Pobierz tryb Zen z OnePlus 7 Pro na telefonach OnePlus 5/5T i OnePlus 6/6T

OnePlus 7 Pro z nowym systemem OxygenOS 9.5 ma nową, interesującą funkcję, znaną jako Tryb Zen. W odpowiedzi na pytanie Android Authority, OnePlus ma potwierdził że Tryb Zen pojawi się w OnePlus 6 i 6T w przyszłej aktualizacji. Podobnie jak w przypadku nagrywarki ekranu OnePlus, tryb Zen nie jest funkcją zależną od sprzętu. Dlatego można go uruchomić na starszych telefonach OnePlus. Choć funkcja ta nie jest jeszcze dostępna dla starszych użytkowników, zainteresowani użytkownicy OnePlus 6/6T, a także OnePlus 5/5T, mogą ją uzyskać już teraz.

Jak uzyskać tryb Zen na starszych telefonach OnePlus

Na szczęście firma OnePlus opublikowała plik APK trybu Zen v1.2.0 w serwisie APKMirror. Użytkownicy OnePlus 5/5T i OnePlus 6/6T mogą po prostu zainstalować Tryb Zen na swoich telefonach, korzystając z APK aplikacji. Wystarczy pobierz APK i zainstaluj go. Po instalacji nie znajdziesz jednak trybu Zen w szufladzie aplikacji ani w ustawieniach telefonu.

Tryb Zen można włączyć tylko za pomocą kafelka w cieniu powiadomień. Aby włączyć tryb Zen, przesuń palcem w dół od góry, aby przejść do menu Szybkie ustawienia i stuknij przycisk edycji. Odszukaj kafelek „Tryb Zen” i dodaj go do szybkich ustawień metodą „przeciągnij i upuść. Następnie stuknij odpowiedni kafelek i używaj go, kiedy tylko chcesz.Tryb zen w Oneplus

Uwaga: Upewnij się, że Twoje urządzenie jest zaktualizowane do systemu Android 9.0 Pie, aby móc korzystać z trybu Zen.

Czym jest tryb Zen w telefonie OnePlus??

Tryb Zen to skuteczny sposób na odłączenie użytkownika od urządzenia OnePlus na 20 minut. Niezależnie od tego, czy jesteś ofiarą uzależnienia od smartfonów, czy nie, tryb zen pomoże ci zrobić sobie przerwę, zrelaksować się i zachować koncentrację. Po aktywacji funkcja ta całkowicie blokuje dostęp do telefonu na 20 minut. Nie ma sposobu, aby zatrzymać lub wymusić zamknięcie trybu Zen, a nawet ponowne uruchomienie telefonu nie pomoże. Gdy tryb Zen jest włączony, możesz korzystać tylko z aparatu, dzwonić do kontaktów alarmowych i odbierać połączenia przychodzące. Wygląda na to, że tego typu funkcja jest inspirowana przez Google Digital Wellbeing funkcje.

Tryb Zen może poważnie pomóc w zwiększeniu produktywności w przypadku osób silnie uzależnionych od mediów społecznościowych. Podczas aktywności jest wyświetlany licznik czasu, którego możesz nie sprawdzać zbyt często. Funkcja motywuje użytkowników, pokazując im statystyki po zakończeniu sesji, które mogą zapisać w galerii lub udostępnić w sieci. Ponadto w ustawieniach można włączyć powiadomienie o trybie Zen, aby otrzymywać informacje o nieprzerwanym korzystaniu z telefonu przez co najmniej 2 godziny.
powiadomienie o trybie zen

P.S. Wypróbowane na telefonie OnePlus 5T z systemem Android Pie.

Via Fora OnePlus

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka