Jak obejść zabezpieczenie przed przywróceniem ustawień fabrycznych w Samsungu Galaxy S7 i S7 edge z systemem Marshmallow

Google wprowadził funkcję ochrony przed przywracaniem ustawień fabrycznych (FRP) w systemie Android wraz z wydaniem systemu Android 5.1 Lollipop, środek do ochrony i zapobiegania nieautoryzowanemu użyciu urządzenia w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. FRP to przydatna funkcja obecna na urządzeniach z systemem Lollipop, Marshmallow, a nawet najnowszy Android N developer preview go posiada. Najpierw dowiedzmy się, co to jest FRP i w jakich sytuacjach ma zastosowanie:

Bypass-FRP_Samsung Galaxy S7 & S7 edge

Co to jest ochrona przed przywracaniem ustawień fabrycznych (FRP)?? FRP to funkcja ochronna i zabezpieczająca, która uniemożliwia złodziejom korzystanie ze skradzionego lub zgubionego urządzenia, nawet jeśli spróbują oni przywrócić ustawienia fabryczne telefonu lub nawet go flashować. Funkcja FRP działa tylko wtedy, gdy użytkownik jest zalogowany na konto Google, a jeśli ktoś spróbuje zresetować telefon w trybie odzyskiwania, musi wprowadzić dane konta Google.e. aby odzyskać dostęp, należy podać e-mail i hasło z ostatniego zarejestrowanego na tym urządzeniu konta Google. Oznacza to, że dana osoba nie będzie mogła swobodnie korzystać z urządzenia, jeśli nie wprowadzi poprawnych danych uwierzytelniających. Aby skorzystać z funkcji FRP, trzeba mieć konto Google skonfigurowane na swoim urządzeniu i zaleca się stosowanie bezpiecznej blokady ekranu, tak że intruz nie ma wyboru, aby przywrócić fabryczny reset telefonu za pomocą ogólnego ‘Kopia zapasowa i reset” opcja w ustawieniach. Ponadto zaleca się usunięcie konta Google przed przekazaniem urządzenia do naprawy w centrum serwisowym.

Ochrona przed przywracaniem ustawień fabrycznych_S7-S7-edge

W jakiś sposób, jeśli utknąłeś w sytuacji, gdy zapomniałeś hasła do konta Google i chcesz dostać się do urządzenia, to Rootjunky ma cię pokryte! Rootjunky wcześniej udało się znaleźć różne sposoby na ominięcie FRP w urządzeniach Samsung, LG, Nexus, takich jak 6P, 5X, Motorola Droid Turbo itp. i możesz odwołać się do jego Kanał YouTube dla takich samouczków wideo. Wykombinował nawet sposób na ominięcie zabezpieczenia przed przywróceniem ustawień fabrycznych w Nexusie 6P z systemem Android N Developer Preview. Nie jest pewne, czy ta metoda jest ograniczona do 6P, czy będzie działać również na innych telefonach z systemem Android N. Proces obejmuje szereg skomplikowanych kroków, które są dość łatwe, jeśli postępować zgodnie z nimi krok po kroku, jak stwierdzono.

Przechodząc do rzeczy, RootJunky odkrył teraz obejście zabezpieczenia FRP w Samsungu Galaxy S7 który jest dostarczany z systemem Android 6.0.1 Marshmallow. Sztuczka ma działać zarówno na S7 i S7 edge niezależnie od ich wariantów, i.e. Snapdragon czy Exynos. Proces obejmuje ponad 40 kroków, ale pozwala wykonać zadanie w kilka minut, nie wymagając komputera ani umiejętności technicznych. Obejrzyj poniższy samouczek wideo i jednocześnie wykonaj każdy krok na swoim urządzeniu, aby pokonać FRP w Galaxy S7 & S7 edge.

Przewodnik wideo, jak obejść FRP w Samsungu Galaxy S7 & S7 edge

Ta strona omijanie FRP Sztuczka jest rzeczywiście interesująca, ale jednocześnie niepokojąca, ponieważ może potencjalnie umożliwić złodziejowi uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do smartfonu poprzez wykonanie powyższych czynności. Co prawda Google co miesiąc publikuje aktualizacje zabezpieczeń, które usuwają takie luki, ale co zrobić, jeśli nie masz aktualizacji i problem pozostaje niezałatany. Upewnij się więc, że na Twoim urządzeniu jest zainstalowana najnowsza aktualizacja oprogramowania.

Zastrzeżenie: Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych i edukacyjnych. NIE popieramy ani nie zachęcamy do żadnych nielegalnych działań.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka