Bezpieczne wyszukiwanie w Google dzięki Google SSL Search

google Specjalna strona internetowa dla Wyszukiwanie w Google z wykorzystaniem protokołu SSL wprowadzony przez firmę Google, który oferuje szyfrowane end-to-end rozwiązanie do wyszukiwania między komputerem użytkownika a firmą Google. Zapewnia bezpieczniejsze i bardziej prywatne wyszukiwanie.

SSL (Secure Sockets Layer) to protokół zapewniający bezpieczną komunikację w Internecie na potrzeby takich usług, jak przeglądanie stron internetowych, poczta e-mail, komunikatory internetowe i inne rodzaje przesyłania danych. Podczas wyszukiwania za pomocą protokołu SSL zapytania i ruch związany z wyszukiwaniem są szyfrowane, dzięki czemu nie mogą ich odczytać żadne osoby pośredniczące, takie jak pracodawcy i dostawcy usług internetowych (ISP).

Aby korzystać z wyszukiwania przez SSL, odwiedź stronę https://www.google.com za każdym razem, gdy użytkownik przeprowadza wyszukiwanie.

Pamiętaj, że tylko wyszukiwarka internetowa Google obsługuje wyszukiwanie z użyciem protokołu SSL, więc na przykład wyszukiwanie w usłudze Zdjęcia Google nie będzie szyfrowane.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka