Najlepsze gry na iOS z obsługą kontrolerów Xbox One i PS4

Niektórzy mogą o tym nie wiedzieć, ale tak, można już oficjalnie grać w wiele gier na iPhone’a lub iPada przy użyciu kontrolerów do konsol Xbox One lub PS4. Wraz z pojawieniem się systemu iOS 13 i iPadOS we wrześniu ubiegłego roku nie trzeba kupować droższego kontrolera MFi (kontroler licencjonowany przez Apple), aby grać w gry na urządzeniach z systemem iOS.

Gry, w które można grać przy użyciu kontrolera PS4 na iPhonie i iPadzie
Teraz możesz bezproblemowo korzystać z kontrolera PS4 lub Xbox One.

Wcześniej ludzie musieli w tym celu korzystać z aplikacji innych firm, co sprawiało, że cała zabawa z kontrolerem była uciążliwa. Teraz wystarczy włączyć kontroler Xbox One lub DualShock 4, a urządzenie Apple wykryje go automatycznie przez Bluetooth, o ile obsługuje ono system iOS 13 lub iPadOS. [Poleć tutaj dla iPhone’ów i tutaj dla iPadów.]

A więc, które gry na iOS obsługują kontrolery? Oto lista, która może przypaść Ci do gustu.

Gry w systemie iOS 13 z obsługą kontrolerów

Stardew Valley

Stardew valley

Stardew Valley to popularna gra symulacyjna o tematyce rolniczej, wydana w 2016 roku. Aplikacja jest inspirowana serią gier wideo Harvest Moon. W tej grze wcielasz się w postać, dla której praca za biurkiem jest męcząca. Następnie postanawia przejąć opuszczoną farmę ich zmarłego dziadka w małym miasteczku Stardew Valley.

Możesz karczować ziemię i sadzić rośliny w swoim gospodarstwie, hodować zwierzęta, wydobywać rudy, tworzyć narzędzia i budynki, angażować się w działalność społeczną z sąsiadami i wykonywać wiele innych czynności. Możesz też nawiązać romantyczne relacje z kilkoma mieszkańcami, prowadzące do małżeństwa z jednym z nich.

W tej grze nie musisz się martwić o ekran „Game Over”. Gracze mają swobodę wykonywania dowolnych dostępnych czynności bez żadnych terminów. Jeśli jednak aktywnie uczestniczysz w wydarzeniach, możesz odblokować wiele funkcji, takich jak nowe obszary (i.e. deser) i uprawy szklarniowe.

Gra jest dostępna w cenie 7 dolarów.99 w App Store.

Fortnite

Fortnite na iphone'a ipada

Być może znasz już tę grę online. Zwłaszcza że w tryb battle royale gra ponad sto milionów graczy na wszystkich platformach, w tym na iOS. W grze Fortnite Battle Royale grasz sam lub w grupie przeciwko innym graczom (łącznie do 100 graczy), walcząc o to, by zostać ostatnim (ostatnimi), eliminując się nawzajem. Na początku jesteś pozbawiony broni, więc musisz szukać broni, zasobów i pojazdów, aby przetrwać.

Alternatywnie w Fortnite można grać w mniej popularny tryb gry o nazwie Kreatywność w Fortnite. W tym trybie masz swobodę tworzenia rzeczy na wyspie, w tym aren bitewnych, torów wyścigowych i innych. Na marginesie warto dodać, że niektóre z popularnych kreacji graczy w tym trybie trafiły do Mapa Battle Royale.

Możesz zagraj w tę grę za darmo, z opcjonalnym zakupem aplikacji.

Grand Theft Auto: San Andreas

GTA San Andreas

Pierwotnie wydana na konsolę Playstation 2 w 2004 roku, GTA: San Andreas jest nadal uważana za istotną przez społeczności graczy, nawet dzisiaj. Jak w każdej innej grze z serii GTA, grasz w otwartym środowisku, które możesz przemierzać pieszo lub za pomocą pojazdów. Niewiele obszarów i treści dostępnych w grze jest jednak odblokowanych od samego początku. Aby je odblokować, musisz najpierw wykonać niezbędne misje fabularne.

Mimo to sama fabuła jest godna pochwały, a krytycy i serwisy internetowe o grach uważają ją za jedną z najlepszych w 2004 roku. Chociaż gra padła ofiarą kontrowersji związanych z przemocą i treściami seksualnymi. Mimo to GTA San Andreas pozostaje jedną z najlepszych gier wideo, jakie kiedykolwiek powstały.

Grę można nabyć za stosunkowo niską cenę 6 dolarów.99.

WSKAZÓWKA: Automatyczne blokowanie połączeń i powiadomień z aplikacji podczas gry w systemie iOS 13

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka