Jak zmienić styl czcionki w telefonach Realme bez rootowania

Działające telefony Realme ColorOS oferują mnóstwo funkcji dostosowywania, dzięki czemu nie trzeba korzystać z większości aplikacji innych firm. Jednak w przeciwieństwie do Samsunga, w urządzeniach Realme, w tym Realme XT, Realme 5 Pro i Realme 3, nie ma opcji zmiany czcionki. Przechodząc na wybraną czcionkę niestandardową, możesz znacząco zmienić wygląd i sposób działania swojego smartfona.

zmiana czcionki w telefonach realme
Własne czcionki na Realme XT

Nie martw się, istnieje obejście pozwalające zmienić czcionkę systemową w telefonach Realme i to bez rootowania urządzenia. Wystarczy wykonać poniższe kroki, aby włączyć tę funkcję w smartfonie Realme.

Jak zainstalować własne czcionki w telefonie Realme?

 1. Zainstaluj aplikację zFont (Custom Font Installer app) z Google Play.
 2. Otwórz aplikację zFont i stuknij przycisk “Zezwól&#8221, gdy pojawi się prośba o dostęp do pamięci masowej.
 3. Przesuń palcem w lewo, aby wyświetlić zakładkę “Fajne&#8221. Teraz można zobaczyć wszystkie czcionki wymienione w aplikacji. lista dostępnych czcionek
 4. Stuknij czcionkę, która Ci się podoba, i wybierz “Pobierz”.
 5. Stuknij w przycisk “Ustaw&#8221, wybierz “Oppo & Realme”, a następnie wybierz opcję “Nowy Oppo”. ustaw czcionkę w aplikacji zfont
 6. Naciśnij Ok, aby zainstalować wybraną czcionkę w telefonie. Następnie stuknij w Ustawienia i włącz przełącznik obok pozycji “Zezwalaj na aplikacje z tego źródła”. zainstaluj własne czcionki w realme
 7. Teraz cofnij się raz i stuknij “Zainstaluj”. Czcionka zostanie teraz zainstalowana, ale nie będzie jeszcze zastosowana. instalowanie czcionki

WSKAZÓWKA: Możesz także zainstalować swoje ulubione czcionki TTF, które nie są dostępne w serwisie zFont. Aby to zrobić, pobierz czcionkę(i) w programie .w formacie ttf i przenieść je do katalogu zFont > Fonts w pamięci telefonu. Następnie przejdź do zFont i przesuń palcem w kierunku sekcji “Lokalne&#8221 po prawej stronie. Teraz stuknij i zainstaluj czcionkę, postępując zgodnie z powyższymi krokami.

pobrane czcionki w zfont

Kilka źródeł, z których można pobrać darmowe czcionki, to Czcionki Cufon, Fontsly, oraz Czcionki Google.

Jak zastosować zainstalowaną czcionkę

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Przejdź do “Język & Region” i ustaw region na “Myanmar”. zmiana regionu w os. kolorów
 3. Teraz przejdź do strony “Wyświetlacz & Jasność” i włącz opcję “Obsługuj znaki Dai”. opcja obsługi znaków dai
 4. To wszystko! W całym systemie zostanie zastosowana najnowsza czcionka zainstalowana przez użytkownika.

Notatka: Ustawienie “Obsługa znaków dai&#8221 będzie widoczne dopiero po zainstalowaniu czcionki. Ponadto należy wyłączyć to ustawienie i włączyć je ponownie (jeśli są już włączone) po zainstalowaniu nowej czcionki, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Dodatkowo, jeśli po wybraniu Myanmaru jako regionu zobaczysz inną strefę czasową, po prostu wyłącz opcję “Automatycznie ustaw datę i czas&#8221 i ręcznie wybierz preferowaną strefę czasową. Tę konkretną opcję można znaleźć w sekcji Ustawienia > Ustawienia dodatkowe > Data & Czas.

Jeśli chcesz powrócić do oryginalnej czcionki systemowej, po prostu wyłącz przełącznik przy “Obsługuj znaki dai”.

Metoda alternatywna

Istnieje stosunkowo łatwy i szybki sposób instalowania czcionek niestandardowych. Aby to zrobić, musisz mieć plik APK czcionki, którą chcesz zainstalować. Po pobraniu pliku APK czcionki wystarczy wykonać powyższe kroki, aby ją zastosować. Oto kilka wysokiej jakości czcionek (łącze), które możesz bezpośrednio zainstalować na swoim urządzeniu.

Źródło: Forum programistów XDA

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka