Seagate wprowadza na rynek dyski SkyHawk 10TB HDD przeznaczone do filmów

CCTV aka Monitoring wizyjny cieszy się niespotykaną popularnością, a w wielu sytuacjach jest wręcz nakazem wielu organów zarządzających, by instalować go w celach bezpieczeństwa i prowadzenia dochodzeń. Seagate to legendarna nazwa, jeśli chodzi o urządzenia pamięci masowej, a ich model Sv35 cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o przechowywanie filmów o ogromnej długości. Podnosząc poprzeczkę, znajdując odpowiedzi na problemy, z którymi borykają się konsumenci, a także zmieniając wizerunek linii, firma Seagate wprowadziła na rynek dysk o pojemności 1 TB Seria SkyHawk urządzeń pamięci masowej przeznaczonych do przechowywania filmów. Choć Sv35 w nowej szacie, to również we wnętrzu wprowadzono wiele ulepszeń. Zapoznajmy się z ofertą.

seagate-skyhawk-hdd-10tb

Strona SkyHawk należy do serii Guardian firmy Seagate i oferuje pojemność pamięci masowej wynoszącą 10TB co w mniejszym lub większym stopniu odpowiada potrzebom większości firm zaliczanych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ta pamięć masowa o pojemności o 2 TB większej niż jej poprzedniczka ma pomieścić do 10 000 godzin wideo w jakości HD.

Zmodernizowane dyski mają wrzeciono Prędkość obrotowa do 7200 obr co jest całkiem niezłe jak na jego rozmiar. SkyHawk jest również wyposażony w oprogramowanie firmowe ImagePerfect, które ma na celu zapewnienie najlepszej wydajności przy jednoczesnym utrzymaniu wytwarzania ciepła w ryzach, ponieważ większość tych urządzeń będzie działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co wiąże się z dużym prawdopodobieństwem nagrzewania się. Mówi się, że prędkość uruchamiania również została zwiększona dla płynnego nagrywania, które również posiada buforowanie wielowarstwowe.

Dyski wykorzystują również czujniki drgań obrotowych, które pomagają ograniczyć zakłócenia potencjalnie powodujące błędy podczas odczytu i zapisu. Jeśli chodzi o problemy z odczytem i zapisem, SkyHawk jest również wyposażony w zgrabną funkcję usługi odzyskiwania danych opcję w tragicznych sytuacjach.  SkyHawk jest również wytrzymały, ponieważ obsługuje do 180 TB zapisów danych rocznie. Dzięki 3-letniej gwarancji SkyHawk wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które poszukują niezawodnej, długoterminowej pamięci masowej przeznaczonej do celów nadzoru wideo. Cena dysku twardego wynosi około 40 tys. INR i można go kupić kontaktując się bezpośrednio z firmą Seagate.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka