Apple iPhone 7 i 7 Plus: odświeżenie linii z nowymi standardami!

Odsuń na bok cały szum, szum i przecieki – iPhone 7 i jego seria są już oficjalnie dostępne. Wszystkie spekulacje na temat innego nazewnictwa zostały rozwiane iPhone 7 i iPhone 7 Plus! Wiele z przecieków okazało się słusznych, jeśli chodzi o ogólny wygląd, ale jest o wiele więcej niż to, co tylko rzuca się w oczy. Firma Apple jest znana z tego, że rewolucjonizuje rzeczy za pomocą swoich gadżetów, a iPhone 7 i Plus kontynuują to dziedzictwo. Co nowego wnosi iPhone nowej generacji do świata smartfonów?? Przekonajmy się, że w porównaniu z poprzednikami iPhone 7 przynosi odświeżone aktualizacje.

Konstrukcja i wygląd: Te same stare wrażenia, ale nowe podejście

Choć ogólna stylistyka jest bardzo podobna do iPhone’a 6, jest kilka zmian:

 • Paski antenowe z poprzedniej wersji są teraz mniej widoczne, ponieważ przesunęły się na krawędzie, a nie na tył. Nadal są widoczne, jeśli się na nie uważnie patrzy, ale dzięki temu tył wygląda czyściej
 • Nie ma 3.Gniazdo audio 5 mm, a port Lightning zostanie ponownie wykorzystany do potrzeb audio. Więcej na ten temat za chwilę!
 • iPhone 7 i 7 Plus są teraz dostępne w dwóch nowych wersjach smakowych
 • Czarny: bardzo szklisty, śliski, błyszczący tył aparatu
 • Jet Black: w fantastycznie wyglądającej matowej czerni Stealth Black
 • Ekran pozostaje taki sam w 1080p, ale Apple twierdzi, że już niesamowity ekran nawet w świetle słonecznym może teraz uzyskać znacznie jaśniejsze (25%, aby być precyzyjne), który jest dodatkowy impuls.
 • iphone 7 kolory

  Nowe możliwości: Zanurz się!

  iphone 7 wodoodporny

  Jak wynika z przecieków, iPhone 7 i Plus są wyposażone w IP67 certyfikacja i.e odporność na wodę i kurz. Możesz więc teraz oficjalnie zabrać iPhone’a pod deszcz lub pod prysznic i nie musisz się martwić. Należy jednak pamiętać, że uszkodzenia spowodowane przez ciecz nie są objęte gwarancją.

  Aparat: Zrób dwa zdjęcia i powiększ je!

  podwójny aparat w iphone 7 plus

  Oba rodzeństwa mają teraz bardziej wydajny 12 MP Moduł aparatu o średnicy 28 mm z przysłoną f/1.Przysłona o wartości 8, dzięki której do wnętrza dostanie się więcej światła, co pozwoli uzyskać lepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu. Teraz oba telefony mają wsparcie OIS, podczas gdy w zeszłym roku tylko droższy wariant był wyposażony w OIS. Oba telefony mają teraz możliwość robienia zdjęć w formacie RAW dla wszystkich tych, którzy mają bzika na punkcie postprocessingu, aby uzyskać oszałamiające zdjęcia. Lampa błyskowa Quad Dual LED to kolejny interesujący dodatek.

  W modelu 7 Plus jest jeszcze lepiej i dramatyczniej, ponieważ zastosowano dodatkowy moduł aparatu o średnicy 56 mm. Jest to specjalny teleobiektyw, który ma niezwykłe możliwości powiększania, zapewniające niewielką utratę jakości nawet przy maksymalnym 10-krotnym zbliżeniu. Jest to zabójcze posunięcie ze strony Apple, gdyż większość implementacji podwójnych obiektywów ma na celu albo poszerzenie zakresu kadru, albo wprowadzenie płytszej głębi ostrości, albo też monochromatyzację drugiego obiektywu. Do tego dochodzi zupełnie nowy zestaw funkcji w aplikacji aparatu, które pozwalają na bardziej wciągające korzystanie z niego, co zapowiada wspaniałe portrety, które przyszliśmy zobaczyć z wyjść DSLR.

  Oba telefony mają przednią kamerę o rozdzielczości 7 MP, która jest nowością w porównaniu z aparatem 5 MP z serii iPhone 6.

  Mocniejsze procesory: Fusion to nazwa gry!

  iPhone 7 i Plus są wyposażone w zupełnie nowy procesor procesorem A10 Fusion z dwoma potężnymi rdzeniami (w sumie 4), które umożliwiają:

  • Lepsza wydajność energetyczna, ponieważ żąda zaledwie 1/5 energii z modelu A9 
  • 40% szybszy wzrost wydajności 
  • Procesor graficzny jest o 50% szybszy niż w modelu A9 i zużywa tylko 2/3 energii 
  • Wszystkie powyższe zmiany przekładają się na co najmniej 2 godziny dłuższego czasu pracy na baterii w telefonach 

  Oprogramowanie: Czy iOS 10 może dostać 10 punktów??

  Firma Apple określiła iOS 10 jako najbardziej innowacyjny, wydajny i potężny system operacyjny na świecie. A oto, co będzie działać na telefonie iPhone 7 i Plus. Poczekamy, by przekonać się, na ile te twierdzenia są prawdziwe, ale nadzieje są z pewnością duże, biorąc pod uwagę wydajność, jaką widzieliśmy w serii iOS 9 na iPhone’ach 6

  Dźwięk: Wkraczamy w nowy, odważny świat, przyjmij zmiany w stylu stereo!

  Jak informowaliśmy wcześniej, nie ma telefonu 3.Gniazdo 5 mm i słuchawki muszą być teraz podłączane do portu oświetlenia. Tak, spodziewaliśmy się tego, ale to zupełnie inna sprawa, gdy rzeczywistość uderzy. Zaczęliśmy już doświadczać tego na telefonach z systemem Android, takich jak LeEco i Moto Z series, i prawdę mówiąc, to było bardziej niedogodnością i będziemy przechodzić przez tę fazę, dopóki nie stanie się to raczej normą niż wyjątkową cechą w telefonach.

  Złącze Lightning do gniazda 3,5 mm

  Firma Apple wprowadziła także parę bezprzewodowych słuchawek dousznych, które nazwała Słuchawki AirPods. Wyglądają dokładnie tak samo jak zwykłe słuchawki Apple, tyle że nie mają przewodów. Ma pojemnościowy dotyk, który przyjmuje polecenia do Siri, co pozwala na obsługę telefonu. Ale nie są one łatwe ani tanie i kosztują 149 USD. Strać te wszystkie dolary, aby stracić kable.

  apple-airpods

  Dźwięk jest teraz stereofoniczny i jest to dość niekonwencjonalne rozwiązanie. Na dole znajduje się zwykły głośnik, a teraz jest jeszcze dodatkowy na słuchawce u góry. Apple twierdzi, że pozwala to na oszałamiające wrażenia, które dopiero się okaże.

  Przycisk Home: Wystarczy dotknięcie!

  Przycisk home w nowym iPhonie nie jest już klikalny. Jest to teraz przycisk z funkcją Force Touch, który wykorzystuje silnik Taptic nowej generacji i oferuje unikalne sprzężenie zwrotne Taptic dla szybkich działań, wiadomości, powiadomień i dzwonków. Użytkownicy iPhone’a na pewno będą się uczyć na tym urządzeniu! Trudno sobie wyobrazić przycisk domowy iPhone’a, który już nie klika – nie jest to zamierzona gra słów! 3D Touch na ekranie jest bardzo dobrze zachowany, ku uciesze wszystkich.

  taptic-engine-iphone-7

  Pojemność pamięci masowej: Zupełnie nowa norma dla Apple, a to oznacza, że Apple strzela wysoko i robi skok

  Nadszedł wreszcie czas, by Apple zrezygnowało z tak bardzo nielubianej pojemności 16 GB. Obecnie normą jest, że iPhone’y zaczynają się od pojemności 32 GB, pomijając 64 GB, a następnie przechodzą do 128 GB i 256 GB. Oznacza to również, że trzeba będzie zapoznać się z nowymi modułami cenowymi i nie będzie niespodzianek, że koszty będą również ogromne. A tak na marginesie, niektórzy będą musieli pomyśleć o sprzedaniu czegoś dodatkowego do swojej nerki, aby móc kupić ten monstrualny wariant �� Już nie

  Ceny i dostępność: Asy są wysokie i szybko docierają wszędzie!

  Chociaż ceny w Indiach nie zostały oficjalnie ogłoszone, donosi się, że ceny iPhone’a 7 będą zaczynać się od Rs. 60 000 za wariant podstawowy i będzie dostępny od 7 października w Indiach. Tymczasem ceny w USA przedstawiają się następująco:

  iPhone 7

  • 32GB – 649 DOLARÓW
  • 128 GB – 749 USD
  • 256 GB – 849 DOLARÓW

  iPhone 7 Plus

  • 32 GB – 769 DOLARÓW
  • 128 GB – 869 DOLARÓW
  • 256 GB – 969 USD

  Co o tym wszystkim sądzimy?? z pewnością jesteśmy podekscytowani! Nie możemy się doczekać, aby dostać nasze ręce na iPhone 7, aby przynieść więcej ciekawych aktualizacji. Jak zwykle, Apple nie ujawnił pamięci RAM i pojemności baterii, a my postaramy się to sprawdzić.

  Jak oceniasz artykuł?
  Biblioteka