Apple zapowiada iPhone’a 4S [Zobacz, co nowego]

Apple „Let’s talk iPhone” keynote właśnie odbyło się w siedzibie firmy w Cupertino, ale wydarzenie nie kładło nacisku na iPhone’a. Plotki z ostatniej chwili okazały się prawdziwe, gdy firma Apple zaprezentowała właśnie iPhone 4S i bez nowego iPhone’a 5. Specyfikacja iPhone’a 4S została poprawiona, a jego wygląd jest całkowicie taki sam jak oryginalnego iPhone’a 4. To wydarzenie medialne nie było zbyt interesujące i pozostawiło fanbojów z wielkim rozczarowaniem. Firma Apple poinformowała również, że 12 października udostępni publicznie system iOS 5.

iphone-4S

Apple iPhone 4S wygląda podobnie do iPhone’a 4, ale w środku jest zupełnie nowy. Nowy iPhone jest wyposażony w potężny dwurdzeniowy procesor A5, który jest 2x szybszy i zapewnia do 7x szybszą grafikę niż poprzedni iPhone. iPhone 4S ma świetną żywotność baterii – twierdzi, że 8 godzin rozmów w sieci 3G, 6 godzin przeglądania Internetu w sieci 3G, 9 godzin w sieci Wi-Fi, 10 godzin odtwarzania wideo i 40 godzin odtwarzania muzyki. „Teraz może inteligentnie przełączać się między dwiema antenami pomiędzy nadawaniem i odbiorem”.” Oznacza to, że nie będzie już problemu z przerywaniem połączeń.

iphone4s-new-features

iPhone 4S działa zarówno w systemie GSM, jak i CDMA. W modelu 4S znajduje się znacznie lepszy aparat 8-megapikselowy o rozdzielczości 3264 x 2448 (60% więcej pikseli). Jest szybszy i o jedną trzecią szybszy. Urządzenie obsługuje nagrywanie wideo w jakości HD 1080p i oferuje także funkcję bezprzewodowego tworzenia kopii lustrzanych. Firma Apple zintegrowała w telefonie iPhone 4S inteligentną funkcję, która nazywa się Siri. Dzięki Siri możesz załatwić swoje sprawy, po prostu pytając. W rzeczywistości jest to funkcja rozpoznawania głosu.

iPhone 4S – oficjalne wideo wprowadzające

Dostępność i cena – Zamówienia przedpremierowe na iPhone’a 4S ruszają 7 października, a wysyłka rozpoczyna się 14 października. Cena modelu 16 GB wynosi 199 USD, 32 GB kosztuje 299 USD, a 64 GB – 399 USD. Urządzenie jest dostarczane z systemem iOS 5, który zawiera ponad 200 nowych funkcji oprogramowania.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka