Teraz skróć dowolny adres URL za pomocą narzędzia Google URL Shortener

Google URL Shortener (goo.gl), z której wcześniej można było korzystać tylko za pośrednictwem paska narzędzi Google i innych produktów Google, ma teraz swoją własną stronę internetową (http://goo.gl/), dzięki której można łatwo skracać długie łącza do stron internetowych oraz śledzić łącza i ich analizę.

Choć codziennie powstaje wiele usług skracania adresów URL, Google stara się być najstabilniejszym, najbezpieczniejszym i najszybszym skracaczem adresów URL w sieci.

Google URL Shortener

Zgodnie z ich informacją wpis na blogu:

Za pomocą goo.gl, za każdym razem, gdy skracasz adres URL, wiesz, że to zadziała, będzie działać szybko i będzie działać nadal. Wiesz również, że po kliknięciu goo.Skrócony URL jest chroniony przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i spamem przy użyciu tej samej wiodącej w branży technologii, którą wykorzystujemy w wyszukiwarce i innych produktach.

goo.gl pokazuje również listę adresów URL, które zostały skrócone w przeszłości. Możesz znaleźć publiczne dane analityczne w czasie rzeczywistym, wraz z ruchem w czasie, głównymi odsyłaczami i profilami odwiedzających dla każdego skróconego adresu URL, klikając łącze „Szczegóły”. A Kod QR można również łatwo wygenerować zrzuty ekranu, dodając po prostu .qr na końcu skróconego adresu URL. np.: http://goo.gl/1b8C.qr

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka