Jak naprawić niedziałający kanał aktualności na Facebooku? (Rozwiązany 2023)

Wielu użytkowników Facebooka jest zaniepokojonych, ponieważ ich kanał wiadomości na Facebooku nie działa, a jeśli jesteś jednym z nich, ten artykuł jest dla Ciebie. Powiem ci Jak naprawić niedziałający kanał wiadomości na Facebooku w dzisiejszym artykule. Więc chodź!

Z milionami użytkowników, Facebook jest pierwszą oficjalną aplikacją społecznościową, do której ludzie zostali kiedykolwiek wprowadzeni. Zmienił sposób, w jaki ludzie wchodzili ze sobą w interakcje i dał początek kulturze czatowania. Wraz z uruchomieniem Facebooka, sekcja News Feed stała się miejscem, w którym ludzie poznają swój obecny status i to, co dzieje się w ich życiu. Ale teraz, gdy kanał aktualności nie działa, jest to frustrujące dla wielu osób.

Więc bez zbędnych ceregieli, przejdźmy do artykułu i dowiedzmy się, jak naprawić niedziałający kanał aktualności na Facebooku. Dlaczego więc czekać?? Zacznijmy i dowiedzmy się, dlaczego kanał wiadomości FB nie działa!

Dlaczego Facebook News Feed nie jest teraz dostępny??

Powody, dla których kanał aktualności Facebooka nie działa

Jeśli wiadomości na Facebooku nie działają dzisiaj, pozwól mi powiedzieć, że niedziałające kanały informacyjne na Facebooku są bardzo częstym problemem, z którym wielu użytkowników spotyka się podczas korzystania z aplikacji Facebook. Brak możliwości przeglądania aktualności na Facebooku jest bardzo irytujący, ponieważ to właśnie tam znajdują się najnowsze posty znajomych i przyjaciół. Dlatego należy to naprawić, ale w tym celu musisz znać możliwy powód, dla którego kanał aktualności na Facebooku nie ładuje się.

Może być wiele powodów, dla których kanał aktualności na Facebooku nie działa, a podanie jednego powodu w takim przypadku jest trudne. Ale błąd, taki jak kanał aktualności nie jest teraz dostępny, może być spowodowany błędem technicznym. I inne możliwe powody:

  1. Słabe połączenie internetowe
  2. Serwer Facebooka nie działa.
  3. Spiętrzona pamięć podręczna
  4. Korzystanie z nieaktualnej wersji Facebooka
  5. Błąd lub usterka

Jak naprawić niedziałający kanał aktualności na Facebooku?

Powody, dla których kanał aktualności Facebooka nie działa

Po zapoznaniu się z możliwymi przyczynami, dla których kanał aktualności na Facebooku nie jest teraz dostępny, nadszedł czas, aby to naprawić. Mając na uwadze powyższe powody, wymyśliłem następujące poprawki, które rozwiążą problem niedziałającego kanału informacyjnego na Facebooku.

Ponadto zaleca się wypróbowanie poprawek w kolejności wymienionej poniżej, ponieważ podałem je w kolejności, biorąc pod uwagę najczęstsze przyczyny w pierwszej kolejności, a główne w ostatniej. Wypróbuj więc te proste, ale skuteczne poprawki i rozwiąż problem niedziałającego kanału aktualności na Facebooku.

1. Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka, sprawdzając połączenie internetowe

Naprawianie niedziałającego kanału aktualności Facebooka poprzez sprawdzenie połączenia internetowego

Jedną z najczęstszych przyczyn niedziałającego kanału informacyjnego na Facebooku może być słaba łączność z Internetem lub niska prędkość Internetu. Pierwszą rzeczą, której powinieneś poszukać lub sprawdzić, jest połączenie internetowe.

Aby sprawdzić prędkość Internetu, możesz użyć narzędzi online, takich jak Speedtest, które są bezpłatne. Za pomocą tego narzędzia można sprawdzić, czy prędkość połączenia internetowego jest dobra, czy nie. Jeśli okaże się, że sieć jest niestabilna, spróbuj połączyć się ze stabilnym połączeniem, ale jeśli okaże się, że nie ma problemu z połączeniem, wypróbuj następną poprawkę.

2. Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka, sprawdzając stan serwera Facebooka

Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka, sprawdzając stan serwera Facebooka

Jeśli połączenie z Internetem jest w porządku, ale problem z kanałem aktualności na Facebooku nadal występuje, powinieneś sprawdzić, czy serwer Facebooka nie padł. Jest to normalne zjawisko, które może skutkować niedziałającym kanałem aktualności na Facebooku.

Aby to sprawdzić, możesz użyć narzędzi online, takich jak DownDetector. Jeśli okaże się, że serwer Facebooka nie działa, nie możesz nic zrobić, ale poczekaj, aż problem zostanie naprawiony z zaplecza. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, a ty nadal borykasz się z tym problemem, powinieneś przejść do następnej poprawki.

3. Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka, czyszcząc pamięć podręczną aplikacji

Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka poprzez wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji

Nagromadzona pamięć podręczna jest kolejnym powodem niedziałającego kanału informacyjnego Facebooka, więc powinieneś spróbować wyczyścić pamięć podręczną, aby naprawić problem z kanałem informacyjnym Facebooka.

Aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji, należy wykonać poniższe kroki:
Krok 1: Przejdź do Ustawienia.
Krok 2: Lokalizacja Aplikacje opcja.
Krok 3: Stuknij w Zarządzanie aplikacjami.
Krok 4: Szukaj Facebook.
Krok 5: Dotknij go i przejdź do pamięci masowej.
Krok 6: Wybierz Wyczyść dane.
Krok 7: Teraz dotknij Wyczyść pamięć podręczną.

I gotowe! W ten sposób można wyczyścić pliki pamięci podręcznej na urządzeniu i naprawić niedziałający kanał wiadomości Facebooka.

4. Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka poprzez aktualizację aplikacji Facebook

Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka poprzez aktualizację aplikacji Facebook

Jeśli nawet po wyczyszczeniu pamięci podręcznej aplikacji problem nie został rozwiązany, przyczyną niedziałającego kanału informacyjnego Facebooka może być korzystanie z nieaktualnej wersji Facebooka. W takim przypadku poszukaj dostępnych aktualizacji w Sklepie. Korzystanie z nieaktualnej wersji Facebooka może obniżyć jego wydajność i spowodować błędy takie jak te. Warto więc spróbować zaktualizować aplikację Facebook.

5. Naprawianie niedziałającego kanału aktualności Facebooka przez odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji

Jeśli okaże się, że nie ma dostępnej aktualizacji dla Facebooka, należy spróbować odinstalować i ponownie zainstalować aplikację Facebook. W wielu przypadkach takie problemy są spowodowane błędem lub usterką, jeśli nie są spowodowane używaniem przestarzałej aplikacji. Więc zainstaluj ponownie aplikację, a naprawi ona błąd, jeśli taki istnieje.

6. Naprawianie niedziałającego kanału aktualności Facebooka przez wyłączenie VPN

Jeśli korzystasz z VPN, może to również spowodować niedziałanie kanału informacyjnego Facebooka. Korzystanie z VPN spowalnia system i może powodować nieprawidłowe ładowanie lub odświeżanie kanału wiadomości. Zaleca się więc wyłączenie VPN podczas korzystania z Facebooka, jeśli można całkowicie zaprzestać korzystania z VPN.

7. Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka przez ponowne uruchomienie urządzenia

Teraz, gdy wyłączyłeś VPN, aby Twój kanał aktualności na Facebooku wyświetlał się tak, jak zwykle, powinieneś ponownie uruchomić urządzenie i ponownie uruchomić aplikację Facebook. I sprawdzić, czy naprawi to problem z kanałem aktualności na Facebooku.

8. Naprawa niedziałającego kanału aktualności Facebooka poprzez zmianę preferencji kanału aktualności

Jeśli nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia problem z preferencjami kanału informacyjnego Facebooka nadal występuje, spróbuj zmienić preferencje kanału informacyjnego. Zmiana preferencji kanału wiadomości pomaga skutecznie ustawić kanał zgodnie z wymaganiami.

Aby zmienić preferencje kanału wiadomości, należy wykonać poniższe kroki:

Krok 1: Otwórz Facebook aplikacja.
Krok 2: Stuknij ikonę ikona menu w prawym górnym rogu Facebooka.
Krok 3: Stuknij w ikonę Ustawienia ikona.
Krok 4: Przewiń w dół, a następnie dotknij Kanał aktualności w sekcji Preferencje.
Krok 5: Stuknij dowolną z poniższych opcji, aby dostosować preferencje kanału: Zarządzaj ulubionymi, aby wybrać osoby i strony, którym chcesz nadać priorytet.

9. Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka, kontaktując się z pomocą techniczną Facebooka

Napraw niedziałający kanał aktualności Facebooka, kontaktując się z pomocą techniczną Facebooka

Jeśli nic nie działa, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Facebooka, aby uzyskać pomoc. Po wypróbowaniu wszystkich powyższych poprawek jest to ostatnia rzecz, którą możesz zrobić. W tym celu należy przejść do centrum pomocy w aplikacji lub witrynie Facebooka.

Podsumowując

W ten sposób dochodzę do końca tego bloga i mam nadzieję, że teraz wiesz, jak naprawić niedziałający kanał wiadomości na Facebooku. Postępuj zgodnie z poprawkami wymienionymi w artykule i napraw problem z kanałem aktualności na Facebooku. I tak, w przypadku dalszych pytań związanych z Facebookiem i jego funkcjami, możesz komentować w sekcji komentarzy poniżej.

To wszystko na dziś. Uwaga! I nadal odwiedzaj naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej takich zapytań związanych z mediami społecznościowymi, grami i technologią. Do zobaczenia! Do widzenia!

Często zadawane pytania

1. Jak przywrócić normalny kanał aktualności na Facebooku??

Aby przywrócić normalne działanie kanału informacyjnego, możesz spróbować wprowadzić pewne zmiany w preferencjach kanału informacyjnego.
Krok 1: Otwórz Facebook aplikacja.
Krok 2: Stuknij w przycisk Ikona menu w prawym górnym rogu Facebooka.
Krok 3: Stuknij w ikonę Ustawienia ikona.
Krok 4: Przewiń w dół i dotknij Kanał aktualności w sekcji Preferencje.
Krok 5: Dotknij dowolnej z poniższych opcji, aby dostosować preferencje kanału- Zarządzaj Ulubionymi, aby wybrać osoby i strony, które chcesz traktować priorytetowo.

2. Co się dzieje z moim kanałem aktualności na Facebooku??

Kanały aktualności na Facebooku są teraz podzielone na dwie kategorie w zakładce Strona główna i zakładce Kanały. Na karcie kanału możesz zobaczyć posty od osób lub grup, które obserwujesz, a na karcie głównej możesz zobaczyć sugerowane treści na podstawie Twojej aktywności.

3. Dlaczego mój kanał aktualności na Facebooku nie pokazuje wszystkich postów??

Brak wyświetlania wszystkich postów na Facebooku jest najprawdopodobniej spowodowany usterką lub błędem, ale przyczyną może być również słaba łączność internetowa i problem związany z serwerem Facebooka.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka