Jak konwertować płyty DVD na obrazy ISO w systemie Windows 10?

Nie możemy uciec od transformacji cyfrowej, ponieważ świat zmierza ku cyfrowej przyszłości. Podobnie jest z płytami DVD, które stają się przestarzałe i są szybko zastępowane przez treści cyfrowe. Fakt, że odtwarzacze DVD są już prawie wymarłe, a brak napędu DVD w nowoczesnych laptopach sprawia, że oczywiste jest, iż.

Jednak większość ludzi nadal przechowuje swoje ulubione filmy i programy telewizyjne na płytach DVD. Aby przygotować się na przyszłość, najlepiej jest tworzenie kopii zapasowej kolekcji DVD do formatu ISO lub plików cyfrowych, takich jak MP4 lub AVI. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić porysowanymi płytami DVD, których nie da się już odtwarzać.

Mimo to nie można wykonać kopii zapasowej płyty DVD, po prostu kopiując jej zawartość na dysk twardy. To dlatego, że kupione w sklepie płyty DVD zwykle mają Ochrona przed kopiowaniem DRM a także ograniczenia kodu regionu. W takim przypadku potrzebne jest specjalne oprogramowanie do zgrywania DVD do formatu MP4.

WinX DVD Ripper firmy Digiarty jest jednym z tych programów, które sprawiają, że przejście to jest łatwe i bezproblemowe dla użytkowników końcowych. Program oferuje szybki i skuteczny sposób digitalizacji płyt DVD do odtwarzania na różnych urządzeniach, w tym na komputerze, smartfonie, tablecie, telewizorze i aplikacjach do odtwarzania multimediów, takich jak Plex i Kodi.

WinX DVD Ripper Platinum

Dlaczego warto wybrać WinX DVD Ripper?

Istnieje kilka powodów, dla których warto używać WinX DVD Ripper do tworzenia kopii zapasowych płyt DVD.

Wszechstronna obsługa płyt – Oprogramowanie obsługuje prawie wszystkie typy płyt DVD, w tym nowo wydane, stare, uszkodzone i regionalne płyty DVD. Program jest w stanie zgrać nawet 99-tytułowe płyty DVD Disneya, których rozmiar może wynosić nawet 40 GB. Unikalna technologia sprawdzania podróbek Disneya w WinX dodatkowo zajmuje się skomplikowanymi zabezpieczeniami, aby zgrać DVD bez błędów i awarii.

Kopiowanie 1:1 DVD do ISO lub MPEG2 – Funkcja DVD Backup umożliwia sklonowanie dysku DVD do obrazu ISO w celu utworzenia kopii zapasowej całej zawartości dysku DVD. Możesz nagrać plik ISO później na nową płytę, aby utworzyć kopię lub zamontować ją jako wirtualny napęd. The Obraz ISO Utworzona kopia to nieskompresowana kopia cyfrowa z zachowaniem wszystkich elementów, takich jak ścieżki wideo i audio, menu, rozdziały i napisy.

Co więcej, można połączyć tytuły i utworzyć kopię tytułu głównego jako pojedynczy plik wideo MPG bez utraty jakości i 5.1 kanałowy dźwięk AC3/DTS Dolby.

Szybkość konwersji Oprócz standardowego sprzętowego kodera i dekodera, WinX DVD Ripper wykorzystuje unikalną technologię akceleracji sprzętowej Level-3. Ta wyjątkowa technologia przetwarzania sprzętowego nie ma żadnego wpływu na jakość obrazu i znacznie przyspiesza czas przetwarzania. Według zapewnień firmy, użytkownik może wykonać kopię zapasową całej płyty DVD w ciągu zaledwie 5 minut dzięki technologii Level-3.

Obsługa wielu wyjść WinX DVD Ripper obsługuje wiele powszechnie używanych formatów wyjściowych wideo. Obejmują one popularne formaty, takie jak MP4, H.264, HEVC, MPEG, WMV, MKV, MOV, AVI i FLV. Ponadto możesz wybrać jeden z ponad 350+ wstępnie załadowanych profili, aby przekonwertować DVD na żądany format, który można odtwarzać na iPhone, iPad, telefonach z systemem Android, tabletach, komputerach, telewizorach HD, konsolach do gier i innych urządzeniach.

Zintegrowane narzędzia edycyjne – Program zawiera wiele narzędzi do edycji i dostosowania wyjściowego wideo przed zgraniem. Na przykład możesz przyciąć określony fragment płyty DVD lub nawet przyciąć ekran, aby pozbyć się czarnych obwódek.

Umożliwia także wyłączenie napisów lub dodanie napisów zewnętrznych. Poza tym użytkownicy mają możliwość dostosowania parametrów, takich jak kodek wideo i audio, liczba klatek na sekundę, rozdzielczość, proporcje i bitrate.

Po omówieniu wszystkich kluczowych funkcji zobaczmy, jak można bezproblemowo wykonać kopię zapasową DVD na ISO za pomocą programu WinX DVD Ripper Platinum.

Jak wykonać kopię zapasową dysku DVD na ISO za pomocą programu WinX DVD Ripper Platinum

  1. Pobierz aplikację i zainstaluj ją na komputerze PC lub Mac.
  2. Włóż dysk DVD. Możesz użyć zewnętrznego napędu DVD, jeśli Twój komputer lub laptop go nie posiada.
  3. Uruchom program WinX DVD Ripper i kliknij przycisk „Dysk DVD” w lewym górnym rogu.
  4. Wybierz źródłowy dysk DVD i kliknij przycisk Ok.
  5. W oknie Profil wyjściowy kliknij “Kopia zapasowa DVD” i wybierz “Klonowanie DVD do obrazu ISO“. Następnie kliknij przycisk Gotowe. konwertowanie płyty dvd do obrazu iso w windows 10
  6. Upewnij się, że ustawienie “Sprzętowy koder&#8221 jest włączone. Opcjonalnie możesz włączyć opcje ‘Użyj silnika wysokiej jakości” i ‘Usuwanie przeplotu”, jeśli jest to potrzebne.
  7. Wybierz folder docelowy, w którym chcesz zapisać plik, i kliknij przycisk Uruchom przycisk.
  8. Rozpocznie się konwersja i będzie widoczny pozostały czas.
  9. Po zakończeniu procesu znajdź utworzony plik ISO w wybranym katalogu.

CenyWinX DVD Ripper Platinum jest płatnym oprogramowaniem, a jego dożywotnia licencja na 1 komputer kosztuje 29 dolarów.95. Dostępna jest również bezpłatna edycja programu WinX DVD Ripper (dla systemu Windows), ale brakuje w niej ważnych funkcji, takich jak kopiowanie DVD 1:1 i akceleracja sprzętowa Level-3.

RELATED: Jak zgrać DVD do MP4 za pomocą WinX DVD Ripper Platinum

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka