Jak pobrać i wykonać kopię zapasową informacji z Facebooka

Właśnie zauważyłem, że Facebook dodał opcję „Pobierz swoje informacje” w ustawieniach konta. Jest to przydatna funkcja, która umożliwia użytkownikom Facebooka łatwe pobranie kopii wszystkich informacji znajdujących się na ich profilu na Facebooku.

Dane, które są uwzględniane podczas pobierania informacji z Facebooka:

• Informacje o Twoim profilu (np.g. swoje dane kontaktowe, zainteresowania, grupy)
  • Posty na ścianie oraz treści publikowane przez Ciebie i Twoich znajomych na Twoim profilu
  • Zdjęcia i filmy, które zostały przesłane na Twoje konto
  • Twoja lista znajomych
  • Utworzone notatki
  • Wydarzenia, na które się zapisałeś (RSVP)
  • Twoje wysłane i odebrane wiadomości
  • Wszelkie komentarze, które Ty i Twoi znajomi zamieściliście pod postami na Ścianie, zdjęciami i inną zawartością profilu

Aby pobrać informacje z Facebooka, przejdź do Ustawienia konta na stronie, kliknij łącze „Dowiedz się więcej” obok „Pobierz swoje informacje”.” Następnie kliknij przycisk „Pobierz”; otworzy się okno dialogowe, w którym kliknij przycisk „Pobierz”. Poczekaj trochę czasu!

Niestety, nie ma możliwości indywidualnego wyboru danych, które chcesz pobrać. Pobranie jest dostarczany jako plik zip, w tym pliku zip będziesz miał dostęp do swoich danych w prosty, przeglądania sposób.

Uwaga:: Facebook poprosi Cię o zweryfikowanie Twojej tożsamości, aby pomóc w ochronie bezpieczeństwa Twojego konta. Po wysłaniu żądania może upłynąć trochę czasu, zanim zostanie ono przetworzone. Otrzymasz wiadomość e-mail, gdy archiwum będzie gotowe do pobrania.