Jak rootować Moto E i flashować TWRP Custom Recovery

Czy nie możecie się doczekać rootowanie Moto E w systemie Windows aby uzyskać dostęp do wszystkich tych imponujących aplikacji, które wymagają rootowania, lub jeśli po prostu chcesz uruchomić swój ulubiony niestandardowy ROM? Cóż do rootowania, najpierw musisz odblokować bootloader Moto E, a następnie uruchomić niestandardowe odzyskiwanie, aby flashować pliki root. Obecnie dostępne jest tylko odzyskiwanie TWRP (z pewnymi problemami) dostępne w przypadku Moto E, która umożliwia flashowanie SuperSU w celu uzyskania dostępu do roota.

moto-e-root

Samouczek: Rootowanie & Instalowanie TWRP Custom Recovery na Moto E

Krok 1 – Odblokuj Bootloader Moto E [Przewodnik]. Uwaga:: Spowoduje to usunięcie wszystkich danych z urządzenia. Wykonaj więc kopię zapasową wszystkich osobistych i ważnych danych.

2. Pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki USB Motoroli w swoim systemie.

3. Pobierz wymagane pliki:

  • Pobierz TWRP dla Moto E
  • Pobierz SuperSU
  • Pobierz ADB i Fastboot.rar i rozpakuj je do folderu na pulpicie. Pamiętaj też o skopiowaniu pobranego programu TWRP recovery .Plik img do folderu ADB i fastboot.

4. Prześlij plik „UPDATE-SuperSU.plik „zip” do pamięci masowej root w telefonie.

5. Teraz należy „wyłączyć” urządzenie. Następnie naciśnij klawisz zmniejszania głośności przez 2-3 sekundy, a następnie klawisz zasilania i zwolnij go, aby uruchomić urządzenie w trybie Fastboot.

fastboot-moto-e

6. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder „ADB i Fastboot”, trzymając wciśnięty klawisz Shift w systemie Windows. Kliknij opcję „Otwórz okno poleceń tutaj”.

19-05-2014 17-52-50

W CMD, wpisz poniższe polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu:

fastboot flash recovery moto_e_twrp2.7.0.0_v1.2.img
fastboot reboot

Uwaga: Jeśli nie chcesz do flashowania niestandardowego recovery, zamiast tego użyj poniższego polecenia. Spowoduje to tymczasowe uruchomienie urządzenia w trybie Custom Recovery, umożliwiając rootowanie telefonu bez instalowania TWRP.

fastboot boot moto_e_twrp2.7.0.0_v1.2.img

Rootowanie Moto E: W trybie Fastboot flash użyj klawisza zmniejszania głośności, aby przewinąć w dół do Recovery i naciśnij klawisz zwiększania głośności, aby wybrać. W programie TWRP Recovery kliknij opcję „Zainstaluj”, a następnie wybierz SuperSU.plik zip. (Uwaga: Użyj klawisza zmniejszania głośności do nawigacji i klawisza zasilania do wyboru). Po zakończeniu instalacji pliku zip wybierz opcję Uruchom ponownie system.

Voila! Po ponownym uruchomieniu urządzenia powinna być widoczna zainstalowana aplikacja SuperSU i uprawnienia roota w telefonie Motorola Moto E. Możesz potwierdzić rootowanie, używając polecenia Root Checker aplikacja.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka