Sprawia, że Windows 8 uruchamia się bezpośrednio do klasycznego pulpitu

Jak zapewne wiecie, Windows 8 ma dwa interfejsy – Metro UI i tradycyjny pulpit. Domyślnie system Windows 8 uruchamia się bezpośrednio na ekranie startowym Metro i nie oferuje opcji uruchamiania na pulpicie klasycznym. Aby przejść do pulpitu podstawowego, należy kliknąć przycisk Pulpit kafelek w interfejsie Metro UI za każdym razem. Może to nie być przydatne dla użytkowników preferujących pracę w trybie klasycznym zamiast w nowym interfejsie Modern UI.

Pomiń Metro Suite to poręczne narzędzie z graficznym interfejsem użytkownika, które pozwala na uruchomienie systemu bezpośrednio do klasycznego pulpitu w Windows 8 RTM i Release Preview. Jego ’Pomiń ekran startowy funkcja powoduje, że system uruchamia się bezpośrednio na pulpicie klasycznym. Co więcej, oferuje on również możliwość łatwego wyłączenie lewego górnego rogu (Switcher) i pasek Charms Bar podpowiedź, która pojawia się po prawej stronie. Najnowsza wersja pakietu ma nową opcję „Usuń wszystkie gorące rogi”, która pozwala całkowicie usunąć panele na krawędziach, w tym pasek charmsów, przełącznik i kwadratowy przycisk startowy na lewej dolnej krawędzi pulpitu.

Pomiń Metro Suite

Jest to naprawdę przydatne narzędzie, ponieważ kilka funkcji interfejsu Metro można szybko włączyć/wyłączyć kilkoma kliknięciami bez potrzeby ręcznego wykonywania jakichkolwiek zmian w rejestrze.

Uwaga: Aby zmiany zaczęły obowiązywać, należy ponownie uruchomić system Windows.

Pobierz pakiet Skip Metro
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka