Najprostszy sposób na sprawdzenie właściwości zdjęć na telefonie iPhone z systemem iOS 13

W ciągu ostatnich kilku lat system iOS napędzający iPhone’a i iPada ewoluował skokowo, a iOS 13 jest tego doskonałym przykładem. Jednak w przeciwieństwie do systemu Android, jest kilka podstawowych zadań, których nadal nie można wykonać na telefonie iPhone. Na przykład nie ma sposobu na wyświetlenie rozmiaru i rozdzielczości zdjęcia zrobionego telefonem iPhone. Choć większość użytkowników nie przywiązuje wagi do takich informacji. Jednocześnie są użytkownicy iPhone’ów, którzy często muszą sprawdzić szczegóły zdjęcia, w tym rozmiar, format, rozdzielczość i ustawienia aparatu.

Na szczęście, Metapho, Darmowa aplikacja dla systemu iOS 13 lub nowszego dodaje tę bardzo potrzebną funkcję do urządzeń z systemem iOS. Aplikacja ma czysty i dobrze zorganizowany interfejs, dzięki czemu jest doskonałym towarzyszem dla Zdjęcia na iOS. To, co czyni go NAJLEPSZYM, to fakt, że do Metapho można przejść z poziomu aplikacji Zdjęcia, aby zobaczyć metadane zdjęcia.

Tak, nie trzeba już otwierać aplikacji Metapho i przeglądać zdjęcia tylko po to, by zobaczyć jego informacje EXIF. Po zainstalowaniu aplikacja bezproblemowo integruje się z arkuszem udostępniania zdjęć w systemie iOS.

Cechy Metapho

 • Możliwość szybkiego wyświetlenia daty i godziny zrobienia zdjęcia.
 • Znajdowanie rozmiaru pliku obrazu, rozdzielczości (wysokość i szerokość w pikselach) oraz formatu.
 • Opcja zmiany nazwy zdjęć w systemie iOS 13 w aplikacji Zdjęcia.
 • Wyświetlanie historii edycji zdjęcia i możliwość udostępnienia oryginalnego zdjęcia bez konieczności cofania. wyświetlanie historii edycji zdjęć
 • Zobacz istotne dane EXIF i różne parametry, takie jak model i producent aparatu, prędkość ISO, przysłona, czas otwarcia migawki, ogniskowa, typ obiektywu i inne.
 • Dodatkowa opcja “Zobacz wszystko” pokazuje wyczerpujące informacje o zdjęciu i pozwala skopiować potrzebne dane.
 • Wyświetlanie na mapie dokładnej lokalizacji zdjęcia i kierunku obiektywu
 • BONUS – Sprawdź, czy Głęboka fuzja oraz Tryb nocny został użyty lub nie. Jest to szczególnie przydatne dla użytkowników iPhone’a 11 i 11 Pro, którzy są ciekawi, jakim aparatem zostało zrobione zdjęcie Deep Fusion.

  wyszukiwanie zdjęć deep fusion w systemie ios 13 na telefonie iphone

  wyszukiwanie zdjęć w trybie nocnym w systemie ios 13 na telefonie iphone

 • Obsługiwane są także filmy wideo i Zdjęcia na żywo – Pomaga znaleźć rozdzielczość, liczbę klatek na sekundę i format wideo.

Poza wymienionymi wyżej funkcjami Metapho oferuje wiele funkcji premium, które można odblokować za pomocą pojedynczego zakupu w aplikacji. Obejmują one możliwość usuwania metadanych w celu zachowania prywatności, edycję daty i geolokalizacji oraz bezpieczne udostępnianie w celu udostępnienia zdjęcia bez metadanych.

WSKAZÓWKA: Otwórz wybrany album w aplikacji Metapho, jeśli chcesz szybko wyświetlić dane EXIF różnych zdjęć, po prostu przesuwając palcem po nich.

Jak sprawdzić szczegóły zdjęcia w systemie iOS 13 za pomocą Metafory

 1. Zainstaluj Metapho w App Store na telefonie iPhone lub iPadzie.
 2. Otwórz aplikację Zdjęcia i wyświetl zdjęcie.
 3. Stuknij przycisk Udostępnij w lewym dolnym rogu i wybierz Metapho. Następnie zezwól aplikacji na dostęp do swoich zdjęć. metafora w systemie ios arkusz udostępniania
 4. Teraz możesz zobaczyć informacje o zdjęciu, kamerze i lokalizacji.
 5. Aby skorzystać z funkcji bezpiecznego udostępniania, dotknij ikony udostępniania w prawym górnym rogu i wybierz opcję “Udostępnij bez metadanych”. opcja bezpiecznego udostępniania w metapho

Usuwanie informacji o lokalizacji z określonego zdjęcia bez metafory

Zaleca się ukrycie geotagów z osobistych zdjęć przed udostępnieniem ich na platformach publicznych, aby chronić swoją prywatność. Co ciekawe, w systemie iOS 13 można usunąć dane o lokalizacji GPS przed udostępnieniem określonego zdjęcia bez korzystania z aplikacji innej firmy. Aby to zrobić,

 1. Otwórz zdjęcie i stuknij w przycisk “Udostępnij&#8221.
 2. Stuknij w “Opcje” u góry ekranu udostępniania. opcje zdjęć w systemie ios 13
 3. Wyłącz przełącznik dla “Lokalizacja&#8221 oraz “Dane wszystkich zdjęć”. Stuknij Gotowe. Obok opcji zobaczysz teraz opcję “Bez lokalizacji&#8221. usuwanie lokalizacji gps ze zdjęć w ios 13 na iphonie
 4. Teraz udostępnij zdjęcie za pośrednictwem dowolnego medium, a nie będzie ono zawierać informacji o Twojej lokalizacji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka