Czytanie komentarzy podczas oglądania filmów w serwisie YouTube w przeglądarce Chrome na komputerze stacjonarnym

YouTube jest bez wątpienia jednym z najlepszych źródeł treści wideo i wszyscy je uwielbiamy. Serwis do udostępniania wideo zawiera mnóstwo interesujących filmów z różnych kategorii, które każdy może obejrzeć, nie wydając ani grosza. Jest jednak jedna przydatna funkcja, której YouTube nie wprowadził jeszcze do swojej wersji internetowej. i.e. możliwość czytania komentarzy podczas oglądania wideo. Być może, jeśli często korzystasz z YouTube na swoim komputerze, to z pewnością w pewnym momencie przegapiłeś tę funkcję.

Z drugiej strony, aplikacje YouTube dla systemów iOS i Android pozwalają nam przewijać komentarze podczas oglądania filmu. W przypadku interfejsu internetowego umieszczenie wideo jest statyczne i zostaje ukryte, gdy przewijamy stronę w dół, aby zobaczyć komentarze. Jest to natywna funkcja od dawna i niestety YouTube nie oferuje możliwości jednoczesnego korzystania z obu tych funkcji, niezależnie od rozmiaru ekranu.

Jak jednocześnie oglądać filmy w serwisie YouTube i czytać komentarze?

Czytanie komentarzy podczas oglądania filmów z YouTube w Chrome na komputerze stacjonarnym

Jeśli zwykle oglądasz wywiady lub podcasty wideo i wolisz jednocześnie czytać interesujące komentarze, to Rozszerzenie Mini Y dla Google Chrome jest najlepszym rozwiązaniem. Mini Y dla Chrome umożliwia czytanie i pisanie komentarzy na YouTube oraz płynne oglądanie wideo w tym samym czasie. Aplikacja robi to w ten sposób, że automatycznie przełącza odtwarzacz wideo w pływające okienko wyskakujące na ekranie podczas przewijania w dół, a przewijanie w górę przywraca wideo do pierwotnej pozycji.

Rozszerzenie zawiera też kilka małych, ale przydatnych funkcji. Użytkownicy mogą przeciągać i umieszczać pływające wideo w wybranym miejscu na ekranie. Rozmiar odtwarzacza można łatwo zmienić na mały, średni, duży lub XL, korzystając z ikon nakładki. Za pomocą paska wyszukiwania można odtwarzać/pauzować oraz przewijać wideo do przodu lub do tyłu. Ponadto pozwala to zachować rozmiar ekranu i ustawienia pozycji dla filmów oglądanych później przez użytkownika. Istnieje również szybki przełącznik umożliwiający tymczasowe włączenie lub wyłączenie aplikacji.

Nie zatrzymuj się i spróbuj Mini Y teraz! Jest ona dostępna w sklepie internetowym Chrome.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka