iOS 15: Jak usunąć odtwarzacz muzyki z ekranu blokady iPhone’a?

Widżet odtwarzacza muzycznego automatycznie pojawia się na ekranie blokady iPhone’a podczas odtwarzania muzyki w aplikacjach do strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Apple Music, Spotify lub Soundcloud. Widżet muzyki oferuje szybkie elementy sterujące, takie jak pauza, wznawianie odtwarzania, odtwarzanie poprzedniego lub następnego utworu, pasek widoku i suwak głośności. Problem polega na tym, że widżet muzyczny jest wyświetlany na ekranie blokady, nawet jeśli muzyka nie jest odtwarzana. Jest to kłopotliwe, ponieważ odtwarzacz muzyki zajmuje najwięcej miejsca na ekranie blokady, uniemożliwiając tym samym wyświetlanie powiadomień z innych aplikacji.

jak usunąć odtwarzacz muzyki z ekranu blokady telefonu iphone
Widżet Muzyka na ekranie blokady iPhone’a

Nie martw się. Nie jesteś sam, wielu użytkowników od dłuższego czasu doświadcza tego samego problemu. Co zaskakujące, Apple nie dodało jeszcze opcji pozwalającej po prostu wyłączyć lub zablokować odtwarzacz muzyki na ekranie blokady iPhone’a.

Jak pozbyć się odtwarzacza muzyki na ekranie blokady??

Niestety, nie ma sposobu, aby trwale ukryć lub usunąć widżet muzyczny z ekranu blokady iPhone’a. Istnieje jednak prosta sztuczka, która pozwala usunąć odtwarzacz muzyki z ekranu blokady w systemie iOS 15 na telefonie iPhone.

Teraz zobaczmy, jak można usunąć aplikację muzyczną z ekranu blokady na telefonie iPhone. Ta metoda powinna działać na wszystkich iPhone’ach, w tym iPhone’ach 6, iPhone’ach 8, iPhone’ach 11, iPhone’ach 12 i iPhone’ach 13 z systemami iOS 15, iOS 14, iOS 13 lub wcześniejszymi.

Jak usunąć widżet muzyczny z ekranu blokady iPhone’a?

Wymuś zamknięcie aplikacji Muzyka

Aplikacja muzyczna działa w tle, nawet jeśli wstrzymujesz odtwarzanie lub nie słuchasz utworu. W ten sposób można sprawić, że widżet muzyczny będzie wyświetlany na ekranie blokady.

Aby usunąć Apple Music z ekranu blokady,

  1. Otwórz aplikację Muzyka, a następnie wróć do ekranu głównego.
  2. Otwórz aplikację Przełącznik aplikacji aby wyświetlić wszystkie ostatnio używane aplikacje.
  3. Przesuń palcem w lewo lub w prawo i znajdź ikonę Muzyka aplikacja na liście. znaleźć aplikację muzyczną w ostatnio używanych aplikacjach na iphonie
  4. Przeciągnij palcem w górę na podglądzie aplikacji Muzyka, aby wymusić jej zamknięcie. jak usunąć odtwarzacz muzyczny z ekranu blokady w systemie iOS 15 na telefonie iPhone

To jest to. Teraz zablokuj iPhone’a, a widżet muzyczny powinien zniknąć z ekranu blokady.

jak usunąć widżet muzyczny z ekranu blokady iPhone'a
Brak odtwarzacza muzyki na ekranie blokady

Aby otworzyć Przełącznik aplikacji lub sekcję Ostatnie aplikacje,

  • Na telefonie iPhone X lub nowszym: Przeciągnij palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu i wstrzymaj się, aby wyświetlić widok wielozadaniowości.
  • Na telefonie iPhone 8 lub wcześniejszym: Kliknij dwukrotnie przycisk Ekran główny.

UWAGA: Podobnie, musisz wymusić zamknięcie każdej innej aplikacji muzycznej, w której ostatnio odtwarzałeś utwory (np. Spotify lub Pandora), aby pozbyć się ich widżetu muzycznego na ekranie blokady.

WSKAZÓWKA: Alternatywnym sposobem jest ponowne uruchomienie iPhone’a, ale nie jest to wykonalne rozwiązanie.

PORADY ZWIĄZANE:

  • Jak odpowiadać na wiadomości z poziomu ekranu blokady w systemie iOS 15
  • Jak pozbyć się ekranowego przycisku Home na telefonie iPhone?
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka