Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie OnePlus 7T

OnePlus w końcu zdjął okładki z OnePlus 7T, prawie cztery miesiące po wprowadzeniu OnePlus 7 i 7 Pro. Wraz z modelem 7T firma zaprezentowała swój wyczekiwany model OnePlus 7 Pro OnePlus TV podczas wydarzenia premierowego w Indiach. Jeśli chcesz kupić ten telefon lub już go wypróbowałeś, to możesz napotkać potrzebę robienia zrzutów ekranu na OnePlus 7T. Na szczęście istnieje kilka różnych sposobów przechwytywania zrzutu ekranu na urządzeniach OnePlus z systemem OxygenOS. Wszystkie z nich można znaleźć poniżej.

Robienie zrzutu ekranu w telefonie OnePlus 7T

Metoda 1 – Używanie przycisków fizycznych

Jest to tradycyjny sposób robienia zrzutu ekranu na telefonie z Androidem, niezależnie od systemu operacyjnego lub niestandardowego interfejsu użytkownika, na którym działa. W tej metodzie należy użyć określonej kombinacji klawiszy sprzętowych, aby wykonać zadanie. Oto, jak to zrobić w telefonie OnePlus 7T.

jak zrobić zrzut ekranu na oneplus 7T
Robienie zrzutu ekranu na OnePlus 7T
  1. Otwórz ekran, który chcesz przechwycić.
  2. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk Zasilanie i  Zmniejszanie głośności przycisk, jednocześnie.
  3. Ekran zamiga na chwilę, a następnie rozlegnie się dźwięk migawki.
  4. Pojawi się również podgląd przechwyconego zrzutu ekranu.
  5. Na pasku narzędzi u dołu możesz wybrać opcję edycji, udostępniania lub usuwania.

Aby wyświetlić zrzuty ekranu, przejdź do folderu “Zrzut ekranu&#8221 w Galerii OnePlus. Alternatywnie możesz zobaczyć zrzut ekranu bezpośrednio z obszaru powiadomień.

Wskazówka: Rozwinięcie powiadomienia o zrzucie ekranu spowoduje otwarcie opcji udostępniania i usuwania.

Metoda 2 – użycie gestu machnięcia

W telefonach OnePlus możesz po prostu użyć gestu machnięcia, aby szybko wykonać zrzuty ekranu jedną ręką. Aby jednak włączyć tę funkcję, należy najpierw włączyć określony gest w ustawieniach systemu OxygenOS. Wykonaj poniższe czynności.

1. Przejdź do Ustawienia > Przyciski i gesty.
  2. Wybierz opcję “Szybkie gesty”. szybkie gesty na oneplusie
  3. Włącz przycisk przełączania obok opcji „Zrzut ekranu trzema palcami”. zrzut ekranu trzema palcami w oneplusie
  4. Teraz przeciągnij trzema palcami w górę lub w dół, aby przechwycić ekran.

Jak zrobić przewijany zrzut ekranu

oneplus 7t przewijany zrzut ekranu
Przewijanie zrzutu ekranu

Oprócz zwykłego zrzutu ekranu, OxygenOS na OnePlus 7T umożliwia robienie przewijanych zrzutów ekranu. Jest to przydatne, gdy chcesz zrobić rozszerzony zrzut ekranu rozmowy na czacie lub całej strony internetowej. Aby to zrobić,

1. Naciśnij jednocześnie przyciski Zasilanie i Zmniejszanie głośności.
  2. Stuknij ikonę „Przewijanie zrzutu ekranu” na dolnym pasku narzędzi. robienie przewijanego zrzutu ekranu w oneplusie
  3. Ekran będzie przewijany automatycznie i przechwytywał ciągłe zrzuty ekranu.
  4. Aby zatrzymać przewijanie, stuknij w ekran, a długi zrzut ekranu zostanie przechwycony.

UWAGA: Przewijanie będzie kontynuowane do końca strony lub ekranu, jeśli nie zatrzymasz przechwytywania.

Oprócz OnePlus 7T powyższe metody będą działać także na OnePlus 7, 7 Pro, 6/6T oraz 5/5T.

Mówiąc o OnePlus 7T, smartfon znajduje się gdzieś pomiędzy modelami 7 i 7 Pro. 7T to pierwsze urządzenie z systemem OxygenOS 10.0 w oparciu o Android 10. Jeśli chodzi o uaktualnienia, telefon wyposażono w wyświetlacz Fluid AMOLED 90 Hz, potrójne aparaty z tyłu oraz flagowy chipset Snapdragon 855+. Poza tym, pojemność baterii wzrosła o 100 mAh w porównaniu z OnePlus 7 i obsługuje teraz funkcję Warp Charge 30W.