Jak ręcznie zainstalować oficjalny system Android 7.Aktualizacja OTA 0 Nougat w Moto G4 Plus

Jakiś czas temu Motorola rozpoczęła testy nasiąkliwości systemu Android 6.0 Nougat dla Moto G4 Plus i Moto G4 w Brazylii i Indiach. Dla tych, którzy nie wiedzą, że aktualizacje w ramach testów wytrzymałościowych są wysyłane przez firmę do mniejszych grup testowych w celu monitorowania wydajności i opinii użytkowników przed wydaniem ostatecznej aktualizacji szeroko. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez niektórych użytkowników, zaczęli oni otrzymywać Android 7.Aktualizacja OTA oprogramowania 0 Nougat dla Moto G4 Plus i Moto G4 w Indiach. Należy zauważyć, że jest to ostateczna aktualizacja, a nie wersja testowa. Ogólnie rzecz biorąc, takie duże aktualizacje OTA są rozwijane w partiach i może zająć trochę czasu, aby dotrzeć do urządzenia. Jednak ci, którzy są ciekawi wypróbowania Nougata, mogą raczej zainstalować aktualizację OTA ręcznie, wykonując proste kroki podane poniżej.

Moto G4 Plus z systemem Android 7.0 Nougat

Android 7.0 aktualizacja oprogramowania układowego dla Moto G4 Plus w wariancie India (XT1643) przeprowadza NPJ25.93-11 numer kompilacji i zawiera poprawkę bezpieczeństwa Androida z 1 listopada. Na szczęście jeden z użytkowników forum XDA-Developers zdołał przechwycić plik OTA Zip dla indyjskiego modelu G4 Plus, dzięki czemu inni użytkownicy posiadający obsługiwany telefon mogą ręcznie uruchomić aktualizację. Nowa aktualizacja przynosi system Android 7.0 Nougat dla serii G4 z nowymi funkcjami wielozadaniowości, lepszym sterowaniem powiadomieniami, ulepszonym oszczędzaniem danych i funkcjami baterii. Oprócz innych ulepszeń, system aktualizuje również funkcję dzielenia ekranu i tryb Doze. [mask_link href="https://motorola-mobility-en-in.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/115401" target="_blank"]Zobacz pełną listę zmian[/mask_link]

Bez dalszych ceregieli, poprowadzimy Cię teraz, jak ręcznie zaktualizować Moto G4 Plus do Nougata:

Wymagania: Moto G4 Plus z najnowszym systemem Android 6.0.1 Oprogramowanie Marshmallow z przywracaniem systemu i całkowicie nierootowanym stockowym ROM-em

Uwaga::

  • Dotyczy tylko aktualizacji z numeru wersji MPJ24.139-63 do NPJ25.93-11
  • Nie spowoduje to wymazania żadnych aplikacji ani danych
  • Wykonaj kopię zapasową ważnych danych (zalecane)
  • Upewnij się, że telefon jest naładowany

Przewodnik ręcznego aktualizowania Moto G4 Plus do systemu Android 7.0 Nougat (NPJ25.93-11) –

1. Upewnij się, że model urządzenia to XT1643 z numerem wersji MPJ24.139-63

Moto G4 Plus z systemem Marshmallow

2. Pobierz oficjalna aktualizacja OTA tutaj: Google Drive | Mega (Mirror)

3. Przenieś pobrany plik zip “Blur_Version.24.31.64.athene.sprzedaż detaliczna.pl.US.zip” (o rozmiarze 733MB) do wewnętrznej pamięci telefonu. (Odwołaj się do poniższego obrazu)

screen-shot-2016-12-13-at-5-43-57-pm

4. Boot Moto G4 Plus do Bootloader > Recovery: 

Aby to zrobić, wyłącz telefon. Następnie naciśnij jednocześnie przyciski zmniejszania głośności i zasilania przez 3-4 sekundy. Następnie przejdź do Odzyskiwanie, używając dźwigni głośności, i naciśnij przycisk zasilania, aby wybrać.

Moto G4 Plus_Bootloader

Kiedy zobaczysz logo Androida z komunikatem ‘Brak polecenia”, po prostu naciśnij klawisz zasilania przez 2 sekundy, a następnie naciśnij klawisz zwiększania głośności, aby przejść do trybu odzyskiwania.

p_20161213_170457_vhdr_auto

5. W trybie Recovery wybierz “Zastosuj aktualizację z karty SD” i wybierz ‘Blur_Version.24.31.64.athene.w sprzedaży detalicznej.pl.US.zip‘ plik, który został przeniesiony w kroku #3.

Tryb odzyskiwania Moto G4 Plus

Wybierz plik Zip

Teraz poczekaj, aż aktualizacja zostanie zainstalowana automatycznie. Instalacja trwa około 10 minut, więc bądź cierpliwy.

Moto G4 Plus_Instalacja Androida 7.0 Nougat

6. Po wyświetleniu komunikatu “Instalacja z karty SD zakończona&#8221, wybierz ‘Uruchom ponownie system teraz”.

To wszystko! Powiedz Witaj do Nougata ��

Moto G4 Plus_Android 7.0 Nougat

Teraz korzystaj z dobrodziejstw najnowszej wersji Androida i nie powinieneś się martwić, ponieważ użytkownicy będą nadal otrzymywać oficjalne aktualizacje OTA w przyszłości. Przeprowadziliśmy powyższą procedurę na naszej indyjskiej Moto G4 Plus i zadziałało jak czar. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania.

Kilka zrzutów ekranu z Nougatem działającym na G4 Plus:
Źródło: XDA

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka