Google ujawnia udział w przychodach Adsense dla wydawców!

Wreszcie Google ujawniło odpowiedź, którą większość wydawców Adsense chciała znać od wieków. Dzisiaj Google oficjalnie ogłosiło udziały w przychodach dla swoich dwóch głównych produktów AdSense – AdSense dla treści i AdSense dla wyszukiwania.

Przychody dzielone z wydawcami różnią się w przypadku każdego z tych produktów.

AdSense dla wydawców treści, którzy stanowią zdecydowaną większość naszych wydawców AdSense, uzyskać 68% udziału w przychodach na całym świecie. Oznacza to, że za reklamy treści wyświetlane w Twoich witrynach płacimy 68% przychodu uzyskanego od reklamodawców w ramach programu AdSense. Pozostała część, którą zatrzymujemy, odzwierciedla koszty Google związane z naszymi ciągłymi inwestycjami w AdSense – w tym z opracowywaniem nowych technologii, produktów i funkcji, które pomagają zmaksymalizować dochody generowane przez te reklamy. Odzwierciedla to również koszty, jakie ponosimy, tworząc produkty i funkcje, które umożliwiają naszym reklamodawcom AdWords wyświetlanie reklam w witrynach naszych partnerów AdSense. Od momentu uruchomienia programu AdSense dla treści w 2003 roku ten udział w przychodach nigdy się nie zmienił.

Na przykład za reklamę o wartości 100 USD, która pojawiła się w Twojej witrynie, otrzymasz 68 USD z AdSense za treść.

AdSense dla partnerów wyszukiwania otrzymuje 51% udział w przychodach, na całym świecie, za reklamy w wyszukiwarkach, które pojawiają się dzięki ich wdrożeniom. Udział AdSense w przychodach z wyszukiwania pozostał niezmieniony od 2005 roku, kiedy to zwiększyliśmy go.

Udziały w przychodach z dodatkowych produktów AdSense, w tym AdSense dla aplikacji mobilnych, AdSense dla kanałów informacyjnych oraz AdSense dla gier, nie zostały jeszcze ujawnione.

Dzięki temu blogerzy i webmasterzy mają teraz jasny obraz udziału w przychodach wydawcy Adsense. Wyraź swoją opinię, czy jesteś zadowolony z obecnego udziału Adsense, czy nie?

via [mask_link href="https://adsense.blogspot.com/2010/05/adsense-revenue-share.html" target="_blank"]Inside Adsense Blog[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka