4 sposoby na cofanie w notatkach na iPhonie bez potrząsania

Wbudowany Aplikacja Notatki na iOS jest moim ulubionym narzędziem do robienia wszelkiego rodzaju notatek. Oferuje ona możliwość dodawania tabel, list kontrolnych, skanowania dokumentów, używania narzędzi do zaznaczania, a także pozwala formatować tekst. W aplikacji Notatki nie ma jednak przycisku Cofnij, który pozwalałby na cofnięcie lub ponowne wpisanie tekstu. Funkcja cofania jest dostępna w notatkach Apple, ale niewielu użytkowników o niej wie.

Zwykłym sposobem cofnięcia czegoś w aplikacji Notatki na telefonie iPhone jest potrząśnięcie urządzeniem i wybranie monitu Cofnij. To jest Funkcja dostępności która działa w całym systemie iPhone’a, a nie tylko w aplikacji Notatki. Zgodzisz się jednak, że ‘Potrząśnij, aby cofnąć” nie jest najwygodniejszym sposobem cofania wklejania, usuwania tekstu lub słów w notatce. Cofanie również nie jest proste, ponieważ wymaga dwóch kroków.

Jeśli szukasz sposobu na cofanie w Notatkach bez potrząsania na telefonie iPhone, to jest to możliwe. Nowe gesty wykonywane trzema palcami (wprowadzone w iOS 13 i iPadOS 13) znacznie ułatwiają wykonywanie takich czynności, jak wycinanie, kopiowanie, wklejanie, cofanie i ponawianie na całym iPhonie i iPadzie.

Jak cofnąć/powrócić w aplikacji Notatki bez potrząsania iPhone’em

Poniżej przedstawiono cztery różne sposoby szybkiego cofania lub ponawiania zmian w aplikacji Notatki bez potrząsania iPhone’em.

Przeciągnięcie trzema palcami

Aby cofnąć tekst bez potrząsania, przeciągnij trzema palcami w lewą stronę ekranu. W górnej części ekranu pojawi się teraz monit “Cofnij&#8221. Przesuwaj trzema palcami, aż cofniesz zmiany.

jak cofnąć w notatkach na iPhone bez wstrząsów
Przesunięcie trzema palcami w lewo, aby cofnąć

Aby przywrócić coś po jej cofnięciu wykonaj gest machnięcia trzema palcami w prawą stronę ekranu. Na górze notatki pojawi się okno “Przywróć&#8221.

jak cofnąć notatki z iPhone'a bez wstrząsania
Przesuń trzema palcami w prawo, aby ponownie wykonać czynność

Dwukrotne stuknięcie trzema palcami

Aby cofnąć wpisywanie tekstu w aplikacji Notatki w systemie iOS, wystarczy dwukrotnie stuknąć trzema palcami w dowolnym miejscu na ekranie.

jak cofnąć zmiany w aplikacji Notatki na telefonie iPhone
Stuknij dwukrotnie trzema palcami

Pojedyncze stuknięcie trzema palcami

Ten konkretny gest nie wykona bezpośrednio akcji cofania, ale zamiast tego wyświetli “Menu skrótów&#8221. W tym celu stuknij raz trzema palcami w ekran.

U góry pojawi się menu skrótów z funkcjami cofania, wycinania, wklejania, wklejania ze schowka i ponawiania. Stuknij ikonę Cofnij z menu, aby cofnąć wszelkie zmiany.

jak cofnąć pisanie na telefonie iPhone bez potrząsania
Menu skrótów do cofania i ponawiania tekstu na telefonie iPhone

UWAGA: Oprócz aplikacji Notatki gesty te będą działać ze wszystkimi innymi aplikacjami systemu iOS, w tym z aplikacjami Wiadomości, Twitter, Gmail i WhatsApp.

Korzystanie z narzędzia do zaznaczania (prosty sposób)

Jest to prawdopodobnie najprostszy sposób na cofnięcie lub ponowne wykonanie czynności w aplikacji Notatki. Osoby, które nie czują się komfortowo, używając gestów machnięcia lub nie mogą ich używać przez większość czasu, powinny raczej skorzystać z tej metody.

Aby cofnąć lub powtórzyć czynność za pomocą aplikacji Markup, stuknij przycisk ikona pióra w dolnej części notatki lub na pasku narzędzi widocznym nad klawiaturą. Ikony Cofnij i Ponów pojawią się teraz w górnej części danej notatki. Stuknij odpowiedni przycisk, aby wykonać wymaganą czynność.

Narzędzie do tworzenia znaczników w aplikacji Notatki w systemie iOS

Narzędzie do tworzenia znaczników w aplikacji Notatki

jak uzyskać opcje cofania i ponawiania w aplikacji Notatki na telefonie iPhone

Opcja Cofnij i Ponów

WSKAZÓWKA: Wyłącz funkcję ‘Potrząśnij, aby cofnąć&#8221 w systemie iOS 14

Możesz wyłączyć funkcję „Potrząśnij, aby cofnąć”, jeśli masz tendencję do przypadkowego włączania funkcji ‘Potrząśnij, aby cofnąć” w urządzeniu z systemem iOS. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Dostępność > Dotknij. Wyłącz przełącznik dla “Potrząśnij, aby cofnąć“.

jak wyłączyć funkcję cofania za pomocą potrząśnięcia w systemie iOS 14

Należy pamiętać, że zmiany w tej funkcji będą dotyczyć wszystkich innych aplikacji na telefonie iPhone oprócz aplikacji Notatki.

Źródło:
Stack Exchange

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka