Łatwe przyznawanie uprawnień roota w MIUI v6 Developer ROM za pomocą SuperSU

Wcześniej podzieliliśmy się informacją „Jak łatwo rootować Xiaomi Mi 3 w wersji indyjskiej”, instalując niezbędne pliki za pomocą programu Updater, zarówno do rootowania, jak i unrootowania. Być może, jeśli zaktualizowałeś Mi 3 lub Mi 4 do MIUI v6 Developer ROM (opartego na systemie Android 4.4.4) następnie możesz szukać w rootuj swoje urządzenie z MIUI 6. Cóż, nie jest to wymagane, ponieważ deweloperskie ROM-y MIUI są domyślnie zrootowane! Ale uprawnienia roota nie są domyślnie przyznawane aplikacjom. Choć można przyznać dostęp root’owy do aplikacji poprzez aplikację Uprawnienia, w MIUI 6 jest to dość irytujące, ponieważ pojawia się 5 wyskakujących okienek, każde z 5-sekundowym timerem. Oznacza to, że musisz poczekać 25 sekund, zanim będziesz mógł przyznać uprawnienia roota aplikacji. Irytujące i czasochłonne, nieprawdaż??

Metoda 1 – To jest podstawowy i domyślny sposób zarządzania i przyznawania uprawnień roota w deweloperskim ROM-ie MIUI 6. Po pierwsze, otwórz aplikację roota, a ona nie wykryje roota. Następnie przejdź do sekcji Zabezpieczenia > Uprawnienia > Dostęp root, a następnie włącz przełącznik dla tej aplikacji. Pojawi się 5 różnych wyskakujących okienek, każde na 5 sekund. Poczekaj i potwierdź, aby przyznać uprawnienia roota.

Screenshot_2014-08-31-13-20-19     Screenshot_2014-08-31-13-00-50

Metoda 2 – Zainstaluj SuperSU na MIUI 6 Developer ROM (Zalecane)

Jest to łatwy sposób dla użytkowników, którzy często korzystają z aplikacji root i są zirytowani domyślną procedurą opisaną powyżej. Pozwoli to zainstalować popularną aplikację SuperSU na MIUI 6, która umożliwia przyznawanie uprawnień roota aplikacjom jednym kliknięciem bez konieczności czekania i zarządzanie zrootowanymi aplikacjami.

1. Pobierz i zainstaluj aplikację SuperSU z Google Play.

2. Otwórz aplikację SuperSU. Wyskakuje okienko z informacją „Należy zaktualizować binaria SU. Kontynuuj?Pojawi się napis 'Accented English’. Kliknij na Kontynuuj. Pojawi się kolejne okienko, wybierz opcję Normalne opcja.

Screenshot_2014-08-31-13-18-36     Screenshot_2014-08-31-13-19-36

3. Teraz poczekaj chwilę, aż zobaczysz wyskakujące okienko z napisem „Instalacja nie powiodła się!’. Po prostu kliknij OK.

4. Przejdź do sekcji Zabezpieczenia > Uprawnienia > Dostęp do roota. Włącz dostęp roota dla aplikacji SuperSU.

5. Otwórz ponownie aplikację SuperSU, wybierz Kontynuuj > Normalnie. Aplikacja zostanie teraz zaktualizowana.

Screenshot_2014-08-31-13-22-15

Następnym razem, gdy otworzysz aplikację roota, pojawi się żądanie Superuser o uprawnienia roota. W ten sposób można ominąć wszystkie te irytujące timery i domyślną aplikację Uprawnienia do dostępu root.

Screenshot_2014-08-31-13-32-28

Ponieważ używasz deweloperskiego ROM-u, nadal będziesz mógł otrzymywać cotygodniowe aktualizacje MIUI.

Źródło: Forum MIUI

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka