Jak znaleźć zarchiwizowane wiadomości e-mail w aplikacji Gmail na telefonie iPhone i Androidzie

Archiwizowanie wiadomości e-mail jest zawsze lepszym pomysłem niż zwykłe usuwanie wiadomości e-mail w usłudze Gmail lub jakiejkolwiek innej usłudze poczty e-mail. Dzieje się tak, ponieważ gdy archiwizowanie wiadomości e-mail w Gmailu, po prostu zostanie ukryty w skrzynce odbiorczej i będzie można do niego przejść później w dowolnym momencie. Natomiast opcja usunięcia spowoduje usunięcie danej wiadomości e-mail na zawsze z konta Gmail.

Zazwyczaj archiwizujemy stare wiadomości e-mail oraz te, które są mniej lub bardziej ważne. Mimo to osoby korzystające z Gmaila na Androidzie lub telefonie iPhone często mają tendencję do przypadkowego archiwizowania wiadomości e-mail za pomocą gestu machnięcia. Takie wiadomości e-mail mogą zawierać ważne wiadomości, których nie można przegapić.

Z jakiegoś powodu Gmail nie pozwala już użytkownikom bezpośrednio wyświetlać zarchiwizowanych wiadomości, ani na komputerze stacjonarnym, ani w aplikacji mobilnej. Wcześniej w Gmailu znajdowała się specjalna etykieta “Archiwum&#8221, której już nie ma. W rezultacie użytkownicy Gmaila nie mogą znaleźć listy wiadomości e-mail, które z czasem zarchiwizowali, i nie mogą ich przywrócić ani usunąć.

Choć można szukać zarchiwizowanych wiadomości e-mail lub ręcznie wyszukać konkretną wiadomość, eksplorując etykietę “Cała poczta&#8221. Nie trzeba dodawać, że jest to żmudny i nieintuicyjny sposób.

Jak wyświetlić zarchiwizowane wiadomości w Gmailu?

Na szczęście istnieje proste obejście pozwalające odzyskać zarchiwizowane wiadomości e-mail w usłudze Gmail na komputerze stacjonarnym, telefonie iPhone i systemie Android. Aby to zrobić,

1. Otwórz aplikację Gmail w telefonie komórkowym lub na komputerze stacjonarnym.
  2. Wpisz poniższe zapytanie w polu wyszukiwania i naciśnij klawisz Enter. (Wskazówka: użyj opcji Kopiuj & Wklej)
    has:nouserlabels -in:Sent -in:Chat -in:Draft -in:Inbox
  3. Gmail wyświetli teraz listę wszystkich zarchiwizowanych wcześniej wiadomości e-mail.

Wpisz zapytanie do wyszukiwarki

Zarchiwizowane wiadomości e-mail

Zarchiwizowane e-maile

Aby powyższe polecenie zadziałało, nie musisz przechodzić na kartę Skrzynka odbiorcza ani Cała poczta. Działa ono bez względu na przeglądaną etykietę. Co więcej, wykonane wyszukiwanie pozostaje w liście ostatnich wyszukiwań, więc nie trzeba go często wpisywać.

Wskazówka: Na komputerze można też odwiedzić stronę poczta.google.com/mail/u/0/#archive aby zobaczyć wszystkie zarchiwizowane wiadomości e-mail w Gmailu.

dostęp do zarchiwizowanych wiadomości e-mail w poczcie gmail

Jak usunąć archiwizację wiadomości e-mail w Gmailu

W telefonie

1. Otwórz wiadomość e-mail, którą chcesz odarchiwizować.
  2. Stuknij w 3 kropki u góry po prawej stronie.
  3. Wybierz opcję “Przenieś do skrzynki odbiorczej”.

Na komputerze

1. Przejdź do Gmaila.
  2. Znajdź wszystkie zarchiwizowane wiadomości e-mail, wpisując powyższe zapytanie.
  3. Otwórz wiadomość e-mail i kliknij ikonę “Przenieś do skrzynki odbiorczej&#8221.

Aby odarchiwizować wiele wiadomości e-mail jednocześnie na komputerze lub w telefonie komórkowym, zaznacz pole obok wiadomości i wybierz opcję Przenieś do skrzynki odbiorczej. Wybrane wiadomości zostaną przywrócone i będą dostępne bezpośrednio w skrzynce odbiorczej.

Wskazówka, jak uniknąć przypadkowego zarchiwizowania wiadomości e-mail

Strona funkcja przeciągnij akcję w aplikacji Gmail oferuje szybki sposób na wykonanie określonej czynności na liście wiadomości e-mail. Aby uniknąć przypadkowych działań, takich jak archiwizowanie, można skonfigurować akcje przeciągania w Gmailu na urządzeniach mobilnych. Aby zrobić to samo,

1. Przejdź do aplikacji Gmail i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto.
  2. Stuknij menu (ikonę hamburgera) w lewym górnym rogu.
  3. Przewiń do dołu i otwórz Ustawienia.
  4. Stuknij kolejno opcje Ustawienia ogólne > Akcje przeciągania.
  5. Zmień działanie dla przeciągnięcia palcem w prawo i w lewo na brak lub dowolne inne niż Archiwum.

To wszystko! Teraz nie będzie już możliwości przypadkowego zarchiwizowania wiadomości e-mail w aplikacji Gmail.

Wskazówka Credit: IQAndreas (Wymiana stosów)