Instrukcja instalacji przeglądarki Edge w systemach Windows 7 i Windows 8

Microsoft Edge, domyślna przeglądarka dostarczana z każdą wersją systemu Windows 10, jest kochana przez wielu i nienawidzona przez większość. Edge to w połowie przyzwoita próba Microsoftu zbudowania użytecznej przeglądarki, która będzie działać szybko i sprawnie. Jeśli przyzwyczaiłeś się do Edge’a, z pewnością trudno jest się przestawić. Jeśli korzystasz ze starszej wersji systemu Windows 7 lub 8, możesz zainstalować przeglądarkę Microsoft Edge w systemach Windows 7 i Windows 8. Zobaczmy, jak można to osiągnąć na systemach z Windows 7 i Windows 8.

Sposoby instalacji przeglądarki Edge w systemach Windows 7 i Windows 8

Być może wiesz, że Edge nie jest oficjalnie wspierany na poprzedniej wersji Windowsa. Microsoft pracuje również nad nową wersją Edge’a, opartą na Chromium, które jest również podstawą dla przeglądarki Chrome. Będzie on kompatybilny z systemem Windows 7 i 8 w wersji natywnej. Do czasu pojawienia się stabilnej wersji możesz jednak skorzystać z poniższych sposobów, aby uruchomić Edge’a na komputerze z Windows 7 lub Windows 8.

Metoda 1 &#8211 Użycie Browserstack do uruchomienia Edge’a

Browserstack to platforma do testowania w chmurze, przeznaczona dla programistów do testowania swoich funkcji na przeglądarce, której nie mają zainstalowanej lokalnie. Browserstack umożliwia uruchamianie wirtualnych obrazów i wirtualnych kompilacji w środowisku chmury bez konieczności pobierania ciężkiego oprogramowania maszyny wirtualnej i obrazów systemu w celu uruchamiania programów.

Microsoft nawiązał współpracę z firmą Browserstack, aby umożliwić bezpłatne korzystanie z Edge’a na jej platformie. Dostęp do strony można uzyskać, wykonując następujące czynności tutaj. Będziesz musiał utworzyć konto przed uzyskaniem dostępu do niego choć.

 1. Otwórz stronę Browserstack.
 2. Zaloguj się i przejdź do pulpitu nawigacyjnego.
 3. Z menu po lewej stronie wybierz Microsoft i wybierz Windows 10
 4. Kliknij na Edge, a wirtualizacja powinna się rozpocząć.
 5. Spowoduje to uruchomienie zlokalizowanej maszyny wirtualnej działającej w chmurze w samej przeglądarce i umożliwi korzystanie z Edge’a wewnątrz przeglądarki.

browserstack

Browserstack ma pewne problemy z opóźnieniami, których będziesz doświadczać ze względu na to, że platforma jest całkowicie zwirtualizowana w chmurze. Daje on jednak łatwy sposób na korzystanie z Edge’a w systemie.

Metoda 2 – Użycie maszyny wirtualnej do lokalnej instalacji przeglądarki Edge

Aby skorzystać z tej metody, należy zainstalować w systemie oprogramowanie do wirtualizacji, takie jak Virtualbox, Vagrant, Hyper-V lub VMWare. Przyjrzyjmy się, jak zainstalować przeglądarkę Edge na Windows 7 i Windows 8 w VirtualBoxie.

 1. Pobierz Virtual Box i zainstaluj go w swoim systemie.
 2. Upewnij się, że masz 7-Zip lub Winrar, aby rozpakować obraz.
 3. Pobierz obraz maszyny wirtualnej dla Edge’a z Strona firmy Microsoft.
 4. Wybierz MSEdge na Win10 (x64) Stable 1809 pod Maszyną wirtualną i wybierz platformę jako VirtualBox.
 5. Wypakuj wszystkie pliki z pobranego pliku zip i zapisz je najlepiej na pulpicie.
 6. Otwórz Virtual Box i naciśnij Control + I
 7. Kliknij na ikonę małego pliku i przejdź do pliku wyodrębnionego w kroku 3. Będzie on miał .rozszerzenie ova.
 8. Kliknij next, zobaczysz stronę konfiguracji sprzętu. Skonfiguruj go zgodnie z wymaganiami swojego systemu. Bezpieczna konfiguracja to 30 do 50% zasobów systemu. Upewnij się, że na maszynę wirtualną przeznaczono co najmniej 2 GB pamięci RAM.
 9. Po zakończeniu kliknij przycisk Importuj i poczekaj, aż proces się zakończy. Może to zająć kilka minut.
 10. Po zakończeniu konfiguracji zostanie otwarty pulpit VirtualBox. Kliknij na MSEdge-Win10_preview, a zostaniesz przeniesiony do wirtualnego pulpitu w maszynie wirtualnej. Virtualbox
 11. Domyślna nazwa użytkownika to IEUser, a hasło to Passw0rd!
 12. Po zalogowaniu się będziesz mógł kliknąć małą ikonę e, aby otworzyć i używać Edge’a.
 13. Będziesz mógł używać Edge’a tak, jakby był zainstalowany lokalnie na twoim komputerze.

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać –

 • Obrazy maszyn wirtualnych tracą ważność po 90 dniach i trzeba je ponownie zainstalować.
 • Wszystkie dane zapisane w maszynie wirtualnej są usuwane po wygaśnięciu obrazu.
 • Zaleca się zachowanie migawek ustawień i plików, aby ułatwić korzystanie z nich.

Metoda 3 – Spraw, aby Twoja obecna przeglądarka wyglądała jak Edge

Edge ma dobry, minimalny i czysty interfejs użytkownika. Być może podoba Ci się jego wygląd i jeśli właśnie o to Ci chodzi, możesz upodobnić Firefoksa do Edge’a za pomocą motywu. Obecnie tylko Firefox obsługuje ten motyw, więc jeśli jesteś użytkownikiem Chrome’a, Opery lub Internet Explorera, to masz pecha. Aby zmienić wygląd Firefoksa na edge –

 1. Pobierz i zainstaluj wtyczkę o nazwie Stylowy z repozytorium Firefoksa.
 2. Po zainstalowaniu przejdź do strony userstyles page.
 3. Kliknij na zainstaluj za pomocą Stylish.
 4. Podczas instalacji można wybrać pomiędzy jasnym i ciemnym motywem.
 5. Kliknij na zainstaluj, a pojawi się okno, w którym możesz wybrać podgląd lub bezpośrednią instalację.
 6. Po zainstalowaniu – voila! Twój Firefox zacznie wyglądać jak Edge, jak widać na obrazku. Firefox

Najprostszy i najskuteczniejszy sposób na poznanie Edge’a

Te obejścia pozwalają na korzystanie z Edge’a, ale nie są najlepszym rozwiązaniem. Najprostszym sposobem korzystania z Edge’a jest zainstalowanie w systemie Windows 10. Komputer z systemem Windows 7 lub Windows 8 można łatwo uaktualnić do systemu Windows 10 za pomocą programu Narzędzie Windows Media Creation. Windows 10 wprowadza wiele nowych funkcji użytkowych i zabezpieczeń, dlatego zdecydowanie zalecam aktualizację, zwłaszcza jeśli nadal używasz Windows 7.

Narzędzie Windows Media Creation

Jednocześnie, jeśli nie chcesz uciekać się do wyżej wymienionych obejść, aby zainstalować Edge’a na niewspieranym Windowsie, możesz po prostu pobierz wersję dev Edge’a opartą na Chromie, który jest już oficjalnie dostępny dla systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Warto zauważyć, że ponieważ jest to wersja deweloperska, będzie ona mniej stabilna niż wersja finalna.

build microsoft edge insider

Jak odinstalować Edge’a?

Jeśli jesteś osobą, która nie może znieść Edge’a na swoim komputerze z Windows 10, oto artykuł z procedurą krok po kroku, aby Odinstaluj przeglądarkę Edge. Istnieje kilka powodów, dla których warto pozostawić go w stanie uśpienia. Jeśli jednak chcesz, możesz go odinstalować.

Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie, podziel się nimi w sekcji komentarzy poniżej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka