Jak wyłączyć aktywny status w aplikacji Facebook (2019)

Facebook Messenger i WhatsApp to jedne z najpopularniejszych klientów komunikatorów dla smartfonów. Jednak Facebook przoduje w rankingach, ponieważ jest używany przez większość użytkowników i można się z nim łączyć za pomocą komputera, telefonu komórkowego lub tabletu, w przeciwieństwie do WhatsApp. Mówiąc o czacie na Facebooku, trzeba mieć Messengera dla iPhone’a lub Androida, aby móc korzystać z komunikatorów na smartfonach.

Jeśli jesteś użytkownikiem telefonów komórkowych, który często korzysta z Internetu w pracy, być może zechcesz ukryć swój aktywny status na Facebooku. W ten sposób można ukryć swoją obecność w sieci i uniknąć niechcianych wiadomości na czacie, które mogą rozpraszać uwagę.

Wyłączanie aktywnego statusu w aplikacji Facebook

  1. Otwórz aplikację Facebook i przejdź do Menu (ikona hamburgera) w lewym górnym rogu.
  2. Przewiń w dół i przejdź do ‘Ustawienia & Prywatność” > Ustawienia.
  3. Teraz dotknij opcji “Stan aktywny&#8221, znajdującej się w sekcji Prywatność.
  4. Stuknij przycisk przełączania i wybierz opcję Wyłącz.wyłącz aktywny status w aplikacji facebook

Czat na Facebooku będzie teraz wyłączony, a Twój aktywny status będzie niedostępny dla wszystkich. Choć nadal będziesz mógł wysyłać i odbierać wiadomości, nie będziesz mógł zobaczyć, kto jest online, gdy Twój status aktywny jest wyłączony.

Uwaga:: Jeśli w telefonie jest zainstalowany zarówno Facebook, jak i Messenger, a chcesz wyłączyć czat na Facebooku. W takim przypadku upewnij się, że aktywny status jest wyłączony w obu aplikacjach, ponieważ jeśli będzie on włączony w jednej z nich, na Facebooku będziesz widoczny online.

Oto jak można wyłączyć aktywny status w Messengerze.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka