Odzyskiwanie i tworzenie kopii zapasowych nazw użytkowników i haseł zapisanych w Google Chrome dzięki ChromePass

W Google Chrome możemy zawsze wyświetlić wszystkie zapisane nazwy użytkowników i hasła, korzystając z funkcji „Zapisane hasła” w Opcjach. Jest to jednak dość trudne, ponieważ nie możemy zobaczyć wszystkich zapisanych haseł naraz, a także nie ma opcji tworzenia kopii zapasowych danych logowania ze względów bezpieczeństwa. Tutaj z pomocą przychodzi ChromePass, który bardzo ułatwia to zadanie.

ChromePass to mały, darmowy i przenośny program od zespołu NirSoft. Jest to narzędzie do odzyskiwania haseł, które umożliwia wyświetlanie nazw użytkowników i haseł przechowywanych przez przeglądarkę Google Chrome. Wyświetla wszystkie dane naraz i dla każdego z nich hasło wpis, a mianowicie: Origin URL, Action URL, Pole nazwy użytkownika, Pole hasła, Nazwa użytkownika, Hasło oraz Czas utworzenia. Pokazuje on również siłę hasła, co jest bardzo dobrą funkcją.

ChromePass

Dzięki ChromePass możesz po prostu wybrać jedną lub więcej pozycji, a następnie zapisz je jako plik tekstowy/HTML/xml lub skopiować do schowka.

Aby z niego skorzystać, wystarczy pobierz i uruchomić plik ChromePass.exe. Wybierz teraz żądane wpisy, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Zapisz wybrane elementy”, aby utworzyć kopię zapasową loginów kont w preferowanym formacie. Zalecany jest format HTML, aby zachować formatowanie.

via [mask_link href="http://www.intowindows.com/how-to-backup-saved-passwords-in-google-chrome-browser/" target="_blank"]IntoWindows[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka