Wyniki wyszukiwania Google są teraz wyświetlane większą czcionką dla użytkowników komputerów stacjonarnych

Jeśli zdarzyło Ci się w ostatnich tygodniach wyszukiwać w Google, mogłeś zauważyć większe czcionki na pulpicie. Być może, jeśli tak jest, nie powinieneś wątpić w swój wzrok, ponieważ nie jesteś sam. Wielu użytkowników, w tym ja, zauważa na stronach wyników wyszukiwarki Google wyjątkowo dużą czcionkę (SERP). Zmiana nie jest jednak widoczna dla wszystkich osób korzystających z wyszukiwarki Google.

Czy to tylko ja, czy też czcionki pulpitu strony wyszukiwarki Google stały się większe ?

— Babu Bhaiya (@Shahrcasm) 2 sierpnia 2019 r

Wygląda na to, że Google testuje tę zmianę wyglądu na niewielkim odsetku użytkowników komputerów stacjonarnych zalogowanych na swoje konto Google. W związku z tym możesz nie zauważyć różnicy w rozmiarze czcionki w wynikach wyszukiwania Google, nawet jeśli jesteś zalogowany. Jednocześnie podczas wyszukiwania w trybie Incognito rozmiar czcionki jest normalny.

Wyszukiwarka Google zwiększa rozmiar czcionki

nowa, większa czcionka w wyszukiwarce Google

Większa czcionka w wyszukiwarce Google

Zwykła czcionka w wyszukiwarce Google

Zwykła czcionka w wyszukiwarce Google

Wyniki wyszukiwania w Google – Większa czcionka vs Zwykła czcionka 

Większe czcionki zapewniają lepsze wrażenia podczas oglądania, ale nie jest tak w przypadku zaktualizowanej wielkości czcionki w wynikach wyszukiwania Google. To dlatego, że nowa czcionka, mimo że jest taka sama, ma wyjątkowo duży rozmiar. Można argumentować, że sprawa jest subiektywna, a przyzwyczajenie się do czegoś nowego nie jest łatwe i wymaga czasu. Mimo to jest wiele osób, które nie są zadowolone z tej zmiany wyglądu.

Google uznało, że muszę być ślepy, i losowo zwiększyło rozmiar czcionki wyszukiwarki google na jednym z moich kont do absurdalnego rozmiaru (prawdopodobnie w celu przetestowania rzeczy według internetu). Powiedzmy, że nie jest zbyt użyteczne, aby tylko 4 wyniki mieściły się na 28-calowym monitorze..

— that_shaman (@that_shaman) 13 sierpnia 2019 r

Porównując SERP-y obok siebie, można wyraźnie zauważyć, że Google zwiększyło rozmiar czcionki o 5 do 6 procent. Na pierwszy rzut oka myślałem, że przez przypadek powiększyłem stronę internetową, ale to nie była prawda. Podobna myśl może przyjść Ci do głowy, tak jak użytkownikowi poniżej.

Czy ja oszalałem, czy rozmiar czcionki w wynikach wyszukiwania Google jest większy?? Przysięgam, że od razu pomyślałem, że przypadkowo powiększyłem stronę, ale jest na 100%, nie więcej, nie mniej.

— Shilo? (@LikeANightlight) 10 sierpnia 2019 r

Co się zmieniło?

Zmiana rozmiaru czcionki wpływa na tytuł strony, link i metaopis wszystkich wyników organicznych w Google (tylko na pulpicie). Z tego powodu wyszczególnione wyniki zajmują więcej miejsca, a na ekranie wyświetlanych jest mniej wyników, chyba że przewiniesz w dół. Co więcej, osoby korzystające z monitorów wielkoekranowych również zauważają różnicę.

Monitor 27″, a wyszukiwarka Google uważa, że potrzebuję większej czcionki – zalogowany vs incognito @searchliaison fot.twitter.com/B4X8HBgAhe

— Sergei Ivanov (@sezhers) 9 sierpnia 2019 r

Czy można zmienić rozmiar czcionki w wyszukiwarce Google?

Jeśli bierzesz udział w tym teście po stronie serwera i chcesz zmienić czcionkę na mniejszą, to nie masz wielkiego wyboru. Mówię o tym, ponieważ w Google SERPs nie ma opcji ani ustawień pozwalających na zmniejszenie czcionki wyników.

Tip: Rozmiar czcionki na stronie internetowej można tymczasowo zmienić, powiększając ją. Aby to zrobić, użyj skrótu CTRL + Minus(-) w systemie Windows i CMD + Minus(-) w systemie macOS. Ponadto można przełączyć się na kartę prywatną lub tryb Incognito, aby przywrócić starszy wygląd. Można też wylogować się z konta Google, aby przywrócić tę zmianę, ale moim zdaniem byłoby to zbyt kłopotliwe.

Czy uważasz, że zmieniony wygląd jest dobry czy zły?? Nie zapomnij podzielić się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka