Czym jest Status Fokusa w iOS 15 i jak go wyłączyć?

Strona publiczne wydanie systemu iOS 15 i iPadOS 15 jest już dostępny do pobrania. Jeśli zaktualizowałeś swojego iPhone’a do iOS 15, na pewno zauważyłeś nowy Tryb ostrości. Cóż, Focus w iOS 15 to zaawansowana implementacja funkcji Nie przeszkadzać, która przenosi DND na inny poziom. Na początku korzystanie z programu Focus może być trudne, ponieważ jest on złożony i zawiera wiele opcji dostosowywania. Ponadto funkcja Focus działa zupełnie inaczej niż funkcja Nie przeszkadzać w systemie iOS 14.

Co to jest status Udostępnij stan skupienia w systemie iOS 15??

Po włączeniu jednego z trybów Skupienia w systemie iOS 15 osoby wysyłające do Ciebie wiadomości dowiadują się, że wyciszyłeś powiadomienia. Dzieje się tak z powodu opcji Stan skupienia, która pozwala aplikacjom takim jak Wiadomości powiadamiać innych, gdy jesteś w stanie DND.

Oto, jak to działa – Gdy ktoś spróbuje wysłać do Ciebie wiadomość, zobaczy komunikat, że “XYZ ma wyciszone powiadomienia” na dole aplikacji. Niezależnie od statusu Fokus, dana osoba może kontynuować wysyłanie wiadomości, stukając opcję “Powiadom mimo to&#8221. Zauważ, że Twój status DND jest widoczny dla nadawcy tylko wtedy, gdy włączyłeś ‘Udostępnij status Skupienia” dla danego Skupienia.

ta osoba ma wyciszone powiadomienia w systemie iOS 15
Powiadomienia wyciszone wiadomości w iOS 15

Najwyraźniej opcja “Udostępnij stan skupienia&#8221 jest domyślnie włączona dla dowolnego z istniejących trybów skupienia lub nowego, utworzonego przez użytkownika. Być może jest wielu użytkowników, którym ta funkcja lub zmiana przeszkadza.

Na szczęście można powstrzymać system iOS 15 przed informowaniem innych o tym, że iPhone jest w stanie DND, bez konieczności wyłączania funkcji Nie przeszkadzać. Zobaczmy, jak można wyłączyć stan skupienia w systemie iOS 15.

Jak wyłączyć Stan skupienia w systemie iOS 15?

Aby przestać udostępniać status funkcji Nie przeszkadzać lub Skup się swoim kontaktom w systemie iOS 15 na telefonie iPhone,

  1. Przejdź do Ustawień > Focus . fokus w systemie iOS 15
  2. Otwórz tryb ostrości, którego status chcesz wyłączyć. Użytkownik może wybrać wstępnie dodane funkcje Focus, takie jak Nie przeszkadzać, Prowadzenie, Sen, Praca, lub dodane przez siebie. nie przeszkadzać w korzystaniu z funkcji Focus w systemie iOS 15
  3. Na ekranie Skupienia stuknij w “Stan skupienia”. Co to jest stan skupienia w systemie iOS 15?
  4. Wyłącz przełącznik obok opcji “Udostępnij stan skupienia”. jak wyłączyć udostępnianie stanu skupienia w systemie iOS 15

To wszystko. Teraz iPhone nie będzie powiadamiał innych osób, gdy masz włączone DND.

Podobnie można wyłączyć status Skupienia dla pozostałych trybów skupienia, jeśli nie chcesz udostępniać innym swojego statusu Nie przeszkadzać (DND).

ZWIĄZANE: Jak włączyć lub wyłączyć tryb DND w systemie iOS 15 na telefonie iPhone?

Jak wyłączyć tryb ostrości w aplikacji Wiadomości

Aby wyłączyć stan wyciszenia dla konkretnej aplikacji, takiej jak Wiadomości, przejdź do sekcji Ustawienia > Wiadomości Wiadomości. Następnie wyłącz przycisk przełączania obok “Fokus”. Teraz aplikacja Wiadomości na telefonie iPhone nie będzie miała uprawnień do odczytywania i pokazywania stanu funkcji Focus.

Wyłączanie fokusa dla wiadomości w systemie iOS 15 na telefonie iPhone

Więcej porad dotyczących systemu iOS 15:

  • Jak dodać wyjątek aplikacji do funkcji „Nie przeszkadzać” na telefonie iPhone?
  • Jak wyłączyć Live Text w iOS 15 i iPadOS 15?
  • Brak trybu „Nie przeszkadzać podczas jazdy” w systemie iOS 15?
  • Gdzie są efekty Live Photo w iOS 15 i iPadOS 15?
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka