Jak ograniczyć kogoś na Facebooku 2021 bez blokowania go

Strona Funkcja „Ogranicz” na Facebooku to idealny sposób na ukrycie swoich postów przed osobami, z którymi jesteś zaprzyjaźniony na Facebooku, bez konieczności ich blokowania lub usuwania z listy znajomych. Gdy ograniczysz kogoś, nadal pozostaniesz znajomym tej osoby na Facebooku. Znajomi dodani do listy zastrzeżonej mogą widzieć tylko posty, które udostępniasz publicznie, oraz posty, w których ich oznaczasz. Krótko mówiąc, osoby objęte ograniczeniami mogą oglądać Twój profil na Facebooku i informacje o nim tylko jako Publiczne.

Na szczęście Facebook nie informuje o ograniczeniu danej osoby i nadal widzisz jej posty i aktualizacje na swojej osi czasu. Opcja ograniczonego dostępu przydaje się, gdy chcesz pozostać z kimś w przyjaźni, ale nie chcesz, aby widział on Twoje osobiste aktualizacje. Możesz na przykład ograniczyć dostęp do Facebooka swojemu szefowi lub pracodawcy, współpracownikom, niektórym znajomym lub podstępnemu krewnemu.

Być może wiele osób na Facebooku nadal nie wie o istnieniu opcji „Ograniczenia”. Co więcej, nie możesz od razu ograniczyć kogoś na Facebooku 2021, ponieważ to ustawienie nie jest łatwo dostępne na stronie Nowy interfejs Facebooka. Aby to ułatwić, oto jak możesz dodać kogoś do swojej listy znajomych na Facebooku na telefonie komórkowym i na komputerze stacjonarnym.

Jak umieścić kogoś na liście zastrzeżonej na Facebooku

Na urządzeniach iPhone i Android

 1. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji aplikacji Facebooka.
 2. Otwórz aplikację Facebook i przejdź do profilu osoby, którą chcesz ograniczyć.
 3. Stuknij w ‘Znajomi‘ pod nazwą ich profilu. profil w aplikacji na Facebooku
 4. Wybierz opcję “Edytuj listy znajomych”. ograniczanie kogoś na Facebooku bez jego wiedzy
 5. Wybierz opcję “Zastrzeżone&#8221 i stuknij przycisk Gotowe. ograniczanie kogoś w serwisie Facebook na telefonie iphone

Na komputerze

 1. Odwiedź stronę facebook.com i otworzyć profil tej osoby.
 2. Kliknij przycisk “Znajomi&#8221 pod ich zdjęciem profilowym. Facebook
 3. Kliknij przycisk “Edytuj listę znajomych”. edytować listę znajomych na Facebooku 2021
 4. Zaznacz pole wyboru obok pozycji “Ograniczone”. Dodaj osobę do listy osób z ograniczeniami dostępu na Facebooku

Jak wyświetlić listę osób z ograniczeniami na Facebooku

Na komputerze

Poniższe kroki mają zastosowanie do nowego interfejsu internetowego Facebooka w przeglądarce na komputerze stacjonarnym.

 1. Odwiedź stronę facebook.com i zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.
 2. Kliknij ikonę strzałki w dół w prawym górnym rogu i wybierz “Ustawienia & Prywatność”. Ustawienia Facebooka na pulpicie
 3. Wybierz Ustawienia.
 4. Kliknij “Blokowanie” na lewym pasku bocznym.
 5. W sekcji Zarządzaj blokadami kliknij przycisk “Edytuj listę&#8221 obok listy Ograniczone. Jak wyświetlić listę osób z ograniczeniami dostępu w serwisie Facebook na komputerze

To wszystko. Teraz możesz zobaczyć wszystkie osoby z Twojej listy zastrzeżonej. Po prostu usuń zaznaczenie z listy osób, które chcesz objąć restrykcjami, i kliknij przycisk Zakończ.

jak edytować listę zastrzeżoną na Facebooku na pulpicie

W telefonie komórkowym

Aplikacja Facebooka nie oferuje żadnych ustawień umożliwiających wyświetlanie listy osób z ograniczeniami dostępu. Istnieje jednak pewna sztuczka, którą można wypróbować, aby zobaczyć listę osób z ograniczeniami dostępu na Facebooku na urządzeniach iPhone i Android. Odwiedź stronę  https://www.facebook.com/settings?tab=blokowanie w przeglądarce Safari lub Chrome na telefonie komórkowym. Następnie stuknij opcję “Poproś o stronę na pulpicie&#8221, aby wyświetlić pulpitową wersję Facebooka. Teraz przejrzyj swoją ograniczoną listę, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka