Panda USB Vaccine – darmowe narzędzie do wyłączania funkcji AutoRun w systemie Windows i urządzeniach USB

Jak być może wiesz, system Windows używa funkcji AUTORUN.INF plik z napędów wymiennych, aby wiedzieć, jakie czynności należy wykonać, gdy do komputera zostanie włożone nowe zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, takie jak napęd USB lub płyta CD/DVD.

Strona złośliwe oprogramowanie lub wirusy Wykorzystuje to, kopiując na dysk złośliwy plik wykonywalny i modyfikując AUTORUN.Plik INF. Po włożeniu urządzenia automatycznie uruchamiana jest funkcja Autorun, która nakazuje systemowi Windows ciche otwarcie złośliwego pliku.

Nie przejmuj się – przeczytaj poniższe rozwiązanie

Zespół badawczy Pandy opracowała Bezpłatne i użyteczne narzędzie o nazwie Panda USB Vaccine, który może łatwo wyłączyć funkcję Autorun zarówno w systemie Microsoft Windows, jak i w urządzeniach USB. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ nie ma innego przyjaznego dla użytkownika i łatwego sposobu całkowite wyłączenie funkcji AutoRun na komputerze PC z systemem Windows.

 

Szczepionka komputerowa

Panda USB Vaccine pozwala użytkownikom zaszczepić swoje komputery, aby całkowicie wyłącz AutoRun tak, aby żaden program z dowolnego napędu USB/CD/DVD (niezależnie od tego, czy został wcześniej zaszczepiony, czy nie) nie mógł zostać automatycznie uruchomiony.

Szczepienie USB

Można go używać na dyskach USB, aby wyłączyć AUTORUN.plik INF, aby zapobiec automatycznemu rozprzestrzenianiu się infekcji złośliwym oprogramowaniem. W tym celu należy stałe blokowanie każdy niewinny AUTORUN.Plik INF, uniemożliwiający jego odczytanie, utworzenie, usunięcie lub modyfikację.

Po zastosowaniu skutecznie uniemożliwia systemowi Windows automatyczne wykonywanie wszelkich złośliwych plików, które mogą być przechowywane na dysku USB. Program Panda USB Vaccine obecnie działa tylko na FAT & FAT32 napędów USB.

Uwaga: Zaszczepione dyski USB nie mogą zostać przywrócone, chyba że zostaną sformatowane.

Pobierz Panda USB Vaccine Free  (379 KB)

Może Ci się to również spodobać: Pobierz darmową zaporę ogniową USB, aby chronić komputer przed zainfekowanymi Pen Drive’ami

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka