Jak zamykać aplikacje w telefonach iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max?

Jeśli niedawno uaktualniłeś iPhone’a 8 lub wcześniejsze modele do nowego iPhone’a 11 lub 11 Pro, możesz napotkać pewne trudności. Powodem jest to, że w iPhonie X i nowszych iPhone’ach nie ma przycisku home. W związku z tym wiele się zmieniło, jeśli chodzi o sposób nawigowania po telefonie iPhone, w tym sposób zamykania aplikacji. W telefonie iPhone 11 nawigacja oparta na gestach zastępuje przycisk home i zastępuje wyświetlacz typu edge-to-edge.

jak zamknąć aplikacje na iphone'ie 11
Zamykanie aplikacji na telefonie iPhone 11

Tradycyjnie, aby wyjść z uruchomionej aplikacji, należy nacisnąć przycisk home na telefonie iPhone 8 lub starszym. Jednak począwszy od iPhone’a X, trzeba używać pewnych gesty machnięcia aby wykonać zadanie. W tym krótkim poradniku dowiemy się, jak zamykać otwarte aplikacje i wymuszać zamknięcie aplikacji z menu wielozadaniowości na telefonie iPhone 11 z systemem iOS 13.

Kroki wymuszania zamknięcia aplikacji na telefonie iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max

menu wielozadaniowości w iphone 11
Ekran multitaskingu w iOS 13

Aby po prostu zamknąć aplikację i przejść do ekranu głównego, przesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu. Jeśli chcesz wymusić zamknięcie niektórych aplikacji, wykonaj poniższe kroki.

  1. Przeciągnij palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu i zatrzymaj się na środku ekranu.
  2. Zostanie wyświetlony widok wielozadaniowości z listą wszystkich otwartych aplikacji na telefonie iPhone.
  3. Przewiń poziomo wyświetlane aplikacje.
  4. Aby zamknąć aplikację, przesuń palcem w górę na podglądzie danej aplikacji. Wykonanie tej czynności spowoduje wymuszone zamknięcie aplikacji i zatrzymanie jej działania w tle.

Wskazówka: Jeśli chcesz przełączać się między aplikacjami, przejdź do widoku wielozadaniowości lub App Switchera, wykonując powyższe kroki. Następnie przewiń listę ostatnio otwartych aplikacji i stuknij aplikację, którą chcesz otworzyć.

ZALEŻNE: Jak wymusić zamknięcie niereagujących aplikacji na iPhonie 12

Zamykanie wielu aplikacji naraz na telefonie iPhone 11

W przeciwieństwie do systemu Android, na telefonie iPhone 11 nie można zamknąć wszystkich aplikacji naraz. W telefonie iPhone X lub nowszym można jednak zamknąć aż trzy aplikacje jednocześnie, korzystając z intuicyjnych gestów.

Aby to zrobić, przesuń palcem od dołu w górę i przytrzymaj go na wyświetlaczu przez ponad sekundę. Spowoduje to otwarcie widoku wielozadaniowości. Teraz umieść trzy palce na trzech różnych podglądach aplikacji w tym samym czasie i przesuń palcem w górę, aby je zamknąć. Podobnie możesz użyć dwóch palców, jeśli chcesz wymusić zamknięcie dwóch aplikacji naraz.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka