Klient TinEye: Wyszukiwanie podobnych obrazów z menu kontekstowego Eksploratora Windows

TinEye jest bardzo popularną i użyteczną wyszukiwarką obrazów z bazą danych zawierającą do tej pory ponad 2 045 766 648 obrazów. Usługa wyszukuje takie same lub podobne obrazy w sieci, pozwalając użytkownikom na przesłanie obrazu do TinEye, aby dowiedzieć się, skąd on pochodzi, jak jest wykorzystywany, czy istnieją zmodyfikowane lub nieoznaczone znakiem wodnym wersje obrazu lub aby znaleźć wersje o wyższej rozdzielczości. TinEye wykorzystuje technologię identyfikacji obrazu, a nie słowa kluczowe, metadane czy znaki wodne, aby wykonać to niesamowite zadanie.

Aby skorzystać z TinEye, należy przesłać obraz lub wprowadzić adres obrazu za pomocą interfejsu internetowego w celu wyszukania podobnych obrazów. Na szczęście, znaleźliśmy poręcznego klienta TinEye dla Windows, który dodaje TinEye do menu kontekstowego plików graficznych i ułatwia zadanie.

TinEye_windows-context-menu

TinEye Client to nieoficjalne rozszerzenie dla systemu Windows, które pozwala na wyszukiwanie podobnych obrazów na TinEye bezpośrednio z menu kontekstowego Eksploratora Windows. Jest to proste i eleganckie narzędzie, możesz użyć aplikacji klienckiej TinEye, aby wybrać plik obrazu z folderu lub wkleić obraz skopiowany do schowka.

Klient TinEye

Obsługuje integrację z powłoką, co oznacza, że możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy obraz na komputerze, który zostanie automatycznie przesłany do TinEye i pokaże odpowiednie wyniki w przeglądarce. Istnieje możliwość włączenia/wyłączenia opcji TinEye jednym kliknięciem w menu kontekstowym. Narzędzie pozwala również na ustawienie domyślnej kolejności sortowania obrazów wynikowych.

Pobierz klienta TinEye    poprzez [Geekissimo]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka