Wyświetlanie i pobieranie obrazów z wyszukiwarki Google na telefonie komórkowym bez korzystania z przeglądarki Google Chrome

Osoby, które nie wiedzą, że Google niedawno, w połowie lutego, usunął przycisk “Wyświetl obraz&#8221 ze swoich wyników wyszukiwania obrazów, który pojawiał się zarówno w wersji internetowej, jak i mobilnej podczas przeglądania pojedynczego obrazu. Ponadto usunięto przycisk “Szukaj według obrazu&#8221, który pozwalał użytkownikom na wyszukiwanie obrazów w odwrotnej kolejności. Sama ta zmiana jest uciążliwa dla większości użytkowników, ponieważ teraz muszą oni odwiedzić rzeczywistą stronę, aby obejrzeć i pobrać dany obraz. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na zachowanie przycisku Wyświetl obraz w przeglądarce internetowej na komputerze stacjonarnym.

Jednak zapisywanie obrazów nie jest możliwe za pomocą standardowej aplikacji Google na Androida lub iOS i aby pobrać obraz, trzeba odwiedzić stronę wydawnictwa. Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome na swoim urządzeniu mobilnym, ułatwi to zadanie. Na szczęście usługa Google Go umożliwia i ułatwia wyszukiwanie i pobieranie obrazów bezpośrednio z wyszukiwarki Google na telefonie komórkowym.

Google Go

Wcześniej znana jako Google Search Lite, Google Go jest lżejszą wersją oryginalnej aplikacji Google, która oferuje szybki i łatwy sposób wyszukiwania. Aplikacja, której rozmiar pliku nie przekracza 5 MB, została zainstalowana w ponad 5 milionach urządzeń i będzie preinstalowana na urządzeniach z systemem Android Go. Usługa Google Go ma zużywać o 40 procent mniej danych i obsługuje urządzenia z systemem Android 4.3 i więcej. Aplikacja jest obecnie ograniczona geograficznie do regionów takich jak Indie i Indonezja.

Pobieranie obrazów z wyszukiwarki Google za pomocą Google Go –

  1. Pobierz Google Go z Google Play. Alternatywnie użytkownicy mogą pobierz APK do zainstalowania w przypadku, gdy aplikacja nie jest dostępna w ich regionie.
  2. Stuknij w opcję Obrazy, aby wyszukać zdjęcia. Aplikacja pokazuje wyniki wyszukiwania obrazów w czasie rzeczywistym, gdy użytkownik wpisuje hasło, a także wyświetla odpowiednie sugestie wyszukiwania. Prawdziwy bonus!
  3. Aby pobrać zdjęcie, po prostu naciśnij i przytrzymaj żądane zdjęcie.
  4. Następnie wybierz opcję Pobierz. Opcjonalnie możesz wyświetlić obraz na pełnym ekranie i pobrać go. (Zezwól na przechowywanie, jeśli zostaniesz o to poproszony)

Google Go

wyszukiwanie obrazów w google

pobieranie obrazów w wyszukiwarce google na komórkę


Zdjęcia są pobierane w ich rzeczywistym rozmiarze. Są one zapisane w folderze Zdjęcia i są dostępne w galerii. Co ciekawe, aplikacja nie działa w tle po całkowitym wyjściu z urządzenia.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka