Jak naprawić uszkodzone pliki wideo MP4 za pomocą programu Repairit

Większość plików multimedialnych jest w formacie wideo MP4, ponieważ ma on najlepszą rozdzielczość i grafikę. Są one używane zarówno na platformach internetowych, jak i offline do tworzenia filmów i nagrań wideo. Zdarzają się jednak przypadki, które prowadzą do uszkodzenia wideo i może być potrzebna naprawa MP4.

Uszkodzenia mogą obejmować zamrożenie wideo, czarne tło z dźwiękiem lub niekompletne wideo. Ta naprawa MP4 ma na celu przywrócenie jakości wideo i umożliwienie jego odtwarzania na Twoim urządzeniu. Możesz skorzystać z zasobów online lub offline, aby naprawić filmy w formacie MP4.

Bezpłatna naprawa wideo online za pomocą programu Wondershare Repairit

Uszkodzone wideo może przestać działać w połowie lub w ogóle nie zacząć się odtwarzać. Problemy takie jak nagłe wyłączenie aparatu, wirusy, niestabilne połączenie internetowe, niekompletne pobieranie lub zakłócone multimedia mogą prowadzić do uszkodzenia plików wideo MP4. Istnieją proste metody rozwiązania tych problemów i naprawienia konkretnych problemów z plikami.

Użyj narzędzi online i offline, takich jak Repairit, aby naprawić filmy. Repairit może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z uszkodzeniem komponentów, problemami z jakością i odzyskiwaniem informacji o uszkodzeniach. Co więcej, może on pomóc w poprawie jakości dźwięku, czarnego ekranu, rozmycia, braku synchronizacji dźwięku i materiału filmowego.

wondershare repairit

Możesz naprawić swoje ulubione filmy za pomocą poręcznego narzędzia Wondershare Repairit narzędzie za darmo online. Aby przywrócić pliki wideo w formacie MP4, należy przesłać je do Internetu, pod warunkiem, że ich rozmiar nie przekracza 200 MB. Narzędzie przywróci niezsynchronizowane audio i wideo, migotanie, wiele kodów błędów wideo, brak odtwarzania i zamrażanie.

Jeśli chcesz przywrócić większe pliki, skorzystaj z programu Wondershare Repairit Narzędzie do naprawy wideo MP4 który działa zarówno dla użytkowników komputerów z systemem Windows, jak i Mac. To zaawansowane narzędzie pomoże Ci zmienić formaty plików, usunąć wirusy, problemy z kompresją, błędy odczytu i zapisu plików.

Kroki naprawy filmów online za darmo

Krok 1: Prześlij uszkodzone wideo

Dodaj uszkodzone wideo za pomocą narzędzia do naprawy online. Nie musisz pobierać ani rejestrować się, aby korzystać z tej usługi.

Krok 2: Kliknij, aby naprawić uszkodzony plik MP4

Wybierz uszkodzone wideo z problemami i naciśnij przycisk napraw, aby uruchomić funkcję naprawy MP4. Możesz wybrać jeden z trzech formatów wideo i naprawić dziesięć plików dziennie za pomocą tego darmowego narzędzia.

jak naprawić uszkodzony plik wideo mp4

Krok 3: Podgląd segmentu wideo i zapisywanie

Po zakończeniu działania magii narzędzia naprawczego, zobaczysz 30-sekundowy segment wideo do podglądu.

Teraz kliknij przycisk Zapisz, aby przywrócić plik. Za pomocą tego narzędzia można naprawić i zapisać jeden plik wideo naraz.

Krok 4: Zaawansowane naprawy

Możesz pobrać narzędzie do zaawansowanej naprawy, aby uzyskać więcej opcji naprawy. Narzędzie posiada zaawansowany tryb naprawy i technologię analizy przykładowych plików wideo w celu przywrócenia plików. Co więcej, można naprawić pliki ze wszystkich popularnych kamer, a także wyświetlić podgląd 100% wideo.

RELATED: Jak odzyskać uszkodzone pliki z dysku USB za pomocą Recoverit

Naprawianie uszkodzonych plików MP4 w systemie Windows 10 za pomocą funkcji AVI fix w VLC

Większość użytkowników systemu Windows 10 odtwarza pliki wideo i audio za pomocą programu Windows Media Player. Jednak Window Media Player nie jest zbyt użyteczny, jeśli chodzi o odtwarzanie uszkodzonych i niekompletnych plików. Co więcej, nie ma żadnych narzędzi do ich analizy i naprawy. W tym odtwarzaczu można odtwarzać tylko kompletne pliki, które nie mają żadnych uszkodzeń.

W tym przypadku użytkownicy mogą skorzystać z programu VLC Media Player. Posiada on pokaźną bibliotekę kodeków wideo, które usprawniają funkcje wideo i naprawiają drobne problemy w plikach. Dlatego nie trzeba przeprowadzać zbyt wielu testów diagnostycznych, aby przywrócić uszkodzone pliki. Odtwarzacz działa również w przypadku plików, których nie obsługują inne odtwarzacze multimedialne.

Oto, jak można wykorzystać poprawkę AVI w odtwarzaczu VLC:

Krok 1: Odtworzyć uszkodzony plik wideo MP4 w VLC

Wybierz uszkodzony plik MP4 i otwórz go za pomocą programu VLC Player. Film może być odtwarzany bez żadnych zakłóceń w odtwarzaczu VLC. Jeśli film nie jest odtwarzany, oznacza to, że jest bardzo uszkodzony. Teraz przejdź do następnego kroku, aby skorzystać z wbudowanych funkcji naprawczych odtwarzacza VLC.

Krok 2: Zmień rozszerzenie pliku

Odtwarzacz VLC ma wbudowane funkcje przywracania plików za pomocą funkcji .rozszerzenie avi w ich nazwie. Te funkcje pomagają w naprawie plików i indeksowaniu ich. Dlatego należy przekonwertować plik MP4 na .avi, aby korzystać z tych funkcji.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na uszkodzony plik i wybierz opcję Zmień nazwę opcja.
 • Zmień format pliku z .MP4 do .avi.
 • Kliknij na Narzędzia i Preferencje.
 • Otwórz stronę Wejścia/kodeków okno ustawień.
 • Wybierz Zawsze naprawiaj w opcji Niekompletny lub uszkodzony plik AVI.
 • Teraz kliknij przycisk Zapisz, i Odtwórz uszkodzony plik wideo MP4 w odtwarzaczu VLC.

Naprawa przez zwiększenie wartości pamięci podręcznej w VLC

jak zwiększyć wartość cache w vlc media player

Wykonaj poniższe kroki, aby zwiększyć wartości pamięci podręcznej w odtwarzaczu VLC w celu naprawy filmów.

 1. Otwórz odtwarzacz VLC.
 2. Przejdź do Narzędzia a następnie Preferencje.
 3. Kliknij na Pokaż ustawienia w lewym dolnym rogu. Teraz wybierz Wszystkie.
 4. Kliknij Wejście/kodeków z listy znajdującej się w lewym panelu.
 5. Przewiń w dół do Zaawansowane w prawym panelu.
 6. Zmień wartość Buforowanie plików (ms) do wartości 1000 lub wyższej z listy Zaawansowane sekcja.
 7. Teraz kliknij Zapisz.
 8. Uruchom ponownie odtwarzacz VLC i sprawdź, czy wideo jest odtwarzane poprawnie.

Wskazówki, jak uniknąć uszkodzonych plików wideo MP4

Aby uniknąć kłopotów z naprawą wideo, rozważ następujące wskazówki. To może zapobiec przyszłym uszkodzeniom plików i zaoszczędzić Twój czas.

Wskazówka 1: Utwórz plik kopii.

Idealnym rozwiązaniem jest utworzenie kopii najważniejszych plików w więcej niż jednym miejscu. Ponadto przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w treści utwórz kopię, jeśli utracisz jedną wersję. Oprócz tego można korzystać z usług poczty elektronicznej i serwerów w chmurze. Aby zabezpieczyć te pliki, można użyć pamięci masowej w chmurze urządzenia lub kont internetowych. Jednak darmowe wersje mają ograniczoną ilość miejsca.

Wskazówka 2: Sprawdź połączenie internetowe podczas pobierania filmów.

Upewnij się, że połączenie internetowe jest stabilne podczas pobierania plików, aby zapobiec przerwaniu pobierania. Upewnij się również, że system operacyjny jest zaktualizowany i posiada aktualne oprogramowanie antywirusowe, aby zminimalizować zagrożenia związane ze złośliwym oprogramowaniem.

Twój system komputerowy powinien mieć optymalne warunki do pracy, stałe łącze elektryczne i kopię zapasową.

Wskazówka 3: Użyj więcej niż jednej kopii zapasowej.

Zawsze miej więcej niż jedną kopię zapasową dla swoich ważnych plików. Możesz użyć USB, DVD, CD itp., aby mieć alternatywne opcje odzyskiwania. Przenieś dane na USB, HDD, SDD, CD i DVD. Twoje dane będą bezpieczne w tych fizycznych urządzeniach pamięci masowej, o ile nie są one narażone na jakiekolwiek uszkodzenia zewnętrzne.

Wypróbuj specjalistyczne narzędzie do przywracania plików MP4

Niektóre problemy mogą nie zostać rozwiązane w ważnych plikach MP4. Dlatego właśnie należy wybrać niezawodne narzędzia eksperckie, takie jak Wondershare Repairit. To narzędzie przyda się do naprawy wszystkich problemów związanych z uszkodzeniem multimediów bez pogorszenia jakości plików wideo MP4.

Za pomocą tego oprogramowania naprawczego można przywrócić różne formaty plików o dowolnym rozmiarze. Jest to szybkie rozwiązanie, zamiast tracić czas na naprawianie plików filmowych, domowych filmów i teledysków bez pomocy profesjonalistów.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka