Jak dodawać GIF-y na Instagram Stories

Instagram Stories to zabawny sposób na dzielenie się aktualizacjami statusu z przyjaciółmi i obserwatorami. Historie są widoczne przez 24 godziny, więc nie musisz się martwić, że aktualizacje pozostaną niezauważone lub że nie wiesz, kiedy najlepiej je opublikować. Jeszcze w styczniu Instagram wprowadzono Naklejki GIF do historii, aby uczynić je bardziej zabawnymi i wyrazistymi. Wcześniej użytkownicy mogli dodawać lokalizację, datę, hashtag, ankietę, naklejki i emojis, jednak teraz mogą używać GIF-ów w historii na Instagramie.

Dzięki integracji z GIPHY użytkownicy mają możliwość wyboru spośród setek tysięcy ruchomych naklejek i dodawania ich do zdjęć lub filmów w historiach. Można przeglądać modne GIF-y z całej biblioteki lub przejrzeć obszerną kolekcję naklejek, wyszukując konkretną naklejkę. Do wyboru jest mnóstwo ciekawych animowanych naklejek, takich jak tańczące koty, pizza, wirujące serca itd. Zobaczmy, jak dodać naklejki GIF na Instagram stories, aby były kreatywne i zabawne.

Jak używać GIF-ów na Instagram Story

Jest to naprawdę proste. Najpierw musisz utworzyć historię, robiąc zdjęcie lub film albo wybierając je z galerii.

dodawanie gifów do instagrama

Stuknij ikonę naklejki w prawym górnym rogu lub przesuń palcem po ekranie w górę. Wybierz opcję GIF, która pojawia się obok innych opcji, takich jak ankieta, lokalizacja i hashtagi.

Możesz teraz przewijać i wybierać spośród aktualnie modnych GIF-ów lub przeszukiwać kolekcję GIPHY w poszukiwaniu swojego ulubionego GIF-a.

dodawanie gifów na instagram stories

Po dodaniu GIF-a do swojej historii możesz szczypać, aby zmienić jego rozmiar, i przeciągać, aby dostosować jego położenie.

Warto zauważyć, że do swojej historii na Instagramie można dodać wiele naklejek GIF. Aby korzystać z GIF-ów, upewnij się, że używasz aplikacji Instagram w wersji 29 lub nowszej na systemach iOS i Android.