Start8 firmy Stardock – przywraca menu Start w systemie Windows 8

W odróżnieniu od Windows 7 i innych systemów operacyjnych Windows, w Windows 8 Consumer Preview brakuje często używanego przycisku menu Start (znajdującego się w lewym dolnym rogu). Choć był on dostępny w początkowej wersji Windows 8 Developer Preview, Microsoft postanowił usunąć go z Windows 8 Beta. Jest to dość kłopotliwe dla większości użytkowników systemu Windows 8 CP, którzy często korzystają z menu Start w systemie Windows. Na szczęście, Stardock – twórcy popularnych programów do dostosowywania systemu Windows, takich jak Pulpit Obiektu Wydano aplikację „Start8”, która umożliwia zachowanie w systemie Windows 7/Vista Orbity Start podobnej do tej z Windows 8.

Start 8 jest bezpłatna strona program, zaprojektowany specjalnie dla Windows 8 Consumer Preview, przywracający tradycyjną funkcję „menu Start” w Windows 8. Jednak po kliknięciu przycisku Start nie pojawia się klasyczne menu Start, lecz efektowny interfejs przypominający Metro, umożliwiający szybki dostęp do zainstalowanych aplikacji i funkcji wyszukiwania.

Ponadto dodano opcję Uruchom i Zamknij do menu kontekstowego, łatwo dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy przycisku Start. Inne opcje obejmują: 'Wybierz niestandardowy obraz przycisku Start’ oraz 'Pokaż pełnoekranowe menu Metro Start’, aby całkowicie wyświetlić ekran startowy Metro.

Obecnie w wersji beta, Start8 obsługuje zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe wersje systemu Windows 8 CP.

 Pobierz Start8 

Image credit: Softpedia

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka