Jak zmienić domyślny dźwięk alarmu na telefonie iPhone 11 i iPhone 12

W telefonie iPhone alarm może łatwo pozostać niezauważony, ponieważ domyślny dźwięk jest zbyt niski, aby wybudzić osobę z głębokiego snu. Chociaż zależy to całkowicie od osoby i jej aktualnego stanu umysłu podczas snu. Osobiście preferuję wesołą piosenkę o dużej głośności dla wszystkich ważnych alarmów. Na szczęście w iPhone 11 i iPhone 12 można zmienić dźwięk alarmu na nowy, wybrany przez siebie.

Mimo to, jeśli jesteś nowym użytkownikiem iPhone’a, możesz mieć trudności z przełączeniem się na nowy dźwięk alarmu. Dzieje się tak dlatego, że ustawienie umożliwiające zmianę dźwięku alarmu w systemie iOS nie jest dostępne w Ustawieniach. Z drugiej strony, opcja zmiany dźwięków dla dzwonka, tonu tekstu, poczty i alarmów znajduje się w Ustawienia > Dźwięki & Haptyka. Dowiedzmy się teraz, jak można ustawić niestandardowy dźwięk alarmu w systemach iOS 13 i iOS 14.

Jak zmienić dźwięk alarmu w systemie iOS 14 na telefonie iPhone 11? & iPhone 12

1. Otwórz aplikację Zegar i stuknij kartę Alarm.
  2. Stuknij przycisk Edytuj znajdujący się w lewym górnym rogu. aplikacja zegarowa na iphone 11
  3. Stuknij alarm z listy ustawionych alarmów, aby go edytować. edytowanie alarmu w ios 13 na iphonie
  4. Na ekranie “Edytuj alarm&#8221 stuknij “Dźwięk&#8221 i wybierz utwór (z biblioteki) lub wybierz dzwonek. Wskazówka: Możesz nawet wybrać własny dzwonek, który będzie używany do połączeń przychodzących. jak zmienić dźwięk alarmu w iphone 11
  5. Stuknij przycisk Zapisz w prawym górnym rogu. zapisywanie alarmu w systemie ios

Warto zauważyć, że wybrany dźwięk będzie domyślnym dźwiękiem także dla kolejnych alarmów. Ma to sens, ponieważ nie chcesz za każdym razem zmieniać dźwięku alarmu. Jeśli jednak chcesz ustawić inny dźwięk dla konkretnego alarmu, musisz go wyraźnie wybrać, a następnie ustawianie nowego alarmu.

Jak zmienić głośność alarmu w telefonie iPhone 11 & iPhone 12

Jeśli dźwięk alarmu jest zbyt cichy, warto rozważyć jego zwiększenie, aby uniknąć przegapienia alarmu.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Dźwięki & Haptyka. Następnie przeciągnij suwak w lewo lub w prawo pod “Dzwonki i alarmy&#8221, aby ustawić głośność alarmu. Możesz też włączyć ustawienie “Zmień za pomocą przycisków&#8221, aby zmieniać głośność alarmu za pomocą przycisków głośności na telefonie iPhone.

zmiana głośności alarmu w telefonie iphone 11

RELATED: Jak wyłączyć tryb nocny w systemie iOS 14 na telefonie iPhone?

Jak zmienić dźwięk alarmu na dobranoc w systemie iOS 14?

Jeśli masz ustawić czas na sen harmonogram śledzić swój wzorzec snu, a następnie można rozważyć zmianę dźwięku budzenia na czas snu. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki.

1. Otwórz aplikację Zegar i dotknij zakładki “Alarm&#8221.
  2. W górnej części sekcji Uśpienie/Obudzenie stuknij przycisk Zmień stronę. zmienić czas budzenia w aplikacji zegara na telefonie iPhone
  3. Stuknij “Dźwięki & Haptyka” w zakładce Opcje alarmu. jak zmienić dźwięk alarmu na czas snu na iPhone'ie 11 i iPhone'ie 12
  4. Wybierz utwór z listy dźwięków. Niestety, dla przypomnień na dobranoc dostępne są ograniczone dźwięki i nie można ustawić własnego dźwięku. zmiana dzwonka alarmu na dobranoc w systemie iOS 14 na telefonie iPhone
  5. Stuknij przycisk Wstecz i naciśnij przycisk Gotowe w prawym górnym rogu.