Dlaczego Twitter jest tak toksyczny: 4 sposoby na wyeliminowanie negatywnego nastawienia ze swojego kanału

Twitter stał się ogniskiem, które płonie od niedawna. Wraz ze wszystkimi ostatnimi zmianami, które mają miejsce, ogień staje się coraz silniejszy. Ale Dlaczego Twitter jest tak toksyczny?? Nawet zanim Elon Musk przejął centralę w San Francisco w Kalifornii, platforma nie należała do najmilszych. Istnieje wiele powodów, dla których Twitter jest uważany za negatywną platformę.

Twitter to darmowa platforma społecznościowa. Ale postępuje zgodnie z ogólnymi wytycznymi dla platformy społecznościowej. Ostatnio pojawiło się wiele plotek dotyczących prywatności na Twitterze. Wielu użytkowników tweetuje, czy ludzie widzą, co wyszukujesz na Twitterze? Możesz teraz łatwo subskrybować Twittera na niebiesko. Ten ruch został wykonany w celu usunięcia znaczenia niebieskiej plakietki weryfikacyjnej na Twitterze. W miarę jak Twitter przekształca się w platformę zapewniającą większą swobodę wypowiedzi, negatywność może również wzrosnąć.

Istnieje wiele powodów, dla których Twitter jest określany jako toksyczne środowisko. Wiele osób zgodziłoby się z tym. Może to być również powód, dla którego tak wiele osób opuszcza Twittera i dołącza do Mastodona. Dlaczego więc Twitter jest tak toksyczny?? Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć.

Dlaczego Twitter jest tak toksyczny??

dlaczego twitter jest tak toksyczny

Twitter to miejsce, które najlepiej nadaje się do wyrażania opinii. Nie jest przeznaczony do rozpoczynania konwersacji. Ludzie po prostu logują się, mówią to, co czują w 280 znakach i wychodzą. Więc może stać się toksyczny. Powiem ci wszystkie powody, dla których Twitter jest tak toksyczny.

1. Ograniczenia liczby znaków

Dlaczego Twitter jest tak toksyczny?

Twitter ma limit liczby znaków. Każde słowo i spacja są brane pod uwagę. Jeśli liczba znaków przekracza 280, nie będzie można opublikować tweeta na platformie społecznościowej. Utrudnia to użytkownikom mówienie wszystkiego, co chcą o wielu rzeczach. Tweet może wydawać się toksyczny i bezsensowny, jeśli czytasz tweety bez przeglądania całego wątku. To prowadzi do większej toksyczności na Twitterze. Powiem ci jeszcze jeden powód, dla którego Twitter jest tak toksyczny.

2. Tweety z fałszywymi wiadomościami i dezinformacją

dlaczego twitter jest tak toksyczny

Twitter jest darmową platformą. Oznacza to również, że każdy może korzystać z tej platformy społecznościowej. Konta z wiadomościami nie są sprawdzane w czasie rzeczywistym. Chociaż wolność słowa jest główną cechą Twittera, prowadzi to również do powstania toksycznej platformy społecznościowej. Jeśli masz konto na Twitter, Możesz tweetować wszystko, co chcesz. Twoje konto nie zostanie usunięte, chyba że zostanie zgłoszone przez użytkowników Twittera. Ułatwia to grupom nienawiści rozpowszechnianie fałszywych wiadomości i informacji. Bez znajomości całej sytuacji wiadomości lub informacje mogą być łatwo wyrwane z kontekstu. Zobaczmy kolejny powód, który sprawia, że Twitter jest tak toksyczny.

3. Nieograniczone opinie

dlaczego twitter jest tak toksyczny

Twitter ma określoną liczbę znaków. Nie ogranicza to jednak mowy nienawiści ani negatywnych opinii. Ponieważ nie ma ograniczeń co do języka, którego można używać do wyrażania swoich opinii, ludzie mają tendencję do przesadzania. Twitter stał się miejscem, w którym ludzie mogą wyrażać swoje opinie bez myślenia o konsekwencjach. Większość platform społecznościowych ma ograniczenia dotyczące używanego języka. Nawet jeśli wielokrotnie używasz dosadnego języka, aby wyrazić swoją opinię, Twitter nie banuje swoich użytkowników. Konta nie są usuwane, chyba że użytkownicy je zgłoszą. Jest to jeden z ważnych powodów, dla których Twitter jest tak toksyczny.

4. Masowe zastraszanie i nękanie

dlaczego twitter jest tak toksyczny

Mowa nienawiści skierowana przeciwko jakiejkolwiek osobie zazwyczaj gromadzi mnóstwo odbiorców na Twitterze. Może to łatwo przerodzić się w masowe nękanie na platformie. Twitter ma historię stawania się toksycznym, ponieważ grupy ludzi nękają i nękają użytkowników na platformie. To kolejny powód, dla którego Twitter jest tak toksyczny.

Jak trzymać się z dala od toksyczności na Twitterze?

Twitter może stać się toksyczny, jeśli korzystasz z niego codziennie. Może to mieć duży wpływ na twój umysł. Możesz jednak korzystać z platformy w sposób, który jest dla Ciebie zdrowy. Możesz zacząć od ograniczenia czasu korzystania z Twittera. Teraz, gdy już wiesz, dlaczego Twitter jest tak toksyczny, oto kilka sposobów na wyeliminowanie mowy nienawiści lub negatywnego nastawienia na Twitterze.

1. Unfollow Accounts

dlaczego twitter jest tak toksyczny

Jeśli zauważysz, że konto na Twitterze szerzy toksyczność, zawsze możesz przestać je obserwować. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób na usunięcie toksyczności przynajmniej z kanału na Twitterze. Pomoże Ci to zobaczyć tylko tweety od osób i kont, które nadal obserwujesz.

2. Wyciszanie obraźliwych słów lub zwrotów

dlaczego twitter jest tak toksyczny

Twitter sprawił, że filtrowanie kanału jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jeśli uważasz, że jakieś słowo jest obraźliwe, możesz je po prostu odfiltrować. Możesz dodać słowo, słowa, a nawet całą frazę do wyciszenia. Spowoduje to usunięcie wszystkich tweetów zawierających to słowo lub frazę. W ten sposób można uniknąć cofnięcia obserwowania kont, ale nadal uczynić swój kanał bardziej pozytywnym.

3. Wyciszanie kont

dlaczego twitter jest tak toksyczny

Możesz także wyciszyć konta na Twitterze. Jeśli nie możesz przestać obserwować żadnego konta na Twitterze, możesz wybrać opcję wyciszenia konta. Spowoduje to ograniczenie wszystkich ich tweetów z Twojego kanału. Konta można wyciszyć za pomocą telefonu lub komputera. Wyciszenie konta użytkownika spowoduje jednak, że pozostaniesz jego obserwatorem. Ale jeśli spotkasz się z zastraszaniem lub nękaniem online, możesz wypróbować następny sposób, aby chronić swój spokój.

4. Zablokuj konto

Dlaczego Twitter jest tak toksyczny?

Jest to prawdopodobnie ostatnia deska ratunku. Jeśli nie chcesz, aby jakiekolwiek konto na Twitterze kontaktowało się z Tobą dalej, możesz zablokować użytkownika. To najlepszy sposób, aby przejść, jeśli masz do czynienia z nękaniem lub zastraszaniem online. Jeśli konto na Twitterze nęka Cię za pośrednictwem DM, możesz po prostu zablokować tego użytkownika. Dana osoba nie będzie już mogła kontaktować się z Tobą na Twitterze.

Zakończenie

Teraz już wiesz, dlaczego Twitter jest toksyczny. Platforma społecznościowa nie miała na celu szerzenia negatywnych opinii. Twitter został jednak zaprojektowany z myślą o nieograniczonym użytkowaniu, co prowadzi do powstawania niefiltrowanych opinii i mowy nienawiści. Możesz uniknąć toksycznego środowiska na Twitterze, ograniczając czas spędzany na platformie. Możesz także wyciszyć słowa lub po prostu zablokować konto. Śledź nas, aby dowiedzieć się więcej. Kontynuuj przewijanie strony!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka