Pobierz tryb ciemny na Instagramie dla Androida już teraz

włącz tryb ciemny na instagramie

Tryb ciemny staje się coraz bardziej popularny i obecnie prawie wszystkie aplikacje umożliwiają przełączanie się na ciemny motyw. Instagram dla Androida nie jest wyjątkiem, ponieważ firma oficjalnie testuje tryb ciemny w swojej wersji beta. Zaskakujące jest to, że tryb ciemny nie jest jeszcze dostępny w aplikacji Instagram dla systemu iOS, który zazwyczaj otrzymuje nowe funkcje wcześniej niż Android. Chociaż nie możesz po prostu włączyć trybu ciemnego na Instagramie, ponieważ sama aplikacja nie zawiera przełącznika lub ustawienia do przełączania między jasnym i ciemnym motywem, jeszcze.

Użytkownicy mogą jednak uzyskać tryb ciemny w aplikacji Instagram w systemie Android, włączając ogólnosystemowy tryb ciemny, który jest dostarczany z systemem Android 10. W ten sposób Instagram będzie musiał dostosować się do ustawień systemowych i wyświetlić wbudowany ciemny motyw AMOLED. Aby to zadziałało, twój smartfon powinien mieć system Android 10 lub niestandardowy interfejs użytkownika, taki jak Samsung OneUI lub MIUI oparty na nim.

Jednocześnie osoby korzystające z systemu Android 9 Pie na swoich smartfonach mogą już teraz wypróbować tryb ciemny Instagrama. W tym celu musisz włączyć “Tryb nocny”, który jest ukryty w Opcjach deweloperskich na Pie, a Instagram natychmiast przyjmie prawdziwie czarno-biały interfejs. Wygląda na to, że działa to w przypadku użytkowników POCO F1, OnePlus 6T, Samsunga Galaxy Note 8, Nexusa 6P i LG V30 z systemem operacyjnym Pie.

Co więcej, pasek stanu nie zaciemnił się, gdy testowaliśmy go na naszym OnePlus 5T z systemem OxygenOS 9.0.8. Oto kilka zrzutów ekranu.

włącz tryb ciemny instagrama na androidzie

powiadomienia instagrama

ustawienia instagrama

Nie czekając dalej, oto jak możesz włączyć ciemny motyw w Instagramie na urządzeniach z systemem Android z systemem Pie lub Android 10.

Jak włączyć tryb ciemny w aplikacji Instagram w systemie Android

  1. Pobierz i zainstalować najnowszą 114.0.0.0.41 wersja alfa Instagrama przez pobranie pliku APK z boku.
  2. W systemie Android 10, włączyć wbudowany systemowy tryb ciemny. Referat: Jak włączyć ciemny motyw w Androidzie 10.
  3. W systemie Android 9 Pie, przejdź do Ustawień urządzenia > Systemu > Opcji dla programistów. Poszukaj ustawienia “Tryb nocny” i przełącz je na “Zawsze włączony”.

    tryb nocny w androidzie pie

    tryb nocny w opcjach deweloperskich

  4. Teraz otwórz Instagram i powinieneś zobaczyć czarny motyw.

Aby powrócić do jasnego motywu na Instagramie, wystarczy wyłączyć ogólnosystemowy ciemny motyw.

Jak uzyskać dostęp do Opcji programisty

Na stronie włącz opcje deweloperskie w systemie Android przejdź do Ustawienia > Informacje o telefonie. Przewiń do dołu i stuknij w “Build number” 7 razy. To powinno włączyć ustawienia deweloperskie na Twoim urządzeniu.

Aby uzyskać dostęp do opcji dla programistów, przejdź do Ustawienia > System i powinieneś zobaczyć “Opcje dla programistów”.

Uwaga: Dokładne kroki, aby znaleźć numer kompilacji i opcje deweloperskie mogą się nieznacznie różnić w zależności od urządzenia z systemem Android i niestandardowego interfejsu użytkownika, na którym działa.

Mówiąc o trybie ciemnym, wygląda świetnie na Instagramie, mimo że jest w fazie beta. Czysto czarny interfejs wygląda świetnie w całej aplikacji, w tym na osi czasu, w ustawieniach, w wiadomościach bezpośrednich, na karcie powiadomień itd. Na pewno spodoba Ci się to podczas korzystania z aplikacji Instagram w nocy.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka