Jak znaleźć numer IMEI zagubionego telefonu z Androidem

Z pewnością można łatwo zlokalizować numer IMEI telefonu, wybierając numer *#06# lub z opisu znajdującego się na pudełku urządzenia lub pod baterią telefonu. A co, jeśli zgubisz telefon komórkowy i nie masz przy sobie pudełka?? Zanim przejdziesz dalej, musisz wiedzieć, że każdy telefon ma przypisany unikalny numer IMEI (International Mobile Station Equipment Identity), który może pomóc w zlokalizowaniu skradzionej lub zgubionej komórki. Aby namierzyć smartfon, należy najpierw złożyć zawiadomienie o przestępstwie (FIR) na policji, która może przeprowadzić dalsze dochodzenie w tej sprawie i namierzyć telefon za pomocą swojego systemu nadzoru. Proces ten nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać.

Jeśli chcesz znaleźć numer IMEI telefonu lub tabletu z systemem Android, który został zgubiony, jest to możliwe, jeśli masz nigdy dodanie konta Google do urządzenia. A są duże szanse, że ktoś zawsze łączy konto Google ze swoim telefonem, ponieważ system Android jest raczej niefunkcjonalny bez dodania konta Google.

Aby znaleźć IMEI, zaloguj się do swojego Google Dashboard. Następnie przewiń w dół do sekcji zatytułowanej „Urządzenia z systemem Android”. Zostanie wyświetlona lista wszystkich urządzeń powiązanych z Twoim kontem. Znajdź odpowiednie urządzenie i kliknij „Więcej danych zapisanych na temat tego urządzenia”. Wyskakujące okienko z listą IMEI urządzenia nie. zostanie wyświetlona wraz z innymi szczegółami.

Numer IMEI można wykorzystać do celów dochodzeniowych. Mam nadzieję, że jest to przydatne. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka