Jak korzystać z kwoty Paytm Postpaid

Osoby mieszkające w Indiach z pewnością słyszały o Paytm, popularnej platformie płatności mobilnych. W styczniu 2019 roku Paytm wprowadził usługę “Paytm Postpaid&#8221, która oferuje użytkownikom możliwość kupowania dzisiaj i płacenia w przyszłym miesiącu za zakupy. Usługa Paytm Postpaid jest podobna do karty kredytowej i działa bezproblemowo, nie wymagając karty, danych bankowych ani OTP. Użytkownicy nie muszą płacić odsetek, o ile zapłacą rachunek w terminie. Paytm postpaid może być używany do płacenia za doładowania telefonów komórkowych i DTH, rezerwowania biletów filmowych, rezerwacji podróży i zakupów online.

Paytm nawiązał współpracę z bankiem ICICI, aby zaoferować swoim klientom limity kredytowe za pośrednictwem aplikacji Paytm. Od teraz firma oferuje do Rs. 60 000 jako limit wydatków. Limit może się znacznie różnić w zależności od osoby i jest oparty na historii transakcji Paytm. Proces zatwierdzania jest jednak natychmiastowy, pod warunkiem że dodałeś już swoje dane osobowe, w tym numer Aadhaar i PAN w Paytm. Założenie konta Paytm Postpaid jest szybkie i łatwe, bez konieczności przedstawiania dokumentacji i opłat manipulacyjnych. Można je aktywować kilkoma stuknięciami i zacząć dokonywać transakcji przy zerowym oprocentowaniu i bez żadnych dodatkowych kosztów.

Jak aktywować usługę Paytm Postpaid

W tym artykule opiszemy, jak skonfigurować usługę Paytm postpaid i dokonywać za jej pomocą płatności. Dowiedzmy się najpierw, jak aktywować usługę na swoim koncie Paytm.

Uwaga:: Inaczej niż wcześniej, teraz nie musisz mieć konta w banku ICICI ani być połączony z Paytm, aby korzystać z usługi Postpaid. W naszym przypadku mieliśmy już konto w banku HDFC dodane do Paytm.

 1. Otwórz aplikację Paytm i poszukaj opcji Paytm Postpaid w sekcji “Co nowego&#8221 lub u góry. Możesz też znaleźć ją w Paytm Passbook.
 2. Stuknij w “Paytm Postpaid”, zaakceptuj warunki & warunki, a następnie wybierz “Aktywuj mój Paytm Postpaid”. Wprowadź swoje dane Aadhaar i karty PAN, jeśli są wymagane.
 3. Twoje konto postpaid powinno zostać aktywowane, a Paytm pokaże Twój limit wydatków lub kredytów.
 4. (Opcjonalnie) Na tej samej stronie możesz wybrać opcję “Nigdy nie płać za spóźnione opłaty&#8221, aby połączyć swoją kartę debetową, umożliwiając w ten sposób automatyczną płatność rachunku Paytm Postpaid.

Jak płacić za pomocą Paytm Postpaid

 1. Aby zapłacić rachunek, zarezerwować bilet na film lub kupić produkt za pomocą Paytm Postpaid, wystarczy zrobić zakupy i zapłacić tak, jak zwykle robisz to za pomocą Paytm. Uwaga:: Upewnij się, że opcja “Szybkie przesyłanie do przodu&#8221 jest odznaczona, aby uniknąć natychmiastowej płatności z portfela Paytm.
 2. Będąc na stronie płatności wybierz “Paytm Postpaid” opcję płatności i zapłać bezpiecznie.
 3. To wszystko! Będzie można dokonać płatności jednym kliknięciem bez konieczności podawania OTP lub hasła.
Na stronie płatności wyświetlane jest również dostępne saldo na koncie postpaid. Dodatkowo można sprawdzić stan konta postpaid za pośrednictwem Passbooka.

Opłaty Paytm Postpaid

Na szczęście nie ma żadnych ukrytych opłat, prowizji ani odsetek, jeśli tylko zapłacisz rachunek za usługę Paytm Postpaid do 7. dnia następnego miesiąca. 1. dnia każdego miesiąca Paytm wyśle Ci pocztą elektroniczną zestawienie Twoich wydatków, które musisz uregulować do 7. dnia miesiąca. Jeśli nie zapłacisz rachunku w terminie, zostaną naliczone opłaty za zwłokę, jak pokazano poniżej:

Aby zapłacić należną kwotę, otwórz swoją aplikację Passbook i wybierz przycisk „Zapłać teraz” w sekcji Paytm Postpaid. Rachunek można zapłacić za pomocą Paytm Wallet, karty debetowej lub Net Banking.

Warunki korzystania z usługi Paytm Postpaid

 • Rachunek musi być zapłacony w terminie i.e. 7. dnia miesiąca, aby uniknąć opłat za zwłokę.
 • Decyzja o zakwalifikowaniu się do programu Paytm’s Postpaid jest podejmowana na podstawie historii transakcji z Paytm i polis banku ICICI.
 • Konto Paytm Postpaid zostanie zablokowane i zostaną naliczone odpowiednie opłaty, jeśli nie uregulujesz należności.
 • Limit kredytowy jest oparty na takich parametrach, jak historia transakcji w Paytm, historia kredytowa użytkownika oraz wewnętrzne zasady banku ICICI.
 • Limit kredytowy będzie zwiększany w zależności od korzystania z Paytm Postpaid.

Jeśli masz jakieś pytania, podziel się nimi z nami poniżej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka