Jak łatwo osadzać tweety na stronie internetowej dzięki nowemu Twitterowi

Twitter właśnie wprowadził wiele zmian w wyglądzie interfejsu internetowego oraz aplikacji mobilnej Twitter dla systemów iOS i Android. Całkowicie nowy interfejs sprawia, że szybciej i prościej jest łączyć się ze znajomymi, zwolennikami, odkrywać najnowsze historie, sugestie, kogo warto śledzić i zobaczyć modne tematy itp. Tweetdeck w wersji internetowej zyskał zupełnie nowy wygląd, a także natywną aplikację Tweetdeck dla Windows i Mac, która nie wymaga już Adobe Air. Oprócz tego, Twitter udostępniać i śledzić przyciski mają również niewielką aktualizację gradientu kolorów.

Najnowsza aktualizacja Twittera ułatwia wszystkim przeglądanie i interakcję z tweetami w sieci w taki sam sposób, jak w przypadku klienta Twittera. Twitter dodał teraz funkcję osadzania tweetów lub dowolnych rozmów na stronie lub blogu za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności posiadania dodatkowych umiejętności. Wystarczy skopiować i wkleić kilka linijek kodu.

Podgląd osadzonego tweeta –

Mam nadzieję, że Instagram dla Androida nie zostanie wprowadzony właśnie teraz. Nie jestem w stanie poradzić sobie z tymi wszystkimi aktualizacjami.

— Mayur Agarwal (@mayurjango) 8 grudnia 2011 r

Osadzane tweety pozwala użytkownikom śledzić udostępnione tweety bezpośrednio bez opuszczania Twojej strony. Odwiedzający mogą śledzić autora jednym kliknięciem, odpowiadać, retweetować lub polubić Tweeta natychmiast z poziomu samej strony. Możesz to wypróbować już teraz w nowo uruchomionym serwisie Twitter. Kroki, aby po prostu osadzić tweeta na stronie internetowej:

1. Odwiedź swój profil twitterowy lub profil innej osoby. Następnie stuknij żądany tweet lub kliknij Otwórz stronę aby wyświetlić opcję Szczegóły.

2. Kliknij na „Szczegóły”, aby otworzyć stronę z permalinkami danego tweeta.

3. Stuknij w „Osadź tego Tweeta”, a pojawi się okienko. Wybierz preferowane wyrównanie, skopiuj kod HTML i wklej go do sekcji HTML swojej strony lub wpisu na blogu.

new-twitter_embed-tweet

embed-tweet-options

Jeszcze łatwiej jest osadzać Tweety na stronach WordPress lub Posterous Spaces.

Blogerzy WordPress mogą osadzać Tweety bezpośrednio w swoich postach, po prostu kopiując adres URL Tweeta lub używając znanego shortcode’u. Po opublikowaniu WordPress natychmiast zamienia ten adres URL lub shortcode w osadzonego Tweeta.

Posterous Spaces włączył również osadzone Tweety. Użytkownicy mogą łatwo dodawać Tweety za pomocą istniejących przepływów pracy: Bookmarklet do przeglądarki Posterous, e-mail, Posterous Web Editor lub aplikacje na iPhone’a lub Androida. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Posterous Spaces ogłoszenie na blogu.

via [Programiści Twittera]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka