Samodzielne narzędzie Microsoft System Sweeper Tool [bezpłatna wersja beta]

Wcześniej omawialiśmy różne darmowe narzędzia do odzyskiwania danych, takie jak: Kaspersky Rescue Disk, Avira AntiVir Rescue System, AVG Rescue CD i Norton Bootable Recovery Tool, które zapewniają skuteczny sposób na oczyszczenie komputerów, które nie mogą się uruchomić z powodu poważnej infekcji spowodowanej przez wirusy lub szkodliwe oprogramowanie. Podobne darmowe narzędzie zostało udostępnione przez Microsoft.

Samodzielny program Microsoft System Sweeper Beta, to narzędzie do odzyskiwania danych, które umożliwia utworzenie nośnika startowego i może pomóc w uruchomieniu zainfekowanego komputera oraz przeprowadzeniu skanowania offline w celu zidentyfikowania i usunięcia rootkitów i innego zaawansowanego złośliwego oprogramowania. Ponadto program jest przydatny, gdy użytkownicy nie mogą zainstalować lub uruchomić programu antywirusowego na komputerze, lub gdy zainstalowany program nie może wykryć lub usunąć złośliwego oprogramowania na komputerze.

Dostępne są trzy opcje tworzenia ratunkowego nośnika startowego: przy użyciu czystej płyty CD lub DVD, napędu USB lub można utworzyć plik ISO i wypalić go później zgodnie z wymaganiami. Oprogramowanie ratunkowe obsługuje zarówno systemy 32-bitowe, jak i 64-bitowe.

>> Sprawdź Microsoft Standalone System Sweeper Beta ’Pomoc & How-To

Uwaga: Program Microsoft Standalone System Sweeper nie zastępuje pełnego rozwiązania antywirusowego zapewniającego stałą ochronę; jest przeznaczony do stosowania w sytuacjach, gdy nie można uruchomić komputera z powodu infekcji wirusem lub innym złośliwym oprogramowaniem.

Link do pobrania – https://connect.microsoft.com/systemsweeper

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka