Aktualizacja MIUI 6 wprowadza tryb obsługi jedną ręką dla Mi 3 i Mi 4

Najnowszy 4.11.28 aktualizacja oprogramowania dla MIUI v6 Developer ROM zawiera znaczące ulepszenia dla ekranu głównego, aparatu, galerii, poczty e-mail, Mi App store i przeglądarki. Spośród tych zmian najważniejszą jest wprowadzenie trybu obsługi jedną ręką dla Mi 3 i Mi 4 z MIUI 6. W MIUI 6 wprowadzono m.in tryb małego ekranu które pomagają w łatwej obsłudze smartfonu jedną ręką. Po włączeniu tego trybu wyświetlacz natychmiast zmniejsza się do rozmiaru 3.5-calowy wyświetlacz, który jest lepszy pod względem użyteczności, zwłaszcza dla użytkowników o mniejszych dłoniach.

MIUI_Tryb obsługi jedną ręką

Chociaż większy ekran jest zdecydowanie dobry dla czytelności i lepszych wrażeń z oglądania, ale może stanowić problem dla niektórych, gdy nie są w stanie przesunąć kciuka po całym ekranie przy użyciu jednej ręki. Najwyraźniej ta funkcja wygląda korzystniej dla Redmi Note z ekranem 5.5″ wyświetlacz niż w urządzeniach takich jak Mi 3 & Mi 4. Nie martw się, to będzie prawdopodobnie dostępne dla Redmi Note, jak również, gdy urządzenie otrzyma aktualizację MIUI 6. Firma Apple zastosowała podobne rozwiązanie w telefonie iPhone 6, wprowadzając funkcję “Reachability&#8221, która przenosi całą zawartość wyświetlacza do dolnej połowy ekranu.

Jak przełączyć Mi 3 i Mi 4 w tryb obsługi jedną ręką?

Aby włączyć obsługę jedną ręką w MIUI ROM, Wystarczy przeciągnąć palcem od “przycisku głównego do tylnego przycisku pojemnościowego”. W ten sposób tryb zostanie aktywowany po prawej stronie, natomiast przesunięcie palcem od strony głównej do lewej (przycisk Ostatnie aplikacje) spowoduje aktywowanie go po lewej stronie, co jest wygodne dla osób leworęcznych. Przeciągnięcie palcem w przeciwnym kierunku spowoduje powrót do trybu pełnoekranowego.

20141124040557255

20141124040859994

Tryb małego ekranu pozostaje aktywny również na ekranie głównym, w aplikacjach i grach. Pozostała część ekranu nie wygląda źle, ponieważ widać na niej półprzezroczyste tło ekranu głównego i na szczęście nie ma głębokiej czerni. Aby korzystać z nowego trybu jednoręcznego, musisz mieć telefon Xiaomi Mi 3 lub Mi 4 z zainstalowanym systemem MIUI 6 Developer ROM 4.11.28 (wydany dzisiaj) lub wyżej.

Credits: MIUI 6 Tryb obsługi jedną ręką [Forum MIUI]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka