Bitdefender Total Security Review 2020

Na rynku dostępnych jest wiele programów zabezpieczających, a znalezienie tego najbardziej odpowiedniego może być dość trudne. Jeśli szukasz zaawansowanego pakietu bezpieczeństwa z pełną ochroną, sprawdź Bitdefender Total Security i Kaspersky Total Security.

Co to jest Bitdefender Total Security?

bitdefender total security dla mac

Bitdefender Total Security to wielokrotnie nagradzany produkt, który oferuje kompleksową ochronę dla Twojego urządzenia. Podczas gdy Bitdefender Antivirus Plus i Internet Security są przeznaczone tylko dla systemu Windows, Total Security jest produktem wieloplatformowym, dostępnym dla Windows, macOS, Android i iOS.

Bitdefender’s Total Security jest trafnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą chronić wszystkie swoje urządzenia na różnych platformach za pomocą jednego produktu. Pakiet zapewnia wielowarstwową ochronę przed ransomware i najlepszą ochronę przed rzeczywistymi zagrożeniami, bez spowalniania komputera.

W porównaniu z wersją dla systemu macOS program Total Security dla systemu Windows oferuje pełną ochronę z szeregiem funkcji bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Nie oznacza to jednak, że jego odpowiednik dla komputerów Mac jest mniej wydajny lub nie posiada wystarczających możliwości. Systemy macOS i iOS nie wymagają zaawansowanej ochrony, ponieważ są bezpieczniejsze i mniej podatne na wirusy i ataki cybernetyczne.

Dzisiaj porozmawiamy o Bitdefender Total Security dla macOS, jednym z najlepszych programów zabezpieczających oprogramowanie anty-malware dla Maca.

Kluczowe cechy:

Wieloplatformowe wykrywanie złośliwego oprogramowania

Ta funkcja chroni komputer Mac przed złośliwym oprogramowaniem przeznaczonym dla systemu Windows, które może być również podatne na system macOS. Total Security może wykrywać i usuwać takie międzyplatformowe złośliwe oprogramowanie, które jest skierowane do obu systemów operacyjnych, dzięki czemu użytkownicy nieświadomie nie przekazują go innym.

Ochrona antyransomware

 • Bezpieczne Pliki Bezpieczne Pliki działają jak skarbiec, do którego możesz dodać swoje najważniejsze pliki i poufne dane, aby zapobiec nieautoryzowanym zmianom.
 • Ochrona Time Machine – Dane na Twoim Macu nie są w 100% bezpieczne, nawet jeśli tworzenie kopii zapasowych za pomocą Time Machine. W przypadku ataku ransomware, wszystkie Twoje cenne dane, takie jak zdjęcia, filmy i inne informacje mogą stać się bezużyteczne dla atakującego. Ten rodzaj wyrafinowanego ataku zwykle wymaga zapłacenia okupu, aby odzyskać dostęp do danych. Ochrona Bitdefender Time Machine dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do kopii zapasowych i powstrzymuje niebezpieczne złośliwe oprogramowanie przed zaszyfrowaniem lub zniszczeniem plików kopii zapasowych.

Blokuje programy typu adware

Oprogramowanie typu adware, które często jest dołączane do niektórych bezpłatnych aplikacji, może porwać przeglądarkę w postaci niechcianego paska narzędzi. Takie adware lub dodatki do przeglądarek mogą być naprawdę irytujące, ponieważ wyrzucają natrętne reklamy pop-up i przekierowują podczas przeglądania stron internetowych. To może rozpraszać i spowalniać system. Na szczęście, Total Security posiada silny mechanizm usuwania adware i niechcianych programów na Macu.

Anti-Phishing

Atak phishingowy to atak cybernetyczny, w którym oszust wykorzystuje ukrytą wiadomość e-mail lub wiadomość błyskawiczną w celu uzyskania poufnych informacji, takich jak nazwy użytkowników, hasła i dane kart kredytowych. Takie oszustwa internetowe są coraz częstsze i mogą być niebezpieczne, jeśli ofiara nie jest świadoma ataku. Bitdefender zajmuje się próbami wyłudzania danych poprzez ostrzeganie i blokowanie stron internetowych z takimi podejrzanymi zamiarami.

Ochrona w czasie rzeczywistym z Bitdefender Shield

ochrona bitdefender

Bitdefender Shield oferuje ochronę w czasie rzeczywistym przed różnymi zagrożeniami. Osiąga to poprzez aktywne skanowanie wszystkich zainstalowanych aplikacji, nowych i zmodyfikowanych plików. Skanowanie działa cicho w tle i ma niewielki wpływ na wydajność systemu. Użytkownicy otrzymują natychmiastowe powiadomienie, gdy program zidentyfikuje nowe lub potencjalne zagrożenie.

bitdefender pełne wyniki skanowania

Istnieje również opcja wyłączenia ochrony w czasie rzeczywistym, która jest przydatna, gdy aplikacja zabezpieczająca wchodzi w konflikt z określonym programem. Można również dodać pliki, foldery lub cały wolumin do listy ‘Wyjątki”, aby wykluczyć je ze skanowania.

Ochrona WWW (sygnalizacja świetlna)

Bitdefender dla Mac całkowicie zabezpiecza Twoje przeglądanie stron internetowych dzięki rozszerzeniu Traffic Light. Filtruje cały ruch sieciowy i csprawdza każdą otwieraną stronę internetową pod kątem zagrożeń, prób phishingu i oszustw. Rozszerzenie ostrzega Cię również o ryzykownych stronach internetowych w wynikach wyszukiwania, nawet zanim je otworzysz. Współpracuje z Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari.

ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa od bitdefender
Podejrzana strona internetowa zablokowana przez Bitdefender

Wbudowana sieć VPN

Bitdefender Total Security umożliwia dostęp do treści z ograniczeniami regionalnymi przy zachowaniu anonimowości za pomocą wbudowanego VPN, zasilanego przez Hotspot Shield. VPN szyfruje Twój ruch internetowy i chroni Twoje dane podczas korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak lotniska, centra handlowe czy hotele. Zapobiega również takim przypadkom, jak kradzież danych, ponieważ adres IP urządzenia nie jest dostępny dla hakerów.

bitdefender VPNDarmowy VPN posiada dzienny limit danych 200 MB na urządzenie i automatycznie łączy Cię z optymalną lokalizacją serwera. Musisz uaktualnić do wersji premium, aby wybrać żądaną lokalizację serwera i cieszyć się nieograniczoną ilością zaszyfrowanych danych.

What’s Good:

 • Chroni systemy Windows, macOS, Android i iOS
 • Czysty wygląd i łatwy w użyciu interfejs
 • Pobiera minimalną ilość zasobów i nie spowalnia pracy urządzeń
 • Skanuje pliki i całe dyski z bardzo dużą szybkością
 • Przechowuje szczegółowy dziennik skanowania i wykrytych zagrożeń

What’s Bad:

 • Darmowy VPN jest ograniczony do 200 MB dziennie
 • W wersji dla komputerów Mac brakuje podstawowych funkcji ochrony prywatności, takich jak ochrona kamery internetowej, monitor mikrofonu, kontrola rodzicielska, zabezpieczenie przed kradzieżą i zapora prywatności
 • Automatycznie usuwa zainfekowane pliki i zidentyfikowane zagrożenia bez zgody użytkownika
 • Brak opcji poddania pliku kwarantannie lub pominięcia usunięcia w przypadku fałszywego wyniku pozytywnego

Ocena końcowa:

Bitdefender jest jedną z najlepszych firm w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z 4.1 ocena w serwisie Trustpilot. Wieloplatformowe wsparcie Bitdefender Total Security eliminuje potrzebę kupowania indywidualnych produktów zabezpieczających dla różnych urządzeń. Pakiet oferuje najlepszą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wielowarstwową ochronę przed ransomware bez zmniejszania szybkości działania urządzenia. Użytkownicy systemu Windows z pewnością nie będą zawiedzeni, ponieważ wersja dla systemu Windows zawiera wiele zaawansowanych funkcji w jednym pakiecie.

Fakt, że można wypróbuj bezpłatną, 30-dniową, w pełni funkcjonalną wersję próbną Bitdefender Total Security bez konieczności użycia karty kredytowej jest godny uwagi. Co więcej, pakiet bezpieczeństwa jest w rozsądnej cenie i można go nabyć z 50% zniżką w chwili obecnej. Warto spróbować!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka