Bez autorun – ochrona systemu Windows przed zainfekowanymi pendrive’ami

W dzisiejszych czasach urządzenia pamięci flash USB (Pen drive, karty pamięci) odgrywają pierwszorzędną rolę w rozprzestrzenianiu wirusów, malware, trojanów, robaków, spyware na różnych komputerach. Gdy urządzenie wymienne zostanie zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, jego ””’autorun.infPlik jest zwykle modyfikowany tak, aby uruchamiał złośliwe oprogramowanie po podłączeniu lub po dwukrotnym kliknięciu zainfekowanego dysku przez użytkownika.

Brak autorun jest małym, przenośnym narzędziem, które może Wyłącz autorun i Blokuje wirusy w pamięci flash USB/dysku przed automatycznym uruchomieniem. Po włożeniu dysku USB narzędzie to nie tylko blokuje autouruchamianie.plik inf, ale także blokuje wszystkie wirusy związane z autorun i inne podejrzane pliki.

Brak autorun - Konfiguracja

No Autorun - okno główne

Jak używać

  • Po uruchomieniu programu “No Autorun”, program czeka na włożenie dysku USB/płyty flash. Po włożeniu dysku USB program blokuje znajdujące się na nim podejrzane pliki, na przykład autorun.plik inf i inne powiązane pliki wykonywalne.
  • Jeśli chcesz usunąć te pliki, otwórz okno główne i kliknij “Usuń pliki autorun” lub “Usuń wszystko”. NIE próbuj ich usuwać z eksploratora ani z innych miejsc, ponieważ są ZABLOKOWANE przez “No Autorun”. Jeśli chcesz otworzyć jeden z tych plików, po prostu otwórz okno główne, kliknij plik i kliknij “Odblokuj”.
  • Jeśli nie możesz stwierdzić, czy podejrzane pliki są wirusami czy nie, po prostu je tam zostaw. “No Autorun” zablokował je, aby nie mogły zostać wykonane i uszkodzić komputera.

Posiada również “Miękka ochrona zapisu na dysku USBFunkcja ”No Autorun”, która po włączeniu powoduje, że podłączony dysk USB jest tylko do odczytu. Po jego włączeniu nie będzie można przesyłać żadnych danych na pendrive’a ani usuwać jego zawartości. Jest ona przydatna, gdy komputer jest już zainfekowany, ale nie chcesz rozprzestrzeniać wirusa na pamięci USB.

Pobierz No Autorun Free (41 KB)

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka