować kilku rzeczy.

  1. Możesz zmienić ustawienia prywatności listy znajomych.
  2. Możesz ograniczyć, kto może wysyłać Ci zaproszenia do znajomych. W tym celu możesz zmienić ustawienie z „Wszyscy” na „Znajomi znajomych”.’
  3. Możesz zarządzać przesłanymi kontaktami z telefonu komórkowego i poczty e-mail na Facebooku lub Messengerze.
  4. Możesz dostosować, kto może Cię wyszukać za pomocą adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego. Możesz po prostu zmienić jego ustawienie z ‘Wszyscy’ na ‘Znajomi’ lub ‘Tylko ja&#8217.’ (To wszystko)!)

Podsumowując

W ten sposób zbliżam się do końca tego bloga i mam nadzieję, że teraz już wiesz, jak wyłączyć sugestie znajomych na Facebooku Facebook. A także jak zrobić to samo podczas korzystania z aplikacji i strony internetowej. Oprócz tego powiedziałem ci, jak Facebook sugeruje znajomych. I znowu, jakie są dostępne opcje, aby ograniczyć dostęp do informacji używanych do sugerowania tych znajomych. Więc na co czekasz, wypróbuj to już dziś i podziękuj mi później! Do zobaczenia! Pa!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka