Jak wyłączyć podświetlenie przycisków pojemnościowych w telefonie Samsung Galaxy S7 i S7 edge

Samsung był bardzo szczególny o posiadanie przycisków pojemnościowych z podświetleniem na ich serii Galaxy przez długi czas zamiast iść do klawiszy ekranowych, nawet dla swoich flagowych smartfonów, takich jak S7 i S7 edge. Choć zawsze lepiej jest mieć telefon z podświetlane klawisze pojemnościowe ponieważ przydają się one podczas korzystania z urządzenia w ciemności lub przy słabym oświetleniu. Ale uniemożliwienie użytkownikowi kontrolowania ustawień podświetlenia nie jest mądrym posunięciem. Oto, co zrobił Samsung! Wcześniejsze wersje TouchWiza pozwalały użytkownikowi wyłączyć podświetlenie przycisków pojemnościowych, a nawet kontrolować czas trwania podświetlenia, ale teraz już nie.

Disable Capacitive buttons backlight_Galaxy S7-S7 edge

Choć podświetlane klawisze są rzeczywiście przydatne i doceniane przez większość użytkowników, czasami mogą okazać się irytujące i rozpraszające. Na przykład, grasz w grę, czytasz ebooka lub przeglądasz internet w nocy i nagle przyciski się rozjaśniają (które są zbyt jasne w nocy), utrudniając w ten sposób korzystanie z urządzenia.

Na szczęście istnieje mała i przydatna aplikacja “Podświetlanie przycisków Galaxy”który pozwala łatwo kontrolować zachowanie podświetlenia przycisków pojemnościowych na dole telefonów Samsung Galaxy. To, co powinno być ustawieniem domyślnym w telefonie, zostało dodane przez tę aplikację, która działa jak czar i nie wymaga dostępu do roota. Korzystając z tej aplikacji, użytkownicy Galaxy mogą wybrać czas trwania podświetlenia, włączyć je zawsze (gdy ekran jest włączony) lub zawsze wyłączyć, a także przywrócić domyślny czas trwania podświetlenia.

Galaxy Button Lights

Oprócz Galaxy S7 & S7 edge, aplikacja działa doskonale na większości telefonów Galaxy, takich jak Note 5, S6, S6 Edge, S6 Edge+, A5, A8, itp.

Pobierz @GooglePlay

Źródło obrazu: ArsTechnica

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka