Jak podłączyć MacBooka Pro do telewizora HD za pomocą kabla HDMI

Niedawno dostałem Kabel przejściówka z Mini Display Port na HDMI jak podłączyć mojego MacBooka Pro 13 (model z 2011 roku) do telewizora Sony Full HD. Ale po podłączeniu obu urządzeń za pomocą kabla nie było łatwo doprowadzić do ich prawidłowego działania. Problemy, które wystąpiły, były następujące Brak dźwięku z telewizora, a ekran MacBooka nie był wyświetlany na telewizorze w trybie pełnoekranowym (na ekranie telewizora były czarne krawędzie nawet przy rozdzielczości 1080p).

Naprawa: MacBook nie chce się połączyć z telewizorem

Poważnie, doprowadzało mnie to do szału, ponieważ mój MacBook Pro z układem graficznym Intel HD Graphics 3000 (obsługuje rozdzielczość do 2560 na 1600 pikseli na monitorze zewnętrznym) nie mógł poprawnie wyświetlać obrazu 1080p na telewizorze HD (Full HD). Na szczęście znalazłem sposób i udało mi się sprawić, by urządzenie działało bez zarzutu. Ten artykuł jest przeznaczony dla wszystkich osób, które doświadczają podobnego problemu.

Macbook pro podłączony do telewizora HD za pomocą kabla HDMI

Wymagania: Aby wszystko działało, musisz mieć kompatybilny kabel. Twój MacBook Pro powinien obsługiwać rozdzielczość Full HD (1080p lub więcej) na zewnętrznym wyświetlaczu i powinien obsługiwać Wyjście audio przez Mini Display Port (MiniDP lub mDP).

Note: Tylko MacBook Pros Kwiecień 2010 r i późniejsze obsługują dźwięk, ale jeśli chcesz sprawdzić, czy na pewno, kliknij logo Apple w lewym górnym rogu. Kliknij “O tym Macu&#8221, a następnie “Więcej informacji&#8230&#8221, kliknij Raport systemowy. W sekcji Sprzęt kliknij “Audio (wbudowane)”. Jeśli widzisz napis “Wyjście HDMI/ DisplayPort&#8221, oznacza to, że Twój MacBook Pro obsługuje wyjście audio HDMI.

Wyjście HDMI/ DisplayPort_Mac

Jak podłączyć MacBooka Pro do telewizora przez HDMI?

 1. Podłącz oba urządzenia za pomocą wysokiej jakości przejściówki z Mini Display Port na HDMI. My użyliśmy poniższego kabla, który jest pojedynczym kablem o długości 6 stóp i obsługuje zarówno dźwięk, jak i obraz Kabel przejściowy z Mini Display Port na HDMI
 2. Użyj pilota telewizora, aby przełączyć się na urządzenie wejściowe. Wybierz port HDMI, do którego podłączony jest MacBook Pro. Na przykład w naszym przypadku HDMI 2.
 3. Aby włączyć dźwięk z głośników telewizora i NIE z wewnętrznych głośników MacBooka – otwórz Preferencje systemowe > Dźwięk, stuknij kartę Wyjście i wybierz telewizor jako urządzenie do odtwarzania dźwięku. Teraz dźwięk będzie pochodził tylko z telewizora. wybór wyjścia dźwięku na komputerze mac
 4. Wyświetlanie rozdzielczości 1080p (1920×1080) w trybie pełnoekranowym po podłączeniu MacBooka Pro do telewizora HD za pomocą kabla HDMI
 • Otwórz Preferencje systemowe > Wyświetlacz. Możesz włączyć opcję „Pokaż wyświetlacze na pasku menu. Aktualna rozdzielczość MacBooka Pro będzie wyświetlana na liście. Nie należy jej zmieniać.
 • W oknie „Kolorowy LCD” otwórz zakładkę Rozmieszczenie i usuń zaznaczenie opcji Wyświetlacze lustrzane opcja. (Tryb pełnoekranowy w telewizorze zdaje się nie działać, gdy włączona jest funkcja Mirror displays).
 • Kliknij przycisk „Zbierz okna”.
 • Pojawi się okno telewizora (e.g. Sony TV). Wybierz rozdzielczość telewizora jako 1080p. Możesz wybrać wyższą rozdzielczość, jeśli jest ona obsługiwana przez urządzenie zewnętrzne. wybierz rozdzielczość 1080p dla zewnętrznego wyświetlacza w macbooku
 • Teraz otwórz okno Kolorowy LCD i wybierz zakładkę Rozmieszczenie. Pojawi się lista dwóch ekranów (lewy to ekran MacBooka, a prawy to ekran telewizora HD), jak pokazano na poniższym rysunku. kolorowe okno lcd w systemie macos
 • Ważne – Zmień układ wyświetlacza i przenieś pasek menu. Aby to zrobić, Przeciągnij ekran z prawej strony na lewą. Następnie przeciągnij pasek menu z prawego wyświetlacza (MacBook) na lewy (HDTV). Na ekranie telewizora będzie teraz widoczny cały pulpit MacBooka.
  zmiana układu wyświetlacza w komputerze mac
  Zmiana układu ekranu w MacBooku

  przenoszenie paska menu na macbooku
  Przeniesienie paska menu na MacBooku

 • Układ wyświetlaczy powinien teraz wyglądać następująco. późniejsza konfiguracja wyświetlacza
 • Przesuń kursor w lewą stronę na ekranie MacBooka Pro, aby przenieść go na ekran telewizora.

I to jest to! Teraz możesz używać telewizora HDTV jako zewnętrznego wyświetlacza do oglądania filmów, pokazów slajdów itp. Do sterowania należy używać MacBooka lub można podłączyć bezprzewodową klawiaturę i mysz, aby zwiększyć komfort pracy.

Ekran MacBooka Pro pracujący w trybie pełnoekranowym na telewizorze HD

OS X Lion działający w trybie pełnoekranowym na monitorze zewnętrznym

WSKAZÓWKA: Jeśli sterujesz zewnętrznym wyświetlaczem tylko za pomocą MacBooka, zalecane jest zmniejszenie jasności ekranu i podświetlenia klawiatury do 0%, aby oszczędzać baterię. (W tym momencie MacBook wyświetla tylko tapetę pulpitu).

Aby potwierdzić rozdzielczość ekranu na monitorze zewnętrznym (HDTV), zrobiłem zrzut ekranu całego pulpitu (Shift+Command+3). Zobacz wymiary: 1920 x 1080. ��

tv-desktop-screenshot

Jak wyłączyć zewnętrzny wyświetlacz i wrócić do MacBooka Pro, wystarczy wyłączyć telewizor i odłączyć kabel od MacBooka. Zobaczysz cały pulpit z powrotem na swoim MBP.

Powyższą procedurę wypróbowałem na systemie Mac OS X Lion. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zamieść poniżej swoje opinie i nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka