Jak odegrać się na kimś w aplikacji Facebook Messenger

Kilka lat temu Facebook dodał do Messengera przycisk „wave”. Korzystając z opcji machania, można wirtualnie pomachać do osoby dodanej do listy znajomych w aplikacji Facebook Messenger. Gest machania ręką najwyraźniej zastępuje “Cześć&#8221 lub “Witaj&#8221, gdy zaczynasz interakcję z nowym znajomym lub kontaktem. Mimo że niektórzy uważają machanie za przerażające, działa ono najlepiej, gdy chcesz zwrócić czyjąś uwagę w tym samym czasie.

Dziwne jest to, że nie można po prostu pomachać komuś na Messengerze, kiedy tylko się chce. To dlatego, że w Messengerze nie ma opcji wysyłania fali podczas aktywnej rozmowy. Opcja fali pojawia się tylko zaraz po nawiązaniu połączenia z daną osobą w aplikacji Messenger lub po rozpoczęciu z nią rozmowy po raz pierwszy.

machaj w komunikatorze facebookowym

Być może, jeśli chcesz pomachać na Messengerze podczas otwartej rozmowy, możesz nie być w stanie tego zrobić. Na szczęście istnieje małe obejście, dzięki któremu można w każdej chwili pomachać komuś z powrotem.

Brak przycisku machania w komunikatorze Facebook Messenger

AKTUALIZACJA (15 marca 2020) – Zakładka Nowy Messenger ma znacznie prostszy wygląd w ciągu ostatnich kilku tygodni. Wraz z masowym przeprojektowaniem interfejsu użytkownika zarówno na platformie iOS, jak i Android, w aplikacji Messenger usunięto zakładkę “Odkrywaj&#8221.

Co więcej, Facebook najwyraźniej usunął funkcję fali z Messengera. Teraz nie znajdziesz przycisku machania ani ikony machającej ręki obok listy aktywnych kontaktów na karcie Aktywne. Niestety, nic nie można zrobić z tą zmianą. Nie jesteśmy pewni, dlaczego Facebook zlikwidował tę funkcję.

Brak przycisku machania w komunikatorze Facebook Messenger
Brak ikony fali w nowym Messengerze

Jak machać w Messengerze

Poniższa procedura przydaje się, gdy ktoś do Ciebie macha, ale Messenger nie pokazuje opcji odwzajemnienia machnięcia.

  1. Otwórz aplikację Messenger na telefonie iPhone, iPadzie lub smartfonie z systemem Android.
  2. Stuknij zakładkę “Ludzie&#8221 na dolnym pasku. zakładka ludzie w messengerze
  3. Teraz przejdź na kartę “Aktywne&#8221, aby zobaczyć listę aktywnych kontaktów. aktywni ludzie messenger
  4. Po prawej stronie osób, które są online, zobaczysz teraz szarą dłoń.
  5. Stuknij szarą ikonę ręki, aby pomachać na przywitanie. Szara ikona fali zmieni kolor na żółty, gdy pomachasz do kogoś. jak machać w messengerze 2019
  6. Odbiorca zobaczy teraz Twoją machającą dłoń. komunikat o falach w komunikatorze facebook

Uwaga: Aby ta funkcja działała, osoba z listy kontaktów w Messengerze powinna być aktywna.

SPRAWDŹ: Jak wyłączyć aktywny status w Messengerze

Jak przywrócić funkcję machania w aplikacji Messenger?

Wykonaj poniższe kroki, jeśli chcesz pomachać komuś, kto początkowo pomachał do Ciebie w Messengerze.

  1. Otwórz konkretną wiadomość w aplikacji Messenger.
  2. Pojawi się żółta ręka z napisem “XYZ macha do Ciebie&#8221 i “Stuknij, aby pomachać”.
  3. Stuknij żółtą ikonę machającej ręki, aby pomachać do tyłu.
  4. Teraz zobaczysz wiadomość o treści “Ty i XYZ (druga osoba) pomachaliście do siebie”.

Wysyłanie fali na Facebooku.com

Machanie jest bardzo wygodne, gdy prowadzisz rozmowę na czacie za pośrednictwem interfejsu internetowego Facebooka na komputerze stacjonarnym. To dlatego, że możesz wysłać wiadomość za pośrednictwem Facebooka.nawet jeśli Twoi znajomi nie są online lub nie są aktywni.

wyślij wiadomość na facebook.com

Aby to zrobić, odwiedź stronę facebook.com na swoim komputerze i przejdź do sekcji “Kontakty&#8221 w prawym dolnym rogu strony internetowej. W tym miejscu można zobaczyć listę kilku losowych kontaktów, zarówno tych online, jak i offline. Aby pomachać komuś, wystarczy najechać kursorem na wybrany kontakt i kliknąć szarą ikonę ręki. Ikona fali zmieni kolor na żółty, a Facebook poinformuje, że “Pomachałeś do XYZ!”w wyskakującej zakładce.

Jedynym minusem jest to, że nie można wyszukać konkretnego znajomego i pomachać mu lub jej.

Jak cofnąć machnięcie w Messengerze

Jeśli pomachałeś do kogoś przez pomyłkę i chcesz cofnąć tę czynność, jest to możliwe. Aby to zrobić, otwórz rozmowę i stuknij długo ikonę fali. Teraz stuknij w Usuń i wybierz opcję “Usuń dla wszystkich”.

cofanie fal w messengerze

usuwanie funkcji machania w aplikacji Messenger

W ten sposób cofniesz i usuniesz machnięcie z okna czatu odbiorcy, jak również z Twojego. Warto zauważyć, że musisz cofnąć działanie fali w ciągu 10 minut, w przeciwnym razie nie będziesz mógł usunąć wysłanej wiadomości.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka